Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 8/6/2018 10:16 AM
              Jason Nessel Memorial Invitational 2018 - 8/5/2018               
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Kelly             29 Garden State Mas-7     30.00      31.87  
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Kelly             29 Garden State Mas-7   1:10.00    1:10.68  
  2 Parratto, Melissa         27 UC07-7               1:22.00    1:12.75  
 
Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Kristina         28 New York Athleti-6   1:40.00    1:31.35  
 
Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Kristina         28 New York Athleti-6     32.00      30.92  
  2 Parratto, Melissa         27 UC07-7                 40.00      32.55  
 
Women 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Kristina         28 New York Athleti-6   1:15.00    1:10.12  
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emily           34 UC02-2               1:00.00      30.68  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emily           34 UC02-2               1:45.00    1:10.31  
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emily           34 UC02-2               1:00.00      34.53  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            42 Somerset County-7    1:24.01    1:22.72  
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            42 Somerset County-7      43.02      42.82  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            42 Somerset County-7    1:32.20    1:35.65  
 
Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morchio, Paola            42 Somerset County-7    3:24.00    3:29.14  
    1:42.72 1:46.42                                                
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dellaratta-Duffy, Dawn V  49 Berkeley (Nj) Aq-7     42.00      36.80  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dellaratta-Duffy, Dawn V  49 Berkeley (Nj) Aq-7   1:30.00    1:23.04  
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Yumei                48 Somerset County-7         NT      59.72  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Yumei                48 Somerset County-7    2:10.84    2:06.40  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Yumei                48 Somerset County-7    4:19.52    4:35.45  
    2:10.80 2:24.65                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalmasy-Laccetti, Ameriq  50 UC07-7                 31.00      33.47  
  2 O'Connell, Gloria J       53 Raritan Bay Area-7     33.74      38.21  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willeboordse, Fall        52 Bearcats Masters-6   1:04.99    1:06.10  
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               53 Colonials 1776-8    10:33.01   10:39.62  
    1:18.00 1:21.23 1:20.48 1:19.63 1:20.91 1:20.11 1:20.39 1:18.87
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalmasy-Laccetti, Ameriq  50 UC07-7                 37.00      40.40  
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa A           52 UC07-7               2:53.42    3:01.20  
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               53 Colonials 1776-8     2:56.52    2:53.64  
    1:25.93 1:27.71                                                
  2 Ciccone, Lisa A           52 UC07-7               6:00.00    6:12.68  
    3:00.19 3:12.49                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willeboordse, Fall        52 Bearcats Masters-6     36.60      41.64  
  2 Dalmasy-Laccetti, Ameriq  50 UC07-7                 40.00      46.40  
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa A           52 UC07-7               2:58.93    2:55.39  
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa A           52 UC07-7               6:10.59    6:12.82  
    2:58.92 3:13.90                                                
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               53 Colonials 1776-8     1:19.11    1:21.77  
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               53 Colonials 1776-8     2:55.22    2:55.45  
    1:24.41 1:31.04                                                
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       59 Berkeley (Nj) Aq-7     37.00      31.78  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       59 Berkeley (Nj) Aq-7   1:18.30    1:15.60  
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       59 Berkeley (Nj) Aq-7   5:59.00    5:48.73  
    1:18.36 1:29.98 1:32.05 1:28.34                                
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Barbara A       59 Berkeley (Nj) Aq-7     46.00      46.38  
 
Women 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        55 Garden State Mas-7   3:22.00    3:22.94  
    1:36.67 1:46.27                                                
 
Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        55 Garden State Mas-7   3:06.00    3:05.54  
    1:29.51 1:36.03                                                
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 Raritan Bay Area-7     42.00      40.69  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Gerri           60 Garden State Mas-7   1:40.00    1:34.63  
 
Women 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callahan, Gerri           60 Garden State Mas-7   3:45.00    3:38.90  
    1:45.79 1:53.11                                                
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 Raritan Bay Area-7   1:00.53      56.90  
 
Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 Raritan Bay Area-7   2:08.33    2:00.91  
 
Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         66 Garden State Mas-7     37.00      35.74  
 
Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         66 Garden State Mas-7   1:22.00    1:22.57  
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         66 Garden State Mas-7   6:20.00    6:38.95  
    1:34.73 5:04.22                                                
 
Women 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 Asphalt Green Ma-6     50.00      48.26  
 
Women 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 Asphalt Green Ma-6     55.00      53.45  
 
Women 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 Asphalt Green Ma-6   1:45.00      53.45  
 
Women 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 Asphalt Green Ma-6        NT    5:20.66  
    2:38.42 2:42.24                                                
 
Women 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Joy              88 Somerset County-7    2:59.59    2:08.86  
 
Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Jacky                24 UC06-6                 26.50      26.09  
  2 Nguyen, Joseph            24 UC07-7                 28.50      29.00  
 
Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Joseph            24 UC07-7               1:08.21    1:05.22  
 
Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vincent Y           21 Raritan Bay Area-7   1:35.00    2:09.09  
 
Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Jacky                24 UC06-6                 28.00      27.69  
  2 Nguyen, Joseph            24 UC07-7                 29.56      30.01  
 
Men 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vincent Y           21 Raritan Bay Area-7   1:27.00    1:53.23  
 
Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Vincent Y           21 Raritan Bay Area-7   3:20.00    3:55.93  
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Dan J               27 UC06-6                 29.02      28.33  
  2 Martinez, George A        25 Long Island City-6     28.99      28.96  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Dan J               27 UC06-6               1:02.78    1:04.80  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, George A        25 Long Island City-6     29.99      30.21  
  2 King, Dan J               27 UC06-6                 29.69      31.01  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Dan J               27 UC06-6               1:04.37    1:28.51  
 
Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           32 Berkeley (Nj) Aq-7   5:24.00    5:07.40  
    1:14.60 1:18.27 1:17.50 1:17.03                                
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           32 Berkeley (Nj) Aq-7     38.27      36.63  
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           31 Raritan Bay Area-7   1:47.45    1:49.13  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lehrer, Michael           31 Raritan Bay Area-7     52.77      47.86  
 
Men 30-34 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           32 Berkeley (Nj) Aq-7   2:48.00    2:41.95  
    1:18.53 1:23.42                                                
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierson, Nick A           32 Berkeley (Nj) Aq-7   2:42.00    2:37.19  
    1:14.87 1:22.32                                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian S         36 Raritan Bay Area-7     26.00      26.03  
  2 Sabala, Michael C         38 Chelsea Piers-MR       29.18      29.78  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabala, Michael C         38 Chelsea Piers-MR     1:24.18    1:27.57  
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabala, Michael C         38 Chelsea Piers-MR     3:07.18    3:11.92  
    1:32.88 1:39.04                                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian S         36 Raritan Bay Area-7     29.55      28.82  
  2 Sabala, Michael C         38 Chelsea Piers-MR       33.18      31.45  
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Darian S         36 Raritan Bay Area-7   2:21.55    2:39.79  
    1:13.13 1:26.66                                                
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroyer, Christian J       40 Berkeley (Nj) Aq-7   6:00.00    6:09.04  
    1:27.36 1:34.84 1:35.63 1:31.21                                
 
Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroyer, Christian J       40 Berkeley (Nj) Aq-7  14:00.00   12:15.67  
    1:26.84 1:33.67 1:33.03 1:33.43 1:34.04 1:34.29 1:33.83 1:26.54
 
Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liberman, Alex            41 UC08-8                 39.00      42.27  
 
Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liberman, Alex            41 UC08-8                    NT    1:42.94  
 
Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroyer, Christian J       40 Berkeley (Nj) Aq-7   3:30.00    3:24.83  
    1:40.92 1:43.91                                                
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kroyer, Christian J       40 Berkeley (Nj) Aq-7   1:00.00      40.67  
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rao, Arun S               47 Peddie Aquatic A-7     38.00      35.65  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rao, Arun S               47 Peddie Aquatic A-7   1:23.30    1:22.91  
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           48 Berkeley (Nj) Aq-7   5:00.00    4:58.67  
    1:11.46 1:14.89 1:16.68 1:15.64                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Joseph A          48 UC07-7                 43.00      41.68  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           48 Berkeley (Nj) Aq-7     37.50      37.46  
  2 Rao, Arun S               47 Peddie Aquatic A-7     50.00      50.97  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Joseph A          48 UC07-7                 38.00      33.71  
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeffrey J           48 Berkeley (Nj) Aq-7   2:44.45    2:43.93  
    1:21.76 1:22.17                                                
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hallman, David R          50 Garden State Mas-7     30.00      28.00  
  2 Moore, Aaron T            53 Berkeley (Nj) Aq-7     35.00      31.57  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          51 UC07-7               2:39.59    2:41.88  
    1:17.47 1:24.41                                                
  2 Moore, Aaron T            53 Berkeley (Nj) Aq-7   3:03.00    2:45.00  
    1:21.02 1:23.98                                                
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Aaron T            53 Berkeley (Nj) Aq-7   7:00.00    5:57.97  
    1:26.12 1:32.43 1:32.12 1:27.30                                
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          51 UC07-7              11:59.59   12:03.39  
    1:18.26 1:27.95 1:31.64 1:33.43 1:35.96 1:34.00 1:34.27 1:27.88
  2 Moore, Aaron T            53 Berkeley (Nj) Aq-7  15:00.00   12:13.58  
    1:27.98 1:33.73 1:33.50 1:33.35 1:33.26 1:32.87 1:33.01 1:25.88
  3 Hiltabiddle, Steve        52 Colonials 1776-8    16:00.00   12:42.73  
    1:04.90                 1:45.62 1:39.98 1:38.25 1:34.76 1:34.95
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        52 Colonials 1776-8       31.60      31.89  
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          51 UC07-7                 37.13      37.76  
  2 Hallman, David R          50 Garden State Mas-7     40.00      38.12  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hallman, David R          50 Garden State Mas-7   1:25.00    1:25.53  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hallman, David R          50 Garden State Mas-7     32.00      30.54  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        52 Colonials 1776-8     1:02.00    1:02.54  
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolb, Karl A              57 New England Mast-2     32.25      35.36  
  2 Hamanaka, Atsushi         59 Raritan Bay Area-7     42.00      43.02  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolb, Karl A              57 New England Mast-2   2:39.00    2:46.00  
    1:23.24 1:22.76                                                
  2 Zhou, Benjamin F          58 Berkeley (Nj) Aq-7   3:40.49    3:38.79  
    1:43.00 1:55.79                                                
  3 Zhang, Peter              55 Somerset County-7    5:30.00    4:46.31  
    2:10.12 2:36.19                                                
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin F          58 Berkeley (Nj) Aq-7   8:07.49    7:43.53  
    1:46.74 1:58.93 2:03.19 1:54.67                                
 
Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolb, Karl A              57 New England Mast-2  11:35.00   12:05.44  
    1:30.47 1:33.61 1:32.23 1:30.98 1:31.00 1:30.48 1:30.17 1:26.50
  2 Zhou, Benjamin F          58 Berkeley (Nj) Aq-7  15:58.38   15:40.04  
    1:41.08 1:55.76 1:59.14 2:01.42 2:02.44 2:04.08 2:01.62 1:54.50
  3 Zhang, Peter              55 Somerset County-7   20:00.01   21:15.90  
    2:11.21 2:40.03 2:41.22 2:44.66 2:43.37                 2:38.78
 
Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin F          58 Berkeley (Nj) Aq-7   5:00.00    5:27.93  
    2:44.27 2:43.66                                                
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            56 Excel Swimming-7       42.00      42.16  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            56 Excel Swimming-7     1:36.00    1:34.35  
 
Men 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 Raritan Bay Area-7   4:30.00    4:43.92  
    2:20.38 2:23.54                                                
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Patrick B        57 Berkeley (Nj) Aq-7        NT      47.93  
  2 Hamanaka, Atsushi         59 Raritan Bay Area-7     51.00      54.41  
 
Men 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolb, Karl A              57 New England Mast-2   3:20.00    3:25.77  
    1:37.06 1:48.71                                                
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 Raritan Bay Area-7   4:40.00    4:54.21  
    2:30.84 2:23.37                                                
 -- Scanlon, Patrick B        57 Berkeley (Nj) Aq-7        NT         DQ  
    2:01.31 2:09.34                                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             60 Somerset County-7      28.28      29.39  
  2 Sjovall, Bill             63 Somerset County-7      31.32      30.86  
  3 Schott, Robert E          60 Berkeley (Nj) Aq-7     45.00      38.37  
  4 Lehrer, Elliott           63 Raritan Bay Area-7     36.63      38.40  
  5 Daniel, Charles T         60 Garden State Mas-7     39.00      40.05  
  6 Van Horn, Larry           64 Garden State Mas-7     35.00      40.36  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             60 Somerset County-7    1:08.08    1:09.82  
  2 Norek, Francis I          62 Raritan Bay Area-7   1:17.00    1:26.62  
  3 Burkardt, Tom H           63 Somerset County-7    1:40.00    1:30.68  
  4 Lehrer, Elliott           63 Raritan Bay Area-7   1:31.79    1:33.71  
  5 Schott, Robert E          60 Berkeley (Nj) Aq-7   1:50.00    1:38.03  
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Horn, Larry           64 Garden State Mas-7   3:04.76    3:26.99  
    1:41.22 1:45.77                                                
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             60 Somerset County-7    6:08.08    6:01.19  
    1:24.99 1:33.25 1:32.59 1:30.36                                
  2 Sjovall, Bill             63 Somerset County-7    6:00.00    6:04.49  
    1:25.21 1:34.55 1:34.67 1:30.06                                
  3 Recchia, Michael          60 Berkeley (Nj) Aq-7   6:15.00    6:18.98  
    1:29.53 1:37.29 1:38.31 1:33.85                                
  4 Lehrer, Elliott           63 Raritan Bay Area-7  10:00.00    8:12.07  
    1:47.13 2:07.93 2:12.80 2:04.21                                
 
Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher E     62 Peddie Aquatic A-7  10:29.00   10:46.41  
    1:17.98 1:23.06 1:21.91 1:23.08 1:21.61 1:21.53 1:20.84 1:16.40
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burkardt, Tom H           63 Somerset County-7    1:05.00    1:02.57  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Francis I          62 Raritan Bay Area-7   1:59.80    2:08.53  
  2 Burkardt, Tom H           63 Somerset County-7    2:10.00    2:16.76  
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biester, Gary P           60 UC06-6                 41.00      39.80  
  2 Tsuzuki, Ed M             60 Somerset County-7      43.03      44.42  
  3 Burkardt, Tom H           63 Somerset County-7    1:10.00    1:04.14  
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sjovall, Bill             63 Somerset County-7    1:40.30    1:38.46  
  2 Schott, Robert E          60 Berkeley (Nj) Aq-7   2:10.00    1:48.66  
  3 Norek, Francis I          62 Raritan Bay Area-7   1:51.10    1:57.09  
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schott, Robert E          60 Berkeley (Nj) Aq-7   1:10.00      52.77  
 
Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Horn, Larry           64 Garden State Mas-7   3:50.71    4:20.86  
    2:04.67 2:16.19                                                
 
Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Horn, Larry           64 Garden State Mas-7   3:25.56    3:49.58  
    1:54.38 1:55.20                                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            68 Garden State Mas-7     34.60      33.81  
  2 Levine, Steven M          66 Berkeley (Nj) Aq-7     33.06      37.22  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            68 Garden State Mas-7   1:19.00    1:20.15  
  2 Jones, Robert B           67 Colonials 1776-8     1:25.00    1:29.98  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven M          66 Berkeley (Nj) Aq-7   3:06.60    3:18.16  
    1:32.01 1:46.15                                                
 
Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven M          66 Berkeley (Nj) Aq-7  13:50.50   14:19.87  
    1:40.06 1:53.74 1:51.76 1:54.53 1:44.61 1:45.97 1:47.32 1:41.88
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            68 Garden State Mas-7     45.00      42.28  
  2 Jones, Robert B           67 Colonials 1776-8       42.00      47.23  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur M            68 Garden State Mas-7   4:10.00    4:05.56  
    2:01.33 2:04.23                                                
 
Men 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Robert B           67 Colonials 1776-8     1:27.00    1:26.11  
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence B       71 Garden State Mas-7     33.01      35.77  
  2 Wallace, Richard J        71 Garden State Mas-7     37.00      37.78  
  3 Bernstein, Rich           72 Asphalt Green Ma-6     39.00      38.52  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            70 Garden State Mas-7   1:15.00    1:13.58  
  2 Seidman, Lawrence B       71 Garden State Mas-7   1:20.01    1:23.47  
  3 Wallace, Richard J        71 Garden State Mas-7   1:25.00    1:30.36  
 
Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reichle, Bill             70 Berkeley (Nj) Aq-7   7:10.58    6:47.56  
    1:36.96 1:43.78 1:44.79 1:42.03                                
  2 Wallace, Richard J        71 Garden State Mas-7   7:00.00    7:11.78  
    1:42.84 1:51.62 1:51.85 1:45.47                                
 
Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich           72 Asphalt Green Ma-6  12:50.00   12:54.62  
    1:33.02 1:37.93 1:39.64 1:36.12 1:37.94 1:36.91 1:37.23 1:35.83
  2 Wallace, Richard J        71 Garden State Mas-7  15:00.00   14:36.56  
    1:41.18 1:51.94 1:52.53 1:50.94 1:51.66 1:53.13 1:53.60 1:41.58
 
Men 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich           72 Asphalt Green Ma-6   3:50.00    3:53.13  
    1:52.60 2:00.53                                                
 
Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence B       71 Garden State Mas-7     39.01      43.18  
 
Men 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich           72 Asphalt Green Ma-6   3:40.00    3:39.73  
    1:55.13 1:44.60                                                
 
Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             80 Garden State Mas-7     37.00      38.64  
 
Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             80 Garden State Mas-7   3:45.00    3:37.13  
    1:47.25 1:49.88                                                
  2 Gladfelter, David D       82 Colonials 1776-8     5:00.00    5:18.05  
    2:33.51 2:44.54                                                
 
Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             80 Garden State Mas-7     49.00    1:01.41  
 
Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       82 Colonials 1776-8     3:20.00    3:26.94  
 
Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             80 Garden State Mas-7     56.64      55.74  
  2 Gladfelter, David D       82 Colonials 1776-8     1:25.00    1:19.86  
 
Men 80-84 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       82 Colonials 1776-8     3:20.00    3:36.68  
 
Men 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas P         88 Garden State Mas-7     42.00      46.68  
 
Men 85-89 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul J             88 Somerset County-7    8:45.45    9:19.95  
    2:15.43 2:21.67 2:22.17 2:20.68                                
 
Men 85-89 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul J             88 Somerset County-7   18:30.00   18:49.09  
    2:12.41                                                 2:20.54
 
Men 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Uc08-8  'A'                                            NT   X4:49.42  
                       1:28.39    56.15                                    
 
Men 240-279 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Uc07-7  'A'                                            NT   X5:50.99  
     1:32.45  1:32.51  1:36.15  1:09.88                                    
 
Men 280-319 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters-7  'A'                            NT    6:52.06  
     1) Wein, Arthur M M68              2) Katz, Jerry A M80              
     3) McElroy, Frank M70              4) Seidman, Lawrence B M71        
     1:40.76  2:18.56  1:28.90  1:23.84                                    
 
Mixed 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Raritan Bay Area YMCA-7  'Y'                           NT   X5:24.07  
     1:31.78  1:26.58  1:14.96  1:10.75                                    
 -- Raritan Bay Area YMCA-7  'Z'                           NT   X6:07.84  
     1:29.20  1:35.79  1:38.46  1:24.39                                    
 -- Uc02-2  'A'                                            NT   X6:18.02  
     1:17.25  1:48.12  3:12.65                                             
 
Mixed 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berkeley (Nj) Aquatic Masters-7  'A'                   NT    4:59.56  
     1) Dellaratta-Duffy, Dawn V W49    2) Recchia, Michael M60           
     3) McGregor, Barbara A W59         4) Jotz, Jeffrey J M48            
                       1:15.46  1:06.79                                    
 
Mixed 240-279 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Somerset County YMCA Masters-7  'A'                    NT    6:02.39  
     1) Sjovall, Bill M63               2) Tsuzuki, Ed M M60              
     3) Burkardt, Tom H M63             4) Zhang, Peter M55               
     1:11.79                    2:08.45                                    
 -- Raritan Bay Area YMCA-7  'A'                           NT   X6:20.46  
     1) Lyndon, Meredith W62            2) Lehrer, Elliott M63            
     3) Hamanaka, Atsushi M59           4) Norek, Francis I M62           
     1:33.26                    1:25.58                                    
 
Mixed 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Garden State Masters-7  'A'                            NT         DQ  
     1) Seidman, Lawrence B M71         2) Wallace, Richard J M71         
     3) Wein, Arthur M M68              4) McElroy, Frank M70             
     1:23.00  2:49.73  1:14.18