Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/9/2018 09:22 PM
            NEW JERSEY SENIOR OLYMPICS 2018 - 9/8/2018 to 9/9/2018             
      www.besmarttinc.com for meet results and more, Sanction #: 077-R003      
                                    Results                                    
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strodel, Cynthia          50 BAYVILLE, NJ              NT      27.92  
  2 Zampetti, Rhonda          51 EDISON, NJ                NT      33.10  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strodel, Cynthia          50 BAYVILLE, NJ         1:01.00    1:02.11  
      29.69   32.42                                                
  2 Lee, Rhonda               52 SAYRE, PA                 NT    1:24.04  
      39.57   44.47                                                
  3 Shepard, Pamela           53 CHERRY HILL, NJ           NT    1:28.74  
      42.14   46.60                                                
  4 Stiefel, Debra            54 BLAIRSTOWN, NJ            NT    1:37.68  
      41.18   56.50                                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stiefel, Debra            54 BLAIRSTOWN, NJ            NT   11:25.49  
      49.91 1:02.75 1:11.74 1:11.25 1:12.97 1:13.28 1:10.57 1:12.11
    1:13.67 1:07.24                                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strodel, Cynthia          50 BAYVILLE, NJ           34.00      34.76  
  2 O'Connell, Gloria         53 METUCHEN, NJ              NT      39.23  
  3 Zampetti, Rhonda          51 EDISON, NJ                NT      44.60  
  4 Thiel, Susan              50 EDISON, NJ                NT      46.15  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strodel, Cynthia          50 BAYVILLE, NJ              NT    1:14.23  
      36.07   38.16                                                
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               52 SAYRE, PA                 NT    3:59.95  
      56.09 1:01.85 1:03.65   58.36                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zampetti, Rhonda          51 EDISON, NJ                NT      46.49  
  2 O'Connell, Gloria         53 METUCHEN, NJ              NT      48.16  
  3 Shepard, Pamela           53 CHERRY HILL, NJ           NT      48.82  
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Pamela           53 CHERRY HILL, NJ           NT    3:52.58  
      55.23   59.34   59.56   58.45                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zampetti, Rhonda          51 EDISON, NJ                NT      40.40  
  2 Lee, Rhonda               52 SAYRE, PA                 NT      43.57  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               52 SAYRE, PA                 NT    1:44.12  
      49.29   54.83                                                
  2 Stiefel, Debra            54 BLAIRSTOWN, NJ            NT    1:53.36  
      49.50 1:03.86                                                
 
Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               52 SAYRE, PA                 NT    3:53.14  
      52.06 1:01.34 1:03.09   56.65                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zampetti, Rhonda          51 EDISON, NJ                NT    1:31.44  
      43.85   47.59                                                
  2 Stiefel, Debra            54 BLAIRSTOWN, NJ            NT    1:54.97  
      51.61 1:03.36                                                
 
Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               52 SAYRE, PA                 NT    8:18.45  
      53.13 1:03.99 2:10.16                 1:19.27   53.56   44.15
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polonczyk, Lisa           57 LAKELAND, FL              NT      46.37  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            58 LITTLETON, CO             NT    1:02.61  
      30.19   32.42                                                
  2 Mancuso, Francesca        59 MANTOLOKING, NJ           NT    1:20.34  
      39.38   40.96                                                
  3 Troger, Julie             59 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    1:34.28  
      44.17   50.11                                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            58 LITTLETON, CO             NT    6:16.71  
      34.65   38.04   38.46   38.44   38.06   38.99   38.59   37.85
      38.03   35.60                                                
  2 Mancuso, Francesca        59 MANTOLOKING, NJ           NT    7:24.86  
      41.23   43.56   44.63   45.10   45.15   45.70   45.16   45.75
      45.25   43.33                                                
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garnier, Kathy            58 LITTLETON, CO             NT    3:05.81  
      46.91   47.76   46.66   44.48                                
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feygin, Galina            57 MONROE, NJ                NT    1:35.58  
 -- Polonczyk, Lisa           57 LAKELAND, FL              NT         DQ  
      50.43   58.51                                                
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feygin, Galina            57 MONROE, NJ                NT    3:22.84  
      46.26   51.28   53.10   52.20                                
  2 Garnier, Kathy            58 LITTLETON, CO             NT    3:23.18  
      46.28   51.35   53.40   52.15                                
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feygin, Galina            57 MONROE, NJ                NT      40.39  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feygin, Galina            57 MONROE, NJ                NT    1:27.01  
      40.40   46.61                                                
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hood, Patricia            63 DELANCO, NJ               NT    1:26.50  
      42.00   44.50                                                
  2 Wall, Janet               61 GLEN GARDNER, NJ          NT    1:28.10  
      41.04   47.06                                                
  3 Jack, Sally               61 COLONIA, NJ               NT    1:29.33  
      43.69   45.64                                                
  4 Griffin-Steiner, Deborah  60 Unattached                NT    1:43.90  
      46.14   57.76                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Janet               61 GLEN GARDNER, NJ          NT    3:21.84  
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 AVENEL, NJ                NT    8:27.47  
      42.34   47.86   49.03   50.13   51.87   52.25   53.17   54.54
      54.07   52.21                                                
  2 Jack, Sally               61 COLONIA, NJ               NT    8:36.33  
      46.32   50.93   52.05   52.54   52.95   54.00   53.13   53.26
      52.24   48.91                                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zottoli, Diane            61 OLD BRIDGE, NJ            NT    1:01.41  
 -- Jack, Sally               61 COLONIA, NJ               NT         DQ  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 AVENEL, NJ                NT    1:41.55  
      49.83   51.72                                                
  2 Wall, Janet               61 GLEN GARDNER, NJ          NT    1:50.38  
      53.30   57.08                                                
  3 Zottoli, Diane            61 OLD BRIDGE, NJ            NT    2:13.48  
    1:04.96 1:08.52                                                
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zottoli, Diane            61 OLD BRIDGE, NJ            NT    4:44.46  
    1:05.08 1:13.30 2:26.08                                        
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hood, Patricia            63 DELANCO, NJ               NT      49.04  
 -- Griffin-Steiner, Deborah  60 Unattached                NT         DQ  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Janet               61 GLEN GARDNER, NJ          NT    1:50.68  
      52.61   58.07                                                
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 AVENEL, NJ                NT    3:40.59  
      49.48   55.80   57.19   58.12                                
  2 Hood, Patricia            63 DELANCO, NJ               NT    3:51.42  
      53.40   58.67 1:00.10   59.25                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hood, Patricia            63 DELANCO, NJ               NT    1:48.52  
      56.57   51.95                                                
  2 Griffin-Steiner, Deborah  60 Unattached                NT    1:58.68  
      57.43 1:01.25                                                
 
Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndon, Meredith          62 AVENEL, NJ                NT    3:26.90  
      48.53   54.66   58.31   45.40                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    67 WOODBRIDGE, NJ            NT      37.66  
  2 Schilling, Dorothy        68 EDISON, NJ                NT      42.96  
  3 Schubert, Carol           65 ANDOVER, NJ               NT      52.76  
  4 Ryan, Patricia H          68 Unattached                NT    1:41.64  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judith             66 DENVER, CO                NT    1:22.80  
      40.12   42.68                                                
  2 Freeman-Patterson, Sue    67 WOODBRIDGE, NJ            NT    1:29.70  
      42.14   47.56                                                
  3 Antonioli, Bernadette     65 OCEAN VIEW, DE            NT    1:33.46  
      44.35   49.11                                                
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Antonioli, Bernadette     65 OCEAN VIEW, DE            NT    3:53.40  
  2 Evanitsky, Patty          65 EAST BRUNSWICK, NJ        NT    4:09.09  
      57.07 1:01.12 1:08.50 1:02.40                                
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judith             66 DENVER, CO                NT    7:36.96  
      43.02   46.22   47.03   46.93   46.68   46.82   46.51   46.43
      45.49   41.83                                                
  2 Antonioli, Bernadette     65 OCEAN VIEW, DE            NT    9:16.86  
      50.60   55.62   56.21   57.11   56.85   57.13   57.09   57.12
      57.07   52.06                                                
  3 Evanitsky, Patty          65 EAST BRUNSWICK, NJ        NT   10:47.76  
      57.93 1:05.55 1:08.08 1:05.31 1:07.08 1:05.87 1:05.57 1:06.19
    1:04.50 1:01.68                                                
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    67 WOODBRIDGE, NJ            NT      42.66  
 -- Schilling, Dorothy        68 EDISON, NJ                NT         DQ  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    67 WOODBRIDGE, NJ            NT    1:40.37  
      49.53   50.84                                                
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schilling, Dorothy        68 EDISON, NJ                NT      51.72  
  2 Schubert, Carol           65 ANDOVER, NJ               NT    1:12.72  
 
Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judith             66 DENVER, CO                NT    3:51.59  
      54.44   59.69   59.64   57.82                                
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Antonioli, Bernadette     65 OCEAN VIEW, DE            NT      53.91  
 
Women 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Antonioli, Bernadette     65 OCEAN VIEW, DE            NT    1:57.46  
      56.12 1:01.34                                                
 
Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Antonioli, Bernadette     65 OCEAN VIEW, DE            NT    4:43.53  
      58.59 1:11.66 1:14.71 1:18.57                                
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laney, Judith             66 DENVER, CO                NT    1:40.78  
      49.86   50.92                                                
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    1:35.30  
      46.46   48.84                                                
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    3:59.80  
      52.58   59.47 1:08.12   59.63                                
 
Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    8:54.87  
      50.52   56.32   55.14   54.31   53.56   52.94   54.57   54.16
      53.74   49.61                                                
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT      48.30  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    1:42.46  
      49.77   52.69                                                
 
Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    3:38.49  
      52.49   56.03   55.11   54.86                                
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT         DQ  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    2:08.22  
    1:02.49 1:05.73                                                
  2 Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT    2:37.59  
    1:11.85 1:25.74                                                
 
Women 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT    5:49.59  
    1:12.63 1:32.03 1:34.42 1:30.51                                
 
Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT    1:06.72  
 
Women 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT    2:58.17  
    1:21.70 1:36.47                                                
 
Women 75-79 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT    6:18.50  
 
Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                75 NEW YORK, NY              NT    1:58.43  
    1:02.42   56.01                                                
 
Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        77 LIVINGSTON, NJ            NT    5:29.21  
    1:26.74 1:19.68 1:29.54 1:13.25                                
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 MARTINSVILLE, NJ       58.70      53.99  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 MARTINSVILLE, NJ          NT    1:58.81  
      56.03 1:02.78                                                
 
Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 MARTINSVILLE, NJ          NT    1:07.09  
 
Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 MARTINSVILLE, NJ     1:15.00    1:14.96  
 
Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 MARTINSVILLE, NJ     2:30.00    2:22.96  
    1:06.22 1:16.74                                                
 
Women 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            84 MARTINSVILLE, NJ          NT    5:14.02  
    1:18.37                 1:08.60                                
 
Women 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        88 TENAFLY, NJ               NT    1:18.31  
 
Women 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        88 TENAFLY, NJ               NT    2:53.91  
    1:23.72 1:30.19                                                
 
Women 85-89 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        88 TENAFLY, NJ               NT    1:11.97  
 
Women 85-89 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        88 TENAFLY, NJ               NT    2:48.18  
    1:17.09 1:31.09                                                
 
Women 85-89 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Froeder, Rosemarie        88 TENAFLY, NJ               NT    6:25.94  
    1:19.17 1:41.01 1:42.95 1:42.81                                
 
Women 90-94 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           90 CHERRY HILL, NJ           NT    3:24.94  
    1:39.82 1:45.12                                                
 
Women 90-94 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           90 CHERRY HILL, NJ           NT    1:25.18  
 
Women 90-94 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           90 CHERRY HILL, NJ           NT    1:41.07  
 
Women 90-94 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           90 CHERRY HILL, NJ           NT    3:56.93  
    2:00.69 1:56.24                                                
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          51 PENNINGTON, NJ            NT    1:02.08  
      29.92   32.16                                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              53 HIGHLAND PARK, NJ         NT    6:17.73  
      35.82   38.91   38.83   38.79   38.53   38.51   38.13   38.18
      36.95   35.08                                                
  2 Haftkowycz, Mark          51 PENNINGTON, NJ            NT    6:17.77  
      33.96   37.35   38.28   39.60   39.43   39.67   39.74   37.60
      37.58   34.56                                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          51 PENNINGTON, NJ            NT      33.62  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              53 HIGHLAND PARK, NJ         NT      32.31  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              53 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:11.01  
      33.56   37.45                                                
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              53 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:39.38  
      35.47   41.63   41.39   40.89                                
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              53 HIGHLAND PARK, NJ         NT    5:51.99  
      34.28   40.27   49.40   47.12   53.32   52.99   38.41   36.20
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT      36.75  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT    1:24.67  
      40.25   44.42                                                
  2 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT    1:28.00  
      39.26   48.74                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT    3:06.03  
      43.11   47.58   49.05   46.29                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT    8:20.73  
      44.07   49.09   51.45   51.11   51.31   52.14   51.34   51.46
      50.52   48.24                                                
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT    1:54.81  
      54.87   59.94                                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT      46.06  
  2 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT      48.50  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT    1:46.04  
      50.05   55.99                                                
  2 Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT    1:50.15  
      52.70   57.45                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT    4:06.96  
      55.03 1:02.76 1:06.16 1:03.01                                
 -- Zhou, Benjamin            58 ROSELLE PARK, NJ          NT         DQ  
      48.49   55.23   57.43   57.55                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT      45.61  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT    1:45.67  
      49.42   56.25                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamanaka, Atsushi         59 PARLIN, NJ                NT    3:44.93  
      45.29 1:03.06 1:02.69   53.89                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glyck, Julian             61 FLORHAM PARK, NJ          NT      26.87  
  2 Norek, Frank              62 SAYREVILLE, NJ            NT      30.93  
  3 Lehrer, Elliott           63 OLD BRIDGE, NJ            NT      32.20  
  4 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT      33.94  
  5 Weinstein, Mark           62 MANALAPAN, NJ             NT      34.62  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:03.86  
      30.69   33.17                                                
  2 Norek, Frank              62 SAYREVILLE, NJ            NT    1:13.87  
      34.13   39.74                                                
  3 Weinstein, Mark           62 MANALAPAN, NJ             NT    1:16.27  
      35.62   40.65                                                
  4 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT    1:18.02  
      36.62   41.40                                                
  5 Lehrer, Elliott           63 OLD BRIDGE, NJ            NT    1:18.42  
      35.94   42.48                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:17.76  
      32.57   34.82   35.17   35.20                                
  2 Glyck, Julian             61 FLORHAM PARK, NJ          NT    2:31.58  
      33.47   38.72   40.65   38.74                                
  3 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT    3:04.14  
      40.53   46.51   48.96   48.14                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    6:16.11  
      33.11   37.49   37.95   37.82   38.71   38.60   39.03   38.94
      38.14   36.32                                                
  2 Glyck, Julian             61 FLORHAM PARK, NJ          NT    7:07.28  
      33.81   39.25   42.67   44.08   44.09   45.06   45.59   45.63
      45.30   41.80                                                
  3 Norek, Frank              62 SAYREVILLE, NJ            NT    7:49.38  
      39.03   44.69   47.19   47.97   48.81   50.12   49.15   50.52
      48.94   42.96                                                
  4 Lavitt, Michael           60 NEPTUNE, NJ               NT    9:05.28  
      45.37   54.75   55.72   55.93   56.64   57.09   56.43   56.03
      55.77   51.55                                                
  5 Nolan, Lawrence           62 BAYVILLE, NJ              NT   10:00.22  
      48.99   57.26 1:01.16 1:01.58 1:02.18 1:03.17 1:02.92 1:01.43
    1:01.14 1:00.39                                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Mark           62 MANALAPAN, NJ             NT      38.82  
  2 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT      41.21  
  3 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT      45.88  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:11.44  
      35.04   36.40                                                
  2 Weinstein, Mark           62 MANALAPAN, NJ             NT    1:25.05  
      40.92   44.13                                                
  3 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT    1:35.25  
      46.06   49.19                                                
  4 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT    1:40.36  
      48.18   52.18                                                
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    2:38.53  
      36.36   39.61   41.00   41.56                                
  2 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT    3:31.59  
      47.94   52.50   54.93   56.22                                
  3 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT    3:42.63  
      51.76   55.85   58.78   56.24                                
  4 Lehrer, Elliott           63 OLD BRIDGE, NJ            NT    3:42.70  
      50.65   55.49   59.18   57.38                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samaranayake, Tilak       61 FORDS, NJ                 NT      44.04  
  2 Weinstein, Mark           62 MANALAPAN, NJ             NT      45.69  
  3 Nolan, Lawrence           62 BAYVILLE, NJ              NT      49.31  
  4 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT      50.26  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samaranayake, Tilak       61 FORDS, NJ                 NT    1:38.43  
      44.97   53.46                                                
  2 Weinstein, Mark           62 MANALAPAN, NJ             NT    1:43.57  
      47.94   55.63                                                
  3 Nolan, Lawrence           62 BAYVILLE, NJ              NT    1:47.08  
      50.51   56.57                                                
  4 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT    2:00.84  
      57.78 1:03.06                                                
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavitt, Michael           60 NEPTUNE, NJ               NT    3:44.07  
      49.44   58.17   59.62   56.84                                
 -- Nolan, Lawrence           62 BAYVILLE, NJ              NT         DQ  
      56.91 1:07.42 1:12.78 1:12.55                                
 -- Samaranayake, Tilak       61 FORDS, NJ                 NT         DQ  
      54.44 1:06.43 1:15.25 1:17.72                                
 -- Lehrer, Elliott           63 OLD BRIDGE, NJ            NT         DQ  
    1:00.40 1:09.08 1:14.99 1:14.34                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Frank              62 SAYREVILLE, NJ            NT      42.21  
  2 Lehrer, Elliott           63 OLD BRIDGE, NJ            NT      44.41  
  3 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT      50.52  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    1:15.85  
      34.86   40.99                                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Frank              62 SAYREVILLE, NJ            NT    1:32.75  
    1:32.75                                                        
  2 Cohen, Larry              62 MATAWAN, NJ               NT    1:33.98  
      44.42   49.56                                                
  3 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT    1:38.50  
      47.21   51.29                                                
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norek, Frank              62 SAYREVILLE, NJ            NT    3:23.59  
      43.30   59.04   58.79   42.46                                
  2 McMahon, Joseph           60 CORTLAND, NY              NT    3:39.46  
      53.07   55.66 1:05.19   45.54                                
  3 Lehrer, Elliott           63 OLD BRIDGE, NJ            NT    3:51.66  
      47.40   55.44 1:17.18   51.64                                
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Kenneth            63 HIGHLAND PARK, NJ         NT    5:47.04  
      35.96   43.83   42.95   41.64   53.98   54.23   36.94   37.51
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 MENDHAM, NJ               NT      27.43  
  2 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT      29.04  
  3 Ferriter, James           69 EDISON, NJ                NT      29.35  
  4 Fleming, William          69 WOODBURY, NJ              NT      37.46  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT    1:05.92  
      32.21   33.71                                                
  2 Ferriter, James           69 EDISON, NJ                NT    1:07.64  
      32.19   35.45                                                
  3 Feeney, Daniel            66 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    1:19.66  
      35.80   43.86                                                
  4 Bacher, Joel              69 WAYNE, NJ                 NT    1:21.42  
      37.52   43.90                                                
  5 Fleming, William          69 WOODBURY, NJ              NT    1:22.97  
      38.88   44.09                                                
  6 Engstrom, Harold          65 WOODBRIDGE, NJ            NT    1:23.34  
      39.59   43.75                                                
  7 Verrault, Michael         66 EAST WINDSOR, NJ          NT    1:33.89  
      42.63   51.26                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleming, William          69 WOODBURY, NJ              NT    3:10.16  
      43.29   47.26   50.32   49.29                                
  2 Schubert, Richard         66 BYRAM, NJ                 NT    3:22.50  
      39.69   44.21   46.22 1:12.38                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Richard         66 BYRAM, NJ                 NT    8:05.32  
      42.14   47.00   48.16   49.80   50.47   49.86   50.49   49.31
      49.12   48.97                                                
  2 Verrault, Michael         66 EAST WINDSOR, NJ          NT    9:32.78  
      45.76   51.73   57.14   58.18   59.75 1:01.09 1:01.68 1:00.93
    1:00.71   55.81                                                
  3 Engstrom, Harold          65 WOODBRIDGE, NJ            NT   10:02.84  
      47.92   51.84   59.11 1:01.15 1:02.61 1:03.37 1:05.65 1:06.34
    1:05.77   59.08                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 MENDHAM, NJ               NT      34.02  
  2 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT      36.66  
  3 Ferriter, James           69 EDISON, NJ                NT      37.81  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT    1:24.74  
      42.82   41.92                                                
  2 Feeney, Daniel            66 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    1:51.46  
      50.59 1:00.87                                                
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Richard         66 BYRAM, NJ                 NT    3:24.45  
      48.21   52.41   52.73   51.10                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT      39.27  
  2 Fleming, William          69 WOODBURY, NJ              NT      50.76  
  3 Bacher, Joel              69 WAYNE, NJ                 NT      50.82  
  4 Mei, Jia Ping             68 BRANCHBURG, NJ            NT    1:02.99  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT    1:29.82  
      41.60   48.22                                                
  2 Feeney, Daniel            66 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    1:45.08  
      48.63   56.45                                                
  3 Fleming, William          69 WOODBURY, NJ              NT    1:54.15  
      52.80 1:01.35                                                
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Richard         66 BYRAM, NJ                 NT    3:39.25  
      50.64   55.66   56.65   56.30                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 MENDHAM, NJ               NT      31.39  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fey, Michael              68 MENDHAM, NJ               NT    1:11.80  
      34.06   37.74                                                
  2 Wein, Arthur              68 TEANECK, NJ               NT    1:24.53  
      42.33   42.20                                                
  3 Fleming, William          69 WOODBURY, NJ              NT    1:55.11  
      58.37   56.74                                                
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Richard         66 BYRAM, NJ                 NT    3:13.13  
      43.02   49.09   57.10   43.92                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               73 FRANKLIN LAKES, NJ        NT      28.24  
  2 Seidman, Lawrence         71 WAYNE, NJ                 NT      30.48  
  3 Kahofer, Stephen          72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT      33.66  
  4 Darge, Richard            70 HOWELL, NJ                NT      38.65  
  5 Goldblatt, Lester         72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT      40.57  
  6 Wolfersberger, Scott      72 HIGHLANDS, NJ             NT      43.52  
  7 Johnson, Timothy          71 NEW YORK, NY              NT      47.87  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               73 FRANKLIN LAKES, NJ        NT    1:05.60  
      32.23   33.37                                                
  2 Seidman, Lawrence         71 WAYNE, NJ                 NT    1:12.31  
      33.95   38.36                                                
  3 Goldblatt, Lester         72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    1:31.67  
      42.39   49.28                                                
  4 Darge, Richard            70 HOWELL, NJ                NT    1:34.40  
      42.48   51.92                                                
  5 Bennett, George           70 POMPTON LAKES, NJ         NT    1:59.71  
      55.15 1:04.56                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               73 FRANKLIN LAKES, NJ        NT    2:25.33  
      33.39   37.32   38.09   36.53                                
  2 Seidman, Lawrence         71 WAYNE, NJ                 NT    2:52.67  
      39.36   44.92   44.47   43.92                                
  3 Goldblatt, Lester         72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    3:32.18  
      47.12   53.98   57.68   53.40                                
  4 Johnson, Timothy          71 NEW YORK, NY              NT    4:00.35  
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               73 FRANKLIN LAKES, NJ        NT      35.32  
  2 Goldblatt, Lester         72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT      57.59  
  3 Bennett, George           70 POMPTON LAKES, NJ      55.39    1:05.22  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               73 FRANKLIN LAKES, NJ        NT    1:20.95  
      39.71   41.24                                                
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahofer, Stephen          72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT      43.38  
  2 Wolfersberger, Scott      72 HIGHLANDS, NJ             NT      56.94  
  3 Bennett, George           70 POMPTON LAKES, NJ      53.72    1:12.90  
 -- Johnson, Timothy          71 NEW YORK, NY              NT      24.99  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Timothy          71 NEW YORK, NY              NT    2:06.77  
      59.92 1:06.85                                                
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bennett, George           70 POMPTON LAKES, NJ         NT         DQ  
    1:19.90 1:38.94 1:47.96 1:44.62                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         71 WAYNE, NJ                 NT      36.16  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         71 WAYNE, NJ                 NT    1:29.45  
      40.78   48.67                                                
 
Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         71 WAYNE, NJ                 NT    4:04.33  
      50.14 1:02.68 1:06.54 1:04.97                                
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahofer, Stephen          72 MONROE TOWNSHIP, NJ       NT    1:38.87  
      46.84   52.03                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pine, Stephen             76 NORTH CALDWELL, NJ        NT      37.65  
  2 Blau, Robert              76 SHORT HILLS, NJ           NT      37.74  
  3 Roffman, Jeffrey          75 LITTLE SILVER, NJ         NT      39.64  
  4 Rosenthal, Andrew         76 MANALAPAN, NJ             NT      39.77  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blau, Robert              76 SHORT HILLS, NJ           NT    1:29.79  
      43.91   45.88                                                
  2 Pine, Stephen             76 NORTH CALDWELL, NJ        NT    1:33.08  
      42.61   50.47                                                
  3 Rosenthal, Andrew         76 MANALAPAN, NJ        1:44.00    1:33.72  
      41.68   52.04                                                
  4 Roffman, Jeffrey          75 LITTLE SILVER, NJ         NT    1:37.15  
      43.56   53.59                                                
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roffman, Jeffrey          75 LITTLE SILVER, NJ         NT    3:43.78  
  2 Rosenthal, Andrew         76 MANALAPAN, NJ             NT    4:20.32  
      47.11   57.86 1:15.24 1:20.11                                
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roffman, Jeffrey          75 LITTLE SILVER, NJ         NT    9:33.25  
      54.19   57.10   58.87   58.09   58.30   58.17   58.60   58.24
      57.63   54.06                                                
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puar, Sujan               76 SOUTH PLAINFIELD, N       NT    3:01.00  
    1:18.20 1:42.80                                                
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenthal, Andrew         76 MANALAPAN, NJ             NT      53.78  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenthal, Andrew         76 MANALAPAN, NJ        1:52.00    1:52.05  
      52.23   59.82                                                
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ           36.20      35.50  
  2 Delcuore, Rudolph         83 STATEN ISLAND, NY         NT      43.02  
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ         1:27.50    1:25.16  
      41.00   44.16                                                
  2 Ybasco, Peter             82 COLONIA, NJ               NT    1:32.60  
      45.17   47.43                                                
  3 Delcuore, Rudolph         83 STATEN ISLAND, NY         NT    1:43.26  
      44.87   58.39                                                
  4 Gladfelter, David         82 MEDFORD, NJ               NT    1:59.41  
      54.10 1:05.31                                                
 
Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ         2:19.50    3:08.15  
 
Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ybasco, Peter             82 COLONIA, NJ               NT   10:05.48  
      54.99   57.19 1:00.66 1:01.71 1:01.63 1:01.28 1:02.38 1:02.43
    1:03.02 1:00.19                                                
  2 Radloff, Fred             81 BRICK, NJ                 NT   11:47.05  
    1:03.27 1:09.41 1:11.12 1:13.28 1:11.07 1:12.27 1:13.14 1:11.95
    1:12.21 1:09.33                                                
  3 Gladfelter, David         82 MEDFORD, NJ               NT   12:24.87  
    1:05.91 1:16.21 1:17.10 1:16.42 1:15.82 1:16.38 1:16.23 1:17.13
    1:14.31 1:09.36                                                
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radloff, Fred             81 BRICK, NJ                 NT    1:07.25  
  2 Bernhardt, Emanuel        84 PORT READING, NJ          NT    2:16.02  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ybasco, Peter             82 COLONIA, NJ               NT    2:09.44  
      58.77 1:10.67                                                
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         82 MEDFORD, NJ               NT    4:25.03  
    1:00.25 1:08.81 1:08.69 1:07.28                                
  2 Bernhardt, Emanuel        84 PORT READING, NJ          NT   11:56.78  
    2:33.65 3:08.79 3:14.79 2:59.55                                
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ           53.00      50.02  
 -- Radloff, Fred             81 BRICK, NJ                 NT         DQ  
 
Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ         2:10.00    1:56.71  
      54.96 1:01.75                                                
 -- Ybasco, Peter             82 COLONIA, NJ               NT         DQ  
    1:03.58 1:09.35                                                
 
Men 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ           56.00      49.46  
 
Men 80-84 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               80 SOMERSET, NJ         2:10.50    1:59.64  
      55.02 1:04.62                                                
  2 Gladfelter, David         82 MEDFORD, NJ               NT    2:55.70  
    1:21.79 1:33.91                                                
 -- Ybasco, Peter             82 COLONIA, NJ               NT         DQ  
      58.40 1:07.25                                                
 
Men 80-84 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ybasco, Peter             82 COLONIA, NJ               NT    4:32.30  
      59.20 1:11.82 1:21.40   59.88                                
 
Men 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Lee               85 EGG HARBOR TWP, NJ     44.00      36.67  
 
Men 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Lee               85 EGG HARBOR TWP, NJ        NT    1:26.75  
      39.06   47.69                                                
 
Men 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Lee               85 EGG HARBOR TWP, NJ   3:25.00    3:32.26  
      40.10   49.23 1:00.27 1:02.66                                
 
Men 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bergen, Lee               85 EGG HARBOR TWP, NJ        NT    9:35.59  
      44.70   51.29   56.84   58.89 1:00.76 1:00.66 1:01.46 1:02.36
    1:00.58   58.05