Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 4/25/2017 06:14 PM
                     Adult Mini Meet 04/15/17 - 4/15/2017                      
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lauren           27 UC07                   26.50      26.23    4  
  2 Resnick, Anna             28 UNAT                 1:00.00      55.55    2  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Musial, Sarah             26 UNAT                 1:07.00    1:00.48    4  
      29.27   31.21                                                
  2 Resnick, Anna             28 UNAT                 2:15.00    2:04.45    2  
      57.35 1:07.10                                                
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Resnick, Anna             28 UNAT                17:00.00   25:04.67    4  
    1:00.35 1:09.91 1:14.08 2:31.67 1:14.32 1:14.19 1:13.35 1:20.14
    1:17.45 1:15.38 1:20.77 1:20.65 1:18.44 1:18.38 1:15.61 1:15.18
    1:16.99 1:16.66 1:12.38                                        
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lauren           27 UC07                   29.00      28.41    4  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lauren           27 UC07                   39.00      34.06    4  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Musial, Sarah             26 UNAT                 1:21.00    1:18.48    4  
      38.38   40.10                                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lauren           27 UC07                   30.00      27.68    4  
  2 Musial, Sarah             26 UNAT                   31.00      29.74    2  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lauren           27 UC07                 1:09.00    1:03.53    4  
      28.41   35.12                                                
  2 Musial, Sarah             26 UNAT                 1:18.00    1:11.08    2  
      32.90   38.18                                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Meghan L         33 005-Fins               49.85      55.63    4  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Meghan L         33 005-Fins             1:56.83    1:59.90    4  
      55.23 1:04.67                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Meghan L         33 005-Fins               57.40      55.28    4  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Meghan L         33 005-Fins             1:41.53    1:40.89    4  
      51.54   49.35                                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           40 UC08-DV                32.70      33.73    4  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             41 UC07                 1:11.99    1:12.86    4  
      35.33   37.53                                                
  2 Stabinsky, Mary           40 UC08-DV              1:11.98    1:18.86    2  
      36.81   42.05                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             41 UC07                 2:35.35    2:37.93    4  
      37.16   40.08   41.13   39.56                                
  2 Stabinsky, Mary           40 UC08-DV              2:37.65    2:38.23    2  
      37.72   42.00   41.32   37.19                                
 
Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            40 SCYM                14:48.97   13:57.13    4  
      37.42   41.18   42.04   42.03   42.51   42.56   42.37   42.66
      42.55   42.66   42.62   42.75   42.35   42.57   42.20   42.22
      42.29   41.41   40.94   39.80                                
  2 Stabinsky, Mary           40 UC08-DV             13:53.97   14:17.69    2  
      38.24   43.02   44.31   43.88   44.06   42.53   43.07   43.45
      42.96   42.98   42.19   43.16   43.37   43.67   42.46   43.12
      44.35   43.22   42.65   41.00                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           40 UC08-DV                39.48      39.85    4  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stabinsky, Mary           40 UC08-DV              1:24.53    1:27.10    4  
      43.06   44.04                                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            40 SCYM                   38.03      37.63    4  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            40 SCYM                 1:22.25    1:21.66    4  
      38.19   43.47                                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryon, Lauren             41 UC07                 1:24.33    1:25.89    4  
      39.89   46.00                                                
 
Women 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         51 UC07                      NT      13.98    4  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         51 UC07                   30.00      30.80    4  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa             50 UC07                 2:12.19    2:19.17    4  
    1:02.93 1:16.24                                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         51 UC07                   38.00      36.97    4  
  2 Lim, Molly                53 UNAT                      NT      43.10    2  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lim, Molly                53 UNAT                      NT    1:34.37    4  
      44.05   50.32                                                
  2 Ciccone, Lisa             50 UC07                 2:35.50    2:28.90    2  
    1:10.05 1:18.85                                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         51 UC07                   43.00      45.43    4  
  2 Lim, Molly                53 UNAT                      NT      47.66    2  
  3 Ciccone, Lisa             50 UC07                 1:14.23    1:07.71    1  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lim, Molly                53 UNAT                      NT    1:43.30    4  
      48.57   54.73                                                
  2 Ciccone, Lisa             50 UC07                 2:29.96    2:32.13    2  
    1:12.29 1:19.84                                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lim, Molly                53 UNAT                      NT      46.20    4  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         51 UC07                      NT    1:23.39    4  
      37.96   45.43                                                
  2 Ciccone, Lisa             50 UC07                 2:30.87    2:26.65    2  
    1:08.49 1:18.16                                                
 
Women 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lynn             59 GSM                    18.00      16.12    4  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lynn             59 GSM                    36.60      35.13    4  
  2 Durkin, Dorothy           57 UNAT                   49.00      42.11    2  
  3 Donnelly, Jeanne          57 UNAT                   41.54      45.32    1  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          57 UNAT                 1:36.34    1:39.01    4  
      46.84   52.17                                                
  2 Kilicoin, Valerie         59 NEM                       NT    1:43.03    2  
      48.26   54.77                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilicoin, Valerie         59 NEM                       NT    3:42.37    4  
      49.37 1:54.53   58.47                                        
 
Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfefferkorn, Heidi        57 LHY                 18:10.33   19:04.81    4  
      47.32   52.68   54.72   55.91   56.50   57.35   56.85   56.26
      58.41   58.62   58.12   58.01   59.84   58.41   58.66   59.35
      59.64   59.50 1:00.27   58.39                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lynn             59 GSM                    42.00      42.68    4  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lynn             59 GSM                  1:35.50    1:31.57    4  
      44.89   46.68                                                
  2 Durkin, Dorothy           57 UNAT                      NT    2:00.50    2  
    1:00.36 1:00.14                                                
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Lynn             59 GSM                    44.50      45.77    4  
  2 Donnelly, Jeanne          57 UNAT                   53.71      53.32    2  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durkin, Dorothy           57 UNAT                      NT    1:54.84    4  
      57.51   57.33                                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schubert, Carol           63 GSM                       NT      58.61    4  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schubert, Carol           63 GSM                       NT    1:22.73    4  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          60 RBAY                 1:52.00    2:00.29    4  
      57.17 1:03.12                                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          60 RBAY                 1:45.00    1:47.88    4  
      51.61   56.27                                                
 
Women 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman-Paterson, Sue     66 RBAY                   19.00      17.64    4  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman-Paterson, Sue     66 RBAY                   40.47      39.00    4  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman-Paterson, Sue     66 RBAY                   44.43      45.58    4  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matheson, Cody            19 UNAT                   23.10      25.64    4  
  2 Robbins, Brandon          18 HOBO                   30.00      26.57    2  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey, Alexi              23 AGM-MR                 51.00      52.83    4  
      26.03   26.80                                                
  2 Neuendorf, Reed           24 UC06-MR                51.00      54.55    2  
      26.70   27.85                                                
  3 Matheson, Cody            19 UNAT                   52.60      56.58    1  
      27.18   29.40                                                
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbins, Brandon          18 HOBO                      NT    1:14.17    4  
      35.66   38.51                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey, Alexi              23 AGM-MR                 30.00      31.58    4  
  2 Neuendorf, Reed           24 UC06-MR                30.00      32.00    2  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neuendorf, Reed           24 UC06-MR                58.00      59.78    4  
      28.27   31.51                                                
  2 Corey, Alexi              23 AGM-MR                 58.00      59.93    2  
      27.26   32.67                                                
  3 Robbins, Brandon          18 HOBO                 1:10.00    1:08.47    1  
      31.53   36.94                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Aundray A         26 BERK                   28.62      29.56    4  
  2 Lehrer, Michael           29 RBAY                   39.00      41.86    2  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Aundray A         26 BERK                   36.14      36.42    4  
  2 Lehrer, Michael           29 RBAY                   41.03      42.82    2  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           29 RBAY                 1:39.00    1:32.63    4  
      43.03   49.60                                                
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Matthew            31 UNAT                   56.00    1:00.84    4  
      29.30   31.54                                                
  2 Yasinskas, Joseph         33 UC08-DV              1:01.00    1:02.36    2  
      30.43   31.93                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Matthew            31 UNAT                 2:06.00    2:12.61    4  
      30.60   33.56   34.62   33.83                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         33 UC08-DV                37.00      40.68    4  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         33 UC08-DV                32.00      33.36    4  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Matthew            31 UNAT                 1:04.00    1:09.86    4  
      31.43   38.43                                                
  2 Yasinskas, Joseph         33 UC08-DV              1:10.00    1:11.45    2  
      32.73   38.72                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matheson, Kurt            44 UNAT                   23.00      26.02    4  
  2 Melendez, Jorge           41 UC07                   26.00      27.86    2  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matheson, Kurt            44 UNAT                   52.50      53.17    4  
      26.06   27.11                                                
  2 Melendez, Jorge           41 UC07                 1:00.00    1:04.94    2  
      31.59   33.35                                                
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melendez, Jorge           41 UC07                 1:40.00    1:23.59    4  
      39.44   44.15                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melendez, Jorge           41 UC07                 1:10.00    1:15.67    4  
      35.39   40.28                                                
 
Men 45-49 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pownall, Tom              49 LHY                    13.00      12.94    4  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, John               46 GSM                    30.00      27.32    4  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, John               46 GSM                  1:08.00    1:20.27    4  
    1:04.86   15.41                                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pownall, Tom              49 LHY                    35.00      34.45    4  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pownall, Tom              49 LHY                    56.00      30.88    4  
  2 Hogan, John               46 GSM                    35.00      31.38    2  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pownall, Tom              49 LHY                  1:13.00    1:11.86    4  
      32.64   39.22                                                
  2 Hogan, John               46 GSM                  1:32.00    1:16.08    2  
      36.24   39.84                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flanagan, Joe C           52 GSM                    35.00      29.78    4  
  2 Bogues, Richard H         51 LHY                    32.18      31.91    2  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         51 GSM                    57.92      59.60    4  
      28.62   30.98                                                
  2 Bogues, Richard H         51 LHY                       NT    1:20.71    2  
      38.25   42.46                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkins, Rob              50 SCYM                 2:09.00    2:12.89    4  
      31.25   33.03   34.33   34.28                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         51 GSM                    33.58      33.33    4  
  2 Cataldo, Keith            54 XCEL                   37.00      37.78    2  
  3 Flanagan, Joe C           52 GSM                    45.00      41.23    1  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Andrew S         51 GSM                  1:13.86    1:15.59    4  
      35.63   39.96                                                
  2 Cataldo, Keith            54 XCEL                 1:21.00    1:22.21    2  
      39.14   43.07                                                
  3 Bogues, Richard H         51 LHY                       NT    1:49.42    1  
      51.87   57.55                                                
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkins, Rob              50 SCYM                 1:08.00    1:06.68    4  
      31.55   35.13                                                
  2 Wallace, Andrew S         51 GSM                  1:08.17    1:08.23    2  
    1:08.50                                                        
  3 Cataldo, Keith            54 XCEL                 1:15.00    1:16.13    1  
      36.27   39.86                                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                   25.50      25.46    4  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                   57.57      58.68    4  
      29.04   29.64                                                
  2 Corey, Lee                58 AGM-MR                 59.00    1:00.14    2  
      29.28   30.86                                                
  3 Schall, Eric E            56 UC08-DV              1:13.70    1:12.17    1  
      35.35   36.82                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey, Lee                58 AGM-MR               2:11.00    2:12.59    4  
      31.84   33.98   34.05   32.72                                
  2 Tsuzuki, Ed M             58 SCYM                 2:14.14    2:14.17    2  
      31.52   34.50   35.01   33.14                                
  3 Schall, Eric E            56 UC08-DV              2:32.59    2:34.33    1  
      36.25   39.35   40.34   38.39                                
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schall, Eric E            56 UC08-DV             13:39.88   13:24.39    4  
      36.60   40.12   40.71   40.81   40.84   41.10   40.44   40.32
      40.80   40.88   40.14   39.98   40.20   40.37   40.65   40.34
      40.46   40.72   40.62   38.29                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schall, Eric E            56 UC08-DV                40.00      40.98    4  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schall, Eric E            56 UC08-DV              1:27.00    1:26.48    4  
      42.23   44.25                                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sorensen, Douglas         60 GSM                    28.50      28.06    4  
  2 Lehrer, Elliott           61 RBAY                   32.90      33.08    2  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burkardt, Tom H           61 SCYM                 1:18.00    1:20.45    4  
      39.09   41.36                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norek, Francis            60 RBAY                 2:59.10    2:55.53    4  
      35.32   44.96   49.56   45.69                                
  2 Burkardt, Tom H           61 SCYM                 3:00.00    3:01.54    2  
    2:15.01   51.19                                                
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eichhorn, Scott           62 SCYM                15:59.00   15:17.47    4  
      39.56   43.95   45.54   45.54   45.89   46.18   46.56   46.28
      46.54 1:33.52   47.05   47.30   46.77   47.51   46.67   47.53
      46.38   45.91   47.93                                        
  2 Burkardt, Tom H           61 SCYM                18:00.00   17:48.21    2  
    3:20.67 4:29.9610:00.74                                        
  3 Lehrer, Elliott           61 RBAY                19:00.00   19:32.07    1  
      42.43   51.56   57.13   59.25 1:01.39 1:03.25 1:02.95 1:00.67
    1:01.52 1:01.97 1:01.99 1:01.07 1:00.46 1:00.88 1:00.85   58.81
      59.87   58.46   57.01   50.55                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehrer, Elliott           61 RBAY                   44.00      47.42    4  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burkardt, Tom H           61 SCYM                 1:30.00    1:49.80    4  
    1:49.49    0.31                                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eichhorn, Scott           62 SCYM                   39.40      40.24    4  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norek, Francis            60 RBAY                 1:35.50    1:37.28    4  
      45.10   52.18                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eichhorn, Scott           62 SCYM                   39.00      38.21    4  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sorensen, Douglas         60 GSM                  1:11.00    1:22.18    4  
      35.17   47.01                                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norek, Francis            60 RBAY                 1:28.10    1:28.40    4  
    1:28.89                                                        
  2 Burkardt, Tom H           61 SCYM                 1:35.00    1:39.55    2  
      49.17   50.38                                                
 
Men 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, John D           69 UNAT                   14.00      13.79    4  
  2 Langham, Peter D          65 GSM                    15.00      15.31    2  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, John D           69 UNAT                   34.00      31.11    4  
  2 Schubert, Rich O          65 GSM                    33.10      33.69    2  
  3 Langham, Peter D          65 GSM                    33.00      33.93    1  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          65 GSM                  1:16.01    1:14.19    4  
      35.67   38.52                                                
  2 Langham, Peter D          65 GSM                  1:15.00    1:20.29    2  
      39.05   41.24                                                
  3 Sheppard, John            69 UC07                 1:22.60    1:22.68    1  
      38.19   44.49                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langham, Peter D          65 GSM                  2:50.00    3:02.39    4  
      41.22   45.08   47.64   48.45                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          65 GSM                    46.00      44.19    4  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheppard, John            69 UC07                 1:36.60    1:36.88    4  
      44.16   52.72                                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schubert, Rich O          65 GSM                    45.00      38.61    4  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamer, Robert             72 UC07                   50.00      58.25    4  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamer, Robert             72 UC07                 1:58.00    2:02.86    4  
    1:00.54 1:02.32                                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamer, Robert             72 UC07                   52.40      53.88    4  
 
Men 80-84 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haas, William R           81 GSM                    17.00      18.21    4  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haas, William R           81 GSM                    35.00      42.86    4  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haas, William R           81 GSM                    45.00      50.60    4