Licensed to NJ Masters - RESULTS ONLY     Hy-Tek's Meet Manager 8/7/04 08:29 PM
                     JasonENesselMemorialMeet2004 - 8/7/04                     
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           22 BERK                             33.75  
  2 Colbry, Stephanie L       24 GSM                              34.38  
 
Women 19-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           22 BERK                           1:17.75  
 
Women 19-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           22 BERK                           2:55.31  
 
Women 19-24 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colbry, Stephanie L       24 GSM                           12:06.79  
 
Women 19-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colbry, Stephanie L       24 GSM                              39.47  
  2 Bettinger, Lisa           22 BERK                             40.10  
  3 Plena, Kimberly           21 GSM                              40.76  
 
Women 19-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colbry, Stephanie L       24 GSM                            1:24.32  
  2 Bettinger, Lisa           22 BERK                           1:24.51  
 
Women 19-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colbry, Stephanie L       24 GSM                            3:05.26  
 
Women 19-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colbry, Stephanie L       24 GSM                              47.15  
 
Women 19-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plena, Kimberly           21 GSM                            3:09.13  
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schramke, Justine         25 GSM                              33.90  
  2 Gephart, Jacqueline       25 GSM                              34.40  
 
Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gephart, Jacqueline       25 GSM                              39.63  
  2 Schramke, Justine         25 GSM                              42.13  
 
Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schramke, Justine         25 GSM                            1:31.14  
 
Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gephart, Jacqueline       25 GSM                              47.35  
 
Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz, Bonnie          25 METR                           2:56.68  
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harnett, Jennifer         33 GSM                              31.04  
  2 Maresca, Erika            30 GSM                              52.06  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harnett, Jennifer         33 GSM                            1:08.60  
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maresca, Erika            30 GSM                            7:24.20  
 
Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Small, Kaitlin            30 GSM                              42.12  
 
Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maresca, Erika            30 GSM                            1:52.12  
 
Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harnett, Jennifer         33 GSM                            2:56.07  
  2 Small, Kaitlin            30 GSM                            3:16.57  
  3 Maresca, Erika            30 GSM                            3:53.68  
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thiel, Susan              36 GSM                              38.19  
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thiel, Susan              36 GSM                              43.10  
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thiel, Susan              36 GSM                            1:35.09  
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parham, Sandra            40 GSM                              45.95  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibut, Rebecca          41 GSM                            1:06.24  
  2 Carow, Amy S              43 GSM                            1:06.49  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carow, Amy S              43 GSM                            2:25.50  
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibut, Rebecca          41 GSM                            4:55.58  
  2 Carow, Amy S              43 GSM                            5:15.74  
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibut, Rebecca          41 GSM                              40.00  
 
Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibut, Rebecca          41 GSM                            3:06.85  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carow, Amy S              43 GSM                              35.44  
  2 Parham, Sandra            40 GSM                              51.42  
 
Women 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parham, Sandra            40 GSM                            2:06.31  
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibut, Rebecca          41 GSM                            2:42.70  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            46 GSM                            1:18.21  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            46 GSM                            2:57.36  
 
Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            46 GSM                              47.09  
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy I           46 GSM                              44.02  
  2 Shapiro, Nancy            46 GSM                              44.36  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            46 GSM                            1:36.35  
  2 Ramirez, Judy I           46 GSM                            1:42.66  
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy I           46 GSM                            3:27.77  
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         50 GSM                              42.81  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         50 GSM                            1:42.94  
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         50 GSM                            3:30.38  
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         50 GSM                              58.03  
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         50 GSM                            1:02.32  
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pease, Ellen              55 GSM                              40.27  
  2 Puckett, Nancy            55 1776                             41.39  
  3 DePolo, Arlene            59 GSM                              41.41  
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Puckett, Nancy            55 1776                           3:11.19  
  2 DePolo, Arlene            59 GSM                            3:24.25  
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Puckett, Nancy            55 1776                           6:41.78  
  2 Berland, Patricia         55 METR                           9:00.34  
 
Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berland, Patricia         55 METR                          18:13.15  
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pease, Ellen              55 GSM                              46.95  
  2 Berland, Patricia         55 METR                             55.48  
 
Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berland, Patricia         55 METR                           1:56.33  
 
Women 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berland, Patricia         55 METR                           4:01.48  
 
Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pease, Ellen              55 GSM                              52.29  
  2 DePolo, Arlene            59 GSM                              59.79  
 
Women 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePolo, Arlene            59 GSM                            2:10.23  
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePolo, Arlene            59 GSM                              49.03  
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Dagmar M        62 GSM                            1:03.22  
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                61 METR                           6:35.74  
 
Women 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                61 METR                          13:17.25  
 
Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                61 METR                             49.64  
 
Women 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                61 METR                           1:47.64  
 
Women 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jane                61 METR                           3:39.23  
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Dagmar M        62 GSM                            1:12.00  
 
Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eno, Carol                69 GSM                              50.46  
 
Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eno, Carol                69 GSM                            1:59.57  
 
Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eno, Carol                69 GSM                            1:17.60  
 
Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eno, Carol                69 GSM                            1:14.80  
 
Women 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dooman, Lainey            78 GSM                            1:13.60  
 
Women 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, Florence B        83 GSM                            1:30.24  
 
Women 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, Florence B        83 GSM                            3:35.28  
 
Women 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, Florence B        83 GSM                            2:03.26  
 
Women 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, Florence B        83 GSM                            4:24.82  
 
Men 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buren, Paul               24 GSM                              25.25  
 
Men 19-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Specht, Jamie             24 GSM                              58.95  
 
Men 19-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Specht, Jamie             24 GSM                            4:49.02  
  2 Buren, Paul               24 GSM                            4:57.87  
 
Men 19-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Specht, Jamie             24 GSM                            2:37.47  
 
Men 19-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buren, Paul               24 GSM                              26.72  
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         27 1776                           5:09.66  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dhalwani, Monish          28 GSM                              32.76  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dhalwani, Monish          28 GSM                            1:12.78  
 
Men 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dhalwani, Monish          28 GSM                            2:46.04  
  2 Patterson, Thomas         27 1776                           2:52.40  
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         27 1776                           2:41.13  
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ermanoski, Ivan           32 GSM                              30.21  
 
Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeff                34 GSM                            4:47.91  
  2 McKenna, Matthew          32 GSM                            4:55.76  
 
Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Matthew          32 GSM                            1:08.98  
 
Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Matthew          32 GSM                            2:28.20  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ermanoski, Ivan           32 GSM                              39.24  
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeff                34 GSM                            1:19.02  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeff                34 GSM                            2:35.23  
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Robert S          39 GSM                              27.31  
  2 Hiltabiddle, Steve        38 GSM                              27.50  
  3 Hahn, Darek               37 GSM                              31.33  
  4 Volker, Jens              39 GSM                              32.73  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        38 GSM                            1:00.40  
  2 Volker, Jens              39 GSM                            1:13.98  
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Volker, Jens              39 GSM                            5:21.76  
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Robert S          39 GSM                              32.51  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        38 GSM                            1:16.35  
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Darek               37 GSM                              39.75  
  2 Barrish, Rob              36 GSM                              39.93  
 -- Haggerty, Tom             38 GSM                                 DQ  
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrish, Rob              36 GSM                            3:16.47  
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        38 GSM                              27.46  
  2 Gannon, Robert S          39 GSM                              28.56  
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        38 GSM                            1:04.91  
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            40 GSM                              26.79  
  2 Merkert, Herb             40 1776                             27.67  
  3 Sproul, George            42 GSM                              31.48  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            40 GSM                              59.17  
 
Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sproul, George            42 GSM                            1:32.26  
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Merkert, Herb             40 1776                             36.32  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            40 GSM                              29.05  
  2 Merkert, Herb             40 1776                             30.66  
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldbloom, Robert         45 METR                             27.41  
  2 Tsuzuki, Ed               46 GSM                              27.87  
  3 Feinstein, John           49 ANCM                             29.77  
  4 Waldman, Mike             45 GSM                              30.12  
  5 MacDonald, Michael P      45 GSM                              31.61  
  6 Sawyer, Alan              49 GSM                              32.76  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               46 GSM                            1:02.32  
  2 Norton, Jonathan          46 GSM                            1:06.24  
  3 Waldman, Mike             45 GSM                            1:11.02  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               46 GSM                            2:24.78  
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Norton, Jonathan          46 GSM                            5:48.30  
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldbloom, Robert         45 METR                             32.66  
  2 Feinstein, John           49 ANCM                             37.29  
  3 MacDonald, Michael P      45 GSM                              38.73  
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sawyer, Alan              49 GSM                            1:31.40  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oxley, Gregory            46 1776                             32.23  
  2 Doyle, Benn               46 GSM                              34.00  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Oxley, Gregory            46 1776                           1:13.57  
  2 Doyle, Benn               46 GSM                            1:17.11  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldbloom, Robert         45 METR                             28.30  
  2 Feinstein, John           49 ANCM                             29.90  
  3 MacDonald, Michael P      45 GSM                              33.33  
  4 Norton, Jonathan          46 GSM                              33.43  
  5 Waldman, Mike             45 GSM                              36.29  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feinstein, John           49 ANCM                           1:08.85  
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldbloom, Robert         45 METR                           2:33.06  
  2 Doyle, Benn               46 GSM                            2:38.71  
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              54 GSM                              30.31  
  2 Miller, Steve             50 METR                             30.35  
  3 Suzuki, Akira             51 METR                             30.82  
  4 Levine, Steven            52 GSM                              32.52  
  5 Fulljames, Rick           53 CONN                             34.10  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              54 GSM                            1:13.30  
  2 Suzuki, Akira             51 METR                           1:16.31  
  3 Casella, John             53 GSM                            1:48.44  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              54 GSM                            2:57.06  
  2 Casella, John             53 GSM                            4:57.82  
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Steve             50 METR                           5:25.96  
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Steve             50 METR                             37.13  
  2 Wein, Arthur              54 GSM                              41.53  
  3 Stein, Joel               54 GSM                            1:04.53  
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fulljames, Rick           53 CONN                             40.28  
  2 Wein, Arthur              54 GSM                              41.42  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fulljames, Rick           53 CONN                           1:34.39  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Steve             50 METR                             32.27  
  2 Wein, Arthur              54 GSM                              36.26  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mittleman, Irwin          51 GSM                            2:06.88  
 
Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Suzuki, Akira             51 METR                           3:35.70  
  2 Mittleman, Irwin          51 GSM                            4:53.84  
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geiman, Tom               55 GSM                              27.73  
  2 Wallace, Richard S        57 GSM                              32.08  
  3 McAdams, Robert W         55 Unattached                       50.11  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reichle, Bill             56 GSM                            1:08.11  
  2 Zakim, Jack               59 GSM                            1:08.73  
  3 Seidman, Larry            57 GSM                            1:09.28  
  4 Wallace, Richard S        57 GSM                            1:12.72  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               59 GSM                            2:29.05  
  2 Wallace, Richard S        57 GSM                            2:48.49  
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reichle, Bill             56 GSM                            5:52.72  
  2 Wallace, Richard S        57 GSM                            6:12.28  
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nessel, Ed                59 GSM                              38.61  
  2 Zakim, Jack               59 GSM                              38.85  
  3 McAdams, Robert W         55 Unattached                     1:04.97  
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nessel, Ed                59 GSM                            1:26.86  
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nessel, Ed                59 GSM                              40.13  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nessel, Ed                59 GSM                            1:27.91  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geiman, Tom               55 GSM                              29.92  
 
Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Larry            57 GSM                            1:26.69  
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               60 GSM                              28.73  
  2 Brunson, Tom              64 GSM                              36.93  
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brunson, Tom              64 GSM                              50.03  
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               60 GSM                              37.40  
  2 Brunson, Tom              64 GSM                              53.75  
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               66 GSM                              31.67  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               66 GSM                            1:19.27  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               66 GSM                            2:57.83  
 
Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 1776                          18:37.10  
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 1776                             52.71  
 
Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 1776                           2:03.11  
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 1776                           4:21.52  
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               66 GSM                              42.46  
  2 Gladfelter, David         68 1776                             53.87  
  3 Ruman, John               67 GSM                            1:02.17  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruman, John               67 GSM                            2:19.55  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruman, John               67 GSM                            5:08.01  
 
Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 1776                             56.48  
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas P         74 GSM                              34.33  
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                              41.40  
 
Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                            1:37.50  
 
Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                            3:42.16  
 
Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                            7:56.26  
 
Men 75-79 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Sullivan, Daniel          77 GSM                                 DQ  
 
Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, George F          80 GSM                            2:02.42  
 
Men 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, George F          80 GSM                            4:40.47  
 
Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, George F          80 GSM                              56.17  
 
Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melick, George F          80 GSM                            2:14.17  
 
Women 100-119 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   5:01.00  
     1) Harnett, Jennifer 33            2) Schramke, Justine 25           
     3) Small, Kaitlin 30               4) Gephart, Jacqueline 25         
 
Women 100-119 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   5:53.93  
     1) Gephart, Jacqueline 25          2) Harnett, Jennifer 33           
     3) Small, Kaitlin 30               4) Schramke, Justine 25           
 
Men 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   4:26.20  
     1) Gannon, Robert S 39             2) Haggerty, Tom 38               
     3) Barrish, Rob 36                 4) Segal, William 40              
 
Men 120-159 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   5:08.66  
     1) Hahn, Darek 37                  2) Haggerty, Tom 38               
     3) Gannon, Robert S 39             4) Segal, William 40              
 
Men 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   4:47.85  
     1) Wallace, Richard S 57           2) Katz, Jerry 66                 
     3) Wein, Arthur 54                 4) Reichle, Bill 56               
 
Men 200-239 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   5:15.22  
     1) Zakim, Jack 59                  2) Nessel, Ed 59                  
     3) Geiman, Tom 55                  4) Seidman, Larry 57              
 
Mixed 160-199 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   5:36.68  
     1) Sproul, George 42               2) Shapiro, Nancy 46              
     3) Parham, Sandra 40               4) Hahn, Darek 37                 
 
Mixed 160-199 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'B'                                   4:53.99  
     1) Carow, Amy S 43                 2) Doyle, Benn 46                 
     3) Kalibut, Rebecca 41             4) Tsuzuki, Ed 46                 
  2 Garden State Masters  'A'                                   6:26.07  
     1) Sproul, George 42               2) Shapiro, Nancy 46              
     3) Barrish, Rob 36                 4) Parham, Sandra 40