Licensed to NJ Masters - RESULTS ONLY     Hy-Tek's Meet Manager 4/9/05 11:24 PM
                              TCNJ Masters Frenzy                              
                            Saturday March 26 2005                             
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banas, Jennifer           24 GSM                              26.06  
  2 Wysocki, Melody           19 GSM                              28.48  
  3 Bettinger, Lisa           22 BERK                             29.22  
  4 McDowell, Mereidith       23 GSM                              34.70  
 
Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           22 BERK                           1:04.54  
      29.69   34.85                                                
  2 McDowell, Mereidith       23 GSM                            1:17.99  
      37.57   40.42                                                
 
Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           22 BERK                           2:24.42  
      31.90   36.55   38.15   37.82                                
 
Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banas, Jennifer           24 GSM                              31.34  
  2 Jaskelewicz, Denise       24 PAFC                             34.32  
  3 Plewa, Kimberly           22 GSM                              34.54  
 
Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banas, Jennifer           24 GSM                            1:07.89  
      33.80   34.09                                                
  2 Franko, Jeanette          21 GSM                            1:10.74  
      33.63   37.11                                                
  3 Bettinger, Lisa           22 BERK                           1:14.28  
      35.61   38.67                                                
 
Women 19-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plewa, Kimberly           22 GSM                            2:36.52  
 
Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banas, Jennifer           24 GSM                              37.23  
  2 McDowell, Mereidith       23 GSM                              48.79  
 
Women 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galetti, Erin             22 UNAT                           1:15.26  
      35.44   39.82                                                
  2 Jaskelewicz, Denise       24 PAFC                           1:17.52  
      36.86   40.66                                                
 
Women 19-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jaskelewicz, Denise       24 PAFC                           2:42.96  
      37.98   41.26   41.21   42.51                                
 
Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galetti, Erin             22 UNAT                             29.03  
  2 Wysocki, Melody           19 GSM                              31.07  
  3 Plewa, Kimberly           22 GSM                              34.29  
 
Women 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wysocki, Melody           19 GSM                            1:06.11  
      31.07   35.04                                                
  2 Jaskelewicz, Denise       24 PAFC                           1:12.93  
      33.55   39.38                                                
 
Women 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wysocki, Melody           19 GSM                            2:24.85  
      33.04   36.66   36.77   38.38                                
 
Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franko, Jeanette          21 GSM                            1:11.26  
      31.93   39.33                                                
 
Women 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galetti, Erin             22 UNAT                           2:30.98  
  2 Plewa, Kimberly           22 GSM                            2:39.93  
      30.11 2:09.82                                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Polumbo, Kate             25 MET                              27.18  
  2 Scheppke, Kate            25 GSM                              27.94  
  3 Flickinger, Erica         26 1776                             29.07  
  4 Evans, Kelly              27 GSM                              35.95  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Alicia            25 1776                             56.63  
      27.12   29.51                                                
  2 Polumbo, Kate             25 MET                            1:00.55  
      28.63   31.92                                                
  3 Flickinger, Erica         26 1776                           1:02.44  
      29.74   32.70                                                
  4 Evans, Kelly              27 GSM                            1:18.65  
      38.32   40.33                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Alicia            25 1776                           2:00.82  
      28.23   30.82   31.08   30.69                                
  2 Mahar, Jenny              25 PAFC                           2:13.25  
      30.82   33.96   35.00   33.47                                
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Alicia            25 1776                           5:26.58  
      29.09   31.49   31.84   32.19   32.85   33.50   33.62   34.05
      34.31   33.64                                                
  2 Flickinger, Erica         26 1776                           6:01.65  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donohue, Kelly            27 1776                             30.87  
  2 Polumbo, Kate             25 MET                              31.60  
  3 Gephart, Jackie           25 GSM                              33.42  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donohue, Kelly            27 1776                           1:08.47  
      32.95   35.52                                                
  2 Scheppke, Kate            25 GSM                            1:09.83  
      34.30   35.53                                                
  3 Evans, Kelly              27 GSM                            1:34.59  
 
Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donohue, Kelly            27 1776                           2:32.41  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mahar, Jenny              25 PAFC                           1:15.37  
      35.45   39.92                                                
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mahar, Jenny              25 PAFC                           2:40.39  
      36.85   40.63   41.82   41.09                                
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scheppke, Kate            25 GSM                            1:17.73  
      35.66   42.07                                                
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Polumbo, Kate             25 MET                            1:11.89  
      33.51   38.38                                                
  2 Donohue, Kelly            27 1776                           1:12.79  
      32.46   40.33                                                
 
Women 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Alicia            25 1776                           4:54.28  
                                              42.46   33.55   32.01
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkart, Dana             33 PAFC                             29.52  
  2 Cody, Michele             30 GSM                              30.34  
  3 Spoelker, Jennifer        34 GSM                              30.80  
  5 Roy, Gita                 32 PRIN                             27.09  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Megan              31 PAFC                           1:07.25  
      32.42   34.83                                                
  2 Burkart, Dana             33 PAFC                           1:07.34  
      32.30   35.04                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkart, Dana             33 PAFC                           2:29.99  
      33.80   38.63   39.64   37.92                                
  2 Meyer, Megan              31 PAFC                           2:30.32  
      33.24   37.61   40.01   39.46                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Megan              31 PAFC                           6:55.47  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roy, Gita                 32 PRIN                             31.61  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Megan              31 PAFC                           1:17.80  
      38.07   39.73                                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roy, Gita                 32 PRIN                             36.34  
  1 Sommerlad, Ellen          34 BERK                             37.70  
  2 Spoelker, Jennifer        34 GSM                              38.83  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sommerlad, Ellen          34 BERK                           1:21.46  
  2 Spoelker, Jennifer        34 GSM                            1:25.76  
      40.94   44.82                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Michele             30 GSM                              32.21  
  3 Roy, Gita                 32 PRIN                             30.89  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Michele             30 GSM                            1:18.31  
      35.52   42.79                                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cody, Michele             30 GSM                            1:16.93  
      33.84   43.09                                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Rebecca         35 1776                             29.31  
  2 Black, Diana              38 FINS                             35.53  
  3 Gadd, Joanne              39 1776                             35.76  
  4 Jacquemin, Bretta         36 GSM                              36.93  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Rebecca         35 1776                           1:05.20  
      30.79   34.41                                                
  2 Smith, Karen L            37 GSM                            1:15.72  
      37.30   38.42                                                
  3 Gadd, Joanne              39 1776                           1:18.94  
      37.15   41.79                                                
  4 Black, Diana              38 FINS                           1:19.92  
      36.62   43.30                                                
  5 Jacquemin, Bretta         36 GSM                            1:23.14  
      38.47   44.67                                                
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               39 1776                           2:01.47  
      28.61   31.06   31.15   30.65                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               39 1776                           5:16.68  
      29.27   31.33   31.70   31.64   31.89   31.98   32.35   32.27
      32.41   31.84                                                
  2 Gadd, Joanne              39 1776                           7:34.59  
      38.64   43.17   45.06   46.05   46.64   47.18   47.18   47.20
      47.59   45.88                                                
  3 Smith, Karen L            37 GSM                            8:05.13  
      40.23   45.70   47.20   49.33   50.95   51.02   50.36   50.93
      50.92   48.49                                                
  4 Black, Diana              38 FINS                           8:05.16  
  5 Jacquemin, Bretta         36 GSM                            8:15.36  
      43.40   48.12   50.44   52.59   50.34   51.82   51.03   50.93
      50.91   45.78                                                
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaffer, Rebecca         35 1776                             32.20  
  2 Jacquemin, Bretta         36 GSM                              52.47  
 
Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               39 1776                           2:15.99  
      31.43   34.80   35.12   34.64                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               39 1776                           2:21.05  
 
Women 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               39 1776                           4:51.66  
                                              42.91   33.48   32.44
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKay, Diane              43 GSM                              27.95  
  2 Lemongello, Rosanne       43 BERK                             38.99  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Debbie              43 GSM                            1:08.43  
      32.41   36.02                                                
  2 Kirk, Susan               44 BERK                           1:10.92  
      34.42   36.50                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buehler, Joan             43 FINS                           2:19.79  
      32.38   36.34   35.77   35.30                                
  2 Kemp, Debbie              43 GSM                            2:30.32  
      34.20   38.74   39.23   38.15                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Debbie              43 GSM                            6:42.76  
  2 Kirk, Susan               44 BERK                           6:50.78  
  3 Lemongello, Rosanne       43 BERK                           8:41.00  
      45.57   47.94   50.52   52.40   52.83   53.89   53.78   54.07
      54.64   55.36                                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKay, Diane              43 GSM                              31.78  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKay, Diane              43 GSM                            1:12.00  
      35.32   36.68                                                
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bjork, Linda              40 GSM                            3:12.15  
      43.73   47.44   49.96   51.02                                
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kirk, Susan               44 BERK                           1:28.94  
      42.71   46.23                                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bjork, Linda              40 GSM                              42.58  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buehler, Joan             43 FINS                           1:10.24  
      32.57   37.67                                                
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buehler, Joan             43 FINS                           2:38.18  
  2 Bjork, Linda              40 GSM                            3:14.22  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Estlow, Margaret          46 GSM                              33.38  
  2 Christie, Terry           49 GSM                              57.31  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            47 GSM                            1:05.22  
      31.05   34.17                                                
  2 Sutile, Lesley            48 GSM                            1:40.67  
      43.44   57.23                                                
  3 Birkbeck, Sheree          49 1776                           1:46.26  
      51.40   54.86                                                
  4 Christie, Terry           49 GSM                            2:20.69  
    1:04.40 1:16.29                                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            47 GSM                            6:40.66  
  2 Wilderotter, Nancy        45 SUMMI                          7:23.76  
  3 Wells, Lorretta           48 GSM                            7:32.76  
      56.99   32.70   54.45   18.20 2:09.09   22.80   48.25    8.23
      39.02   43.03                                                
  4 Sutile, Lesley            48 GSM                            9:34.55  
      46.28   54.00   57.37   59.86   50.18 1:10.59   59.87   59.92
    1:00.05   56.43                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Lorretta           48 GSM                              40.85  
  2 Estlow, Margaret          46 GSM                              42.09  
  3 Birkbeck, Sheree          49 1776                             51.50  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            47 GSM                              38.69  
  2 Birkbeck, Sheree          49 1776                             49.78  
  3 Estlow, Margaret          46 GSM                              52.05  
  4 Christie, Terry           49 GSM                            1:03.80  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            47 GSM                            1:23.30  
      39.48   43.82                                                
  2 Sutile, Lesley            48 GSM                            1:59.17  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lukasik, Janice           46 PAFC                             34.88  
  2 Estlow, Margaret          46 GSM                              40.95  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lukasik, Janice           46 PAFC                           1:21.09  
      37.57   43.52                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilderotter, Nancy        45 SUMMI                          1:31.27  
      40.78   50.49                                                
  2 Estlow, Margaret          46 GSM                            1:32.33  
      41.87   50.46                                                
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lukasik, Janice           46 PAFC                           2:50.68  
      28.44 2:22.24                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Depolo, Arlene            59 GSM                              36.49  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Depolo, Arlene            59 GSM                            1:22.20  
      40.09   42.11                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Depolo, Arlene            59 GSM                            3:00.61  
      41.56 1:33.95   45.10                                        
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Depolo, Arlene            59 GSM                            7:35.14  
      39.98   44.37   46.46   46.45   46.95   45.83   47.83   46.88
      46.60   43.79                                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Depolo, Arlene            59 GSM                            1:37.48  
      46.29   51.19                                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             62 GSM                              38.16  
  2 Mead, Nancy               60 GSM                              45.64  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Nancy               60 GSM                            1:46.97  
      48.04   58.93                                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             62 GSM                              45.50  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             62 GSM                            1:38.18  
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             62 GSM                            3:34.29  
      52.24   54.76   56.08   51.21                                
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clobes, Francine          66 1776                           5:10.67  
    1:12.34 1:18.76 1:20.79 1:18.78                                
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clobes, Francine          66 1776                          13:03.95  
                      51.06 1:17.97 1:18.40 1:19.00 1:18.08 1:18.27
    1:20.03 2:39.81                                                
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Janice            69 PAFC                           1:04.47  
  2 Clobes, Francine          66 1776                           1:40.06  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Janice            69 PAFC                           2:33.85  
  2 Clobes, Francine          66 1776                           3:09.02  
 
Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Janice            69 PAFC                           5:18.01  
 
Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Janice            69 PAFC                           5:44.37  
    1:17.75 1:28.81 1:31.62 1:26.19                                
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Janice            69 PAFC                           2:34.09  
    1:18.50 1:15.59                                                
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            70 1776                             43.07  
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            70 1776                             50.78  
 
Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            70 1776                             53.56  
 
Women 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            70 1776                           4:37.91  
      56.24 1:10.90 1:16.70 1:14.07                                
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            70 1776                           1:49.24  
      51.44   57.80                                                
 
Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            70 1776                           4:00.70  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           76 1776                             59.69  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           76 1776                           2:13.70  
 
Women 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           76 1776                           2:11.85  
    1:02.59 1:09.26                                                
 
Women 75-79 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           76 1776                           4:50.10  
    1:09.60 1:13.52 1:15.29 1:11.69                                
 
Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hagan, Marianna           76 1776                           4:38.39  
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brendan        24 UNAT                             22.03  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spriguel, Francois        22 PAFC                             56.29  
      26.66   29.63                                                
 
Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spriguel, Francois        22 PAFC                           6:08.42  
 
Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brendan        24 UNAT                             24.77  
 
Men 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                24 UNAT                             59.15  
      28.15   31.00                                                
 
Men 19-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                24 UNAT                           2:09.52  
 
Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Brendan        24 UNAT                             23.37  
  2 Drury, Dan                24 UNAT                             26.84  
  3 Spriguel, Francois        22 PAFC                             27.36  
 
Men 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spriguel, Francois        22 PAFC                           1:05.23  
      29.08   36.15                                                
 
Men 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                24 UNAT                           2:14.42  
      28.68   33.57   35.47   36.70                                
 
Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                24 UNAT                           1:00.07  
      26.88   33.19                                                
 
Men 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spriguel, Francois        22 PAFC                           2:30.63  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               26 GSM                              21.46  
  2 Markey, Shawn             27 1776                             22.23  
  3 Frazer, Brian             28 GSM                              23.52  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               26 GSM                              47.75  
      22.31   25.44                                                
  2 Dailey, Eric              25 GSM                              55.83  
      26.04   29.79                                                
  3 Mallick, Michael          26 PAFC                             58.21  
      27.01   31.20                                                
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               26 GSM                            1:53.35  
      26.06   29.11   29.22   28.96                                
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Tom            27 1776                           5:33.97  
      27.73   31.42   29.15   23.74   16.55   33.22 1:07.99   34.18
      35.29   34.70                                                
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Shawn             27 1776                             26.99  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Tom            27 1776                           1:07.20  
      32.62   34.58                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallick, Michael          26 PAFC                             31.75  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallick, Michael          26 PAFC                           1:12.45  
      33.49   38.96                                                
 
Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Tom            27 1776                           2:39.35  
      37.28   40.90   41.00   40.17                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Shawn             27 1776                             24.05  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dailey, Eric              25 GSM                            1:00.21  
      27.89   32.32                                                
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Tom            27 1776                           2:23.77  
      31.19   35.24   38.18   39.16                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Markey, Shawn             27 1776                             57.85  
      26.15   31.70                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Alan            32 PAFC                             23.70  
  2 Mitchell, Jeff            31 GSM                              24.38  
  3 Hughes, Steve             33 PAFC                             25.33  
  4 Ruberto, Joe              34 GSM                              25.43  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Steve             33 PAFC                             56.46  
      27.26   29.20                                                
  2 Jacquemin, Daniel         33 GSM                              59.38  
      29.04   30.34                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacquemin, Daniel         33 GSM                            2:15.30  
      30.29   34.87   36.39   33.75                                
  2 Parsons, Andrew           33 GSM                            2:27.62  
      34.41   37.48   38.82   36.91                                
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeff            31 GSM                            6:02.28  
  2 Ruberto, Joe              34 GSM                            6:03.57  
  3 Jacquemin, Daniel         33 GSM                            6:05.21  
  4 Parsons, Andrew           33 GSM                            6:53.24  
              44.39                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Alan            32 PAFC                             25.67  
  2 Ruberto, Joe              34 GSM                              27.90  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Alan            32 PAFC                             57.30  
      26.75   30.55                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Steve             33 PAFC                           1:09.01  
      33.38   35.63                                                
  2 Parsons, Andrew           33 GSM                            1:14.56  
      33.08   41.48                                                
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Alan            32 PAFC                           2:06.73  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               37 GSM                              23.50  
  2 Welchans, Tom             39 GSM                              23.61  
  3 Schiebler, Eric           38 SUMMI                            26.25  
  4 Zaagoub, Nassim           38 GSM                              28.36  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welchans, Tom             39 GSM                              53.19  
      25.76   27.43                                                
  2 Schiebler, Eric           38 SUMMI                            58.91  
      26.75   32.16                                                
  3 Zaagoub, Nassim           38 GSM                            1:03.40  
      29.96   33.44                                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          39 BERK                           5:29.86  
      29.42   32.79   33.03   33.38   33.94   33.93   33.72   33.74
      33.06   32.85                                                
  2 Gannon, Robert            39 GSM                            5:31.99  
  3 Locken, Mark              37 NUTME                          5:49.62  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Jim               39 FINS                             27.42  
  2 Carr, Brian               37 GSM                              30.11  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welchans, Tom             39 GSM                            1:07.16  
      33.04   34.12                                                
  2 Locken, Mark              37 NUTME                          1:08.11  
      32.64   35.47                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          39 BERK                           2:20.59  
  2 Locken, Mark              37 NUTME                          2:31.57  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrish, Robert           36 GSM                              33.48  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          39 BERK                           1:11.62  
      34.16   37.46                                                
  2 Barrish, Robert           36 GSM                            1:13.89  
      34.14   39.75                                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Jim               39 FINS                             25.08  
  2 Carr, Brian               37 GSM                              25.81  
  3 Barrish, Robert           36 GSM                              29.48  
  4 Zaagoub, Nassim           38 GSM                              34.43  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Jim               39 FINS                             56.29  
      26.38   29.91                                                
  2 Welchans, Tom             39 GSM                            1:01.19  
      28.23   32.96                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Derek               38 GSM                            1:01.44  
  2 Schiebler, Eric           38 SUMMI                          1:11.36  
      33.99   37.37                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          39 BERK                           2:16.69  
  2 Hahn, Derek               38 GSM                            2:20.13  
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Derek               38 GSM                            7:37.24  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Mike              40 WAHOO                            25.14  
  2 Schott, Eric              44 BERK                             25.43  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Mike              40 WAHOO                            55.83  
      26.58   29.25                                                
  2 Volker, Jens              40 GSM                            1:02.73  
      30.83   31.90                                                
  3 Abate, Randy              41 1776                           1:08.08  
      32.32   35.76                                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Dan               42 GSM                            5:42.85  
      30.01   32.99   33.93   34.60   35.09   35.36   35.67   35.64
      35.26   34.30                                                
  2 Schott, Eric              44 BERK                           5:55.17  
  3 Volker, Jens              40 GSM                            6:10.08  
  4 Abate, Randy              41 1776                           6:45.23  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Michael           44 BERK                           1:04.93  
      31.87   33.06                                                
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Michael           44 BERK                           2:15.61  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Molina, Carlos            41 SUMMI                            31.42  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Molina, Carlos            41 SUMMI                          1:10.56  
      32.92   37.64                                                
  2 Morgan, Dan               42 GSM                            1:13.81  
      35.28   38.53                                                
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Molina, Carlos            41 SUMMI                          2:39.18  
      35.91   41.35   42.94   38.98                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Mike              40 WAHOO                            27.21  
  2 Lolla, Richard            44 UNAT                             28.51  
  3 Volker, Jens              40 GSM                              29.12  
  4 Beaton, William           44 GSM                              30.91  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Mike              40 WAHOO                          1:02.52  
      28.78   33.74                                                
  2 Volker, Jens              40 GSM                            1:05.39  
  3 Beaton, William           44 GSM                            1:11.75  
      33.30   38.45                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lolla, Richard            44 UNAT                           1:04.64  
      29.83   34.81                                                
  2 Barnes, Michael           44 BERK                           1:04.90  
      29.37   35.53                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Michael           44 BERK                           2:18.20  
  2 Lolla, Richard            44 UNAT                           2:19.99  
  3 Morgan, Dan               42 GSM                            2:23.83  
 
Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Dan               42 GSM                            5:09.97  
                                              45.11   36.06   33.69
  2 Molina, Carlos            41 SUMMI                          5:59.11  
                                      45.94   47.28   39.07   37.43
  3 Schwarz, Greg             40 GSM                            6:02.77  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feldman, David            46 BERK                           1:01.15  
      29.22   31.93                                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feldman, David            46 BERK                             32.64  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feldman, David            46 BERK                           1:13.39  
      33.43   39.96                                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ken             45 1776                             26.24  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ken             45 1776                           1:00.73  
      28.15   32.58                                                
  2 Romano, Greg              49 GSM                            1:04.12  
      29.01   35.11                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKeever, Jay             54 1776                             25.81  
  2 Levine, Steven            52 SUMMI                            27.13  
  3 McConnell, Dan            52 GSM                              27.48  
  4 Allred, David`            54 GSM                              27.97  
  5 Sievers, Harry            51 GSM                              31.03  
  6 Faillace, Robert          53 GSM                              38.01  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKeever, Jay             54 1776                             58.00  
      27.36   30.64                                                
  2 Treble, Steven            53 GSM                            1:00.15  
      29.40   30.75                                                
  3 Levine, Steven            52 SUMMI                          1:01.77  
      29.52   32.25                                                
  4 Huebner, Charles          50 GSM                            1:10.06  
      33.47   36.59                                                
  5 Angeli, Stephen           51 GSM                            1:18.06  
      36.46   41.60                                                
  6 Faillace, Robert          53 GSM                            1:23.44  
      39.12   44.32                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKeever, Jay             54 1776                           2:12.92  
      30.16   34.15   35.18   33.43                                
  2 Horan, George             50 FINS                           2:17.59  
      31.53   35.00   23.12   47.94                                
  3 Levine, Steven            52 SUMMI                          2:25.62  
      32.35   37.72   39.88   35.67                                
  4 Huebner, Charles          50 GSM                            2:43.88  
      36.79   41.91   43.95   41.23                                
  5 Angeli, Stephen           51 GSM                            2:57.13  
      40.72   44.23   46.61   45.57                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Treble, Steven            53 GSM                            6:08.46  
  2 Horan, George             50 FINS                           6:11.94  
  3 Kane, Gene                54 PAFC                           6:30.71  
  4 Levine, Steven            52 SUMMI                          6:43.42  
  5 Angeli, Stephen           51 GSM                            7:59.59  
      43.83   46.44   47.92   49.69   48.56   48.86   49.46   49.55
      49.32   45.96                                                
  6 Faillace, Robert          53 GSM                            8:48.06  
      43.01   35.06 1:08.37   18.57 1:25.23   32.75 1:23.07   54.76
      54.71   52.53                                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Stephen        53 PAFC                             33.10  
  2 Allred, David`            54 GSM                              35.35  
  3 Sievers, Harry            51 GSM                              44.96  
  4 Angeli, Stephen           51 GSM                              46.93  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Stephen        53 PAFC                           1:11.05  
      34.28   36.77                                                
  2 Sievers, Harry            51 GSM                            1:46.61  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Joe               50 GSM                              32.00  
  2 Treble, Steven            53 GSM                              35.24  
  3 Allred, David`            54 GSM                              41.72  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Joe               50 GSM                            1:12.72  
      34.19   38.53                                                
  2 Angeli, Stephen           51 GSM                            1:38.07  
      45.60   52.47                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Joe               50 GSM                            2:39.33  
      37.09   41.29   39.98   40.97                                
  2 Horan, George             50 FINS                           2:53.68  
      39.19   44.96   45.69   43.84                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Stephen        53 PAFC                             29.86  
  2 McConnell, Dan            52 GSM                              29.93  
  3 Allred, David`            54 GSM                              32.69  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McConnell, Dan            52 GSM                            1:09.60  
      30.94   38.66                                                
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dougherty, Stephen        53 PAFC                           1:08.08  
      31.61   36.47                                                
  2 Treble, Steven            53 GSM                            1:11.31  
      34.32   36.99                                                
  3 Horan, George             50 FINS                           1:12.06  
      34.32   37.74                                                
  4 Allred, David`            54 GSM                            1:16.87  
      35.17   41.70                                                
  5 Huebner, Charles          50 GSM                            1:25.50  
    1:25.50                                                        
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cashel, Robert            56 SUMMI                            26.06  
  2 Hengeveld, Robert         58 GSM                              43.41  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cashel, Robert            56 SUMMI                            58.53  
      27.83   30.70                                                
  2 Goldberg, David           56 GSM                            1:14.98  
      34.37   40.61                                                
  3 Hengeveld, Robert         58 GSM                            1:34.78  
      44.18   50.60                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hengeveld, Robert         58 GSM                            3:22.81  
      47.18   50.08   52.85   52.70                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                57 PAFC                           5:50.30  
  2 Goldberg, David           56 GSM                            8:05.20  
      37.98   45.90   52.23   52.79   50.34   49.70   50.63   51.48
      49.95   44.20                                                
  3 Hengeveld, Robert         58 GSM                            8:48.89  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                57 PAFC                           1:11.80  
      35.58   36.22                                                
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                57 PAFC                           2:48.10  
      39.64   42.78   43.54   42.14                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kremzier, James           58 1776                             36.87  
  2 Goldberg, David           56 GSM                              40.86  
  3 Hengeveld, Robert         58 GSM                              52.14  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                57 PAFC                           1:16.69  
      36.76   39.93                                                
  2 Kremzier, James           58 1776                           1:21.39  
      37.11   44.28                                                
  3 Goldberg, David           56 GSM                            1:34.39  
      44.51   49.88                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kremzier, James           58 1776                           3:07.01  
      40.58   46.86   49.76   49.81                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cashel, Robert            56 SUMMI                            29.57  
  2 Kremzier, James           58 1776                             32.46  
 
Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            57 GSM                            5:22.07  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 GSM                            1:28.95  
      42.97   45.98                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            65 1776                           3:16.78  
      45.09   49.27   52.02   50.40                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 GSM                            9:21.43  
      47.98   56.85   57.81   58.64   59.23   57.88   57.80   57.60
      57.06   50.58                                                
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         68 GSM                            1:42.93  
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            65 1776                           3:46.46  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruman, John               67 GSM                              53.46  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruman, John               67 GSM                            1:56.63  
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            65 1776                           3:44.54  
      51.39   59.45   58.43   55.27                                
  2 Gladfelter, David         68 GSM                            3:45.63  
      53.32   58.59   59.30   54.42                                
  3 Ruman, John               67 GSM                            4:22.85  
      57.34 1:06.88 1:10.13 1:08.50                                
 
Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            65 1776                           3:42.63  
      46.27   55.78 1:00.38 1:00.20                                
  2 Gladfelter, David         68 GSM                            4:08.61  
      54.93 1:02.92 1:06.86 1:03.90                                
 
Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            65 1776                           7:37.24  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas           74 GSM                              30.79  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas           74 GSM                            1:12.12  
      33.06   39.06                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            73 GSM                            3:37.29  
      49.54   53.58   57.24   56.93                                
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            73 GSM                            9:23.69  
      50.51   55.81   56.89   57.63   57.68   58.61   57.33   58.24
      57.44   53.55                                                
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            73 GSM                            1:58.14  
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            73 GSM                            4:13.57  
      58.98 1:03.65 1:06.42 1:04.52                                
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            73 GSM                            2:00.11  
      56.95 1:03.16                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haynes, William           78 GSM                              36.32  
  2 Stricker, Robert          76 GSM                              39.99  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                            1:25.99  
      40.93   45.06                                                
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                            3:12.16  
      44.34   47.06   50.58   50.18                                
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          76 GSM                            8:37.92  
      42.70   50.23   52.74   52.25   53.05   53.32   54.08   54.13
      52.82   52.60                                                
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haynes, William           78 GSM                              41.09  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haynes, William           78 GSM                            1:31.23  
 
Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haynes, William           78 GSM                            3:22.10  
      50.00 1:44.01   48.17                                        
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garsoe, Norman            81 1776                             57.50  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garsoe, Norman            81 1776                           2:03.76  
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garsoe, Norman            81 1776                           4:29.20  
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garsoe, Norman            81 1776                             57.79  
 
Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garsoe, Norman            81 1776                           2:09.21  
    1:04.56 1:04.65                                                
 
Men 80-84 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garsoe, Norman            81 1776                           4:39.44  
 
Men 85-89 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Austin            89 UNAT                          10:08.88  
      58.45 1:00.90 1:00.48 1:00.85 1:01.44 1:01.29 1:01.70 1:01.82
    1:01.52 1:00.43                                                
 
Mixed 19+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'B'                                   4:04.62  
     1) Ruberto, Joe 34                 2) Franko, Jeanette 21            
     3) Schwebel, Chrissy 21            4) Mitchell, Jeff 31              
       28.65  1:00.28    29.47  1:03.20    31.43  1:07.25    25.72    53.89
  2 Garden State Masters  'A'                                   4:04.68  
     1) Hahn, Derek 38                  2) Wysocki, Melody 19             
     3) Scheppke, Kate 25               4) Carr, Brian 37                 
       27.88    57.12    30.27  1:02.90    21.40  1:07.43    27.12    57.23
  3 Berkley Masters  'A'                                        4:28.37  
     1) Barnes, Michael 44              2) Lemongello, Rosanne 43         
     3) Sommerlad, Ellen 34             4) McGriffin, Chris 39            
       28.17    57.90    40.65  1:27.17    31.44  1:06.25    27.18    57.05
 
Mixed 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'C'                                   2:04.33  
     1) Franko, Jeanette 21             2) Schwebel, Chrissy 21           
     3) Ruberto, Joe 34                 4) Mitchell, Jeff 31              
       31.78    38.17    27.66    26.72                                    
  2 Berkley Masters  'A'                                        2:07.35  
     1) Bettinger, Lisa 22              2) Feldman, David 46              
     3) McGriffin, Chris 39             4) Kirk, Susan 44                 
       33.93    32.12    28.02    33.28                                    
  3 Philadelphia Fins  'A'                                      2:08.54  
     1) Jordan, Jim 39                  2) Buehler, Joan 43               
     3) Horan, George 50                4) Black, Diana 38                
       27.73    35.80    30.35    34.66                                    
  5 Garden State Masters  'B'                                   2:11.89  
     1) Jacquemin, Daniel 33            2) Barrish, Robert 36             
     3) Wysocki, Melody 19              4) Bjork, Linda 40                
       32.47    33.90    30.35    35.17                                    
  6 Garden State Masters  'A'                                   2:23.40  
     1) Gephart, Jackie 25              2) McDowell, Mereidith 23         
     3) Zaagoub, Nassim 38              4) Parsons, Andrew 33             
       32.87    36.72    45.63    28.18                                    
 
Mixed 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   4:30.63  
     1) Cody, Michele 30                2) Spoelker, Jennifer 34          
     3) Parsons, Andrew 33              4) Jacquemin, Daniel 33           
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   2:13.86  
     1) Evans, Kelly 27                 2) Hahn, Derek 38                 
     3) Carr, Brian 37                  4) Smith, Karen L 37              
       40.36    32.76    26.30    34.44                                    
 
Mixed 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Summit Connection  'A'                                      4:22.09  
     1) Wilderotter, Nancy 45           2) Schiebler, Eric 38             
     3) Cashel, Robert 56               4) Levine, Steven 52              
  2 Garden State Masters  'A'                                   4:54.17  
     1) Zaagoub, Nassim 38              2) Jacquemin, Bretta 36           
     3) Kemp, Debbie 43                 4) Barrish, Robert 36             
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   2:23.72  
     1) Gannon, Robert 39               2) Goldberg, David 56             
     3) Kemp, Debbie 43                 4) Jacquemin, Bretta 36           
       29.64    40.87    28.56    44.65                                    
  4 Summit Connection  'A'                                      2:11.04  
     1) Wilderotter, Nancy 45           2) Molina, Carlos 41              
     3) Cashel, Robert 56               4) Schiebler, Eric 38             
       37.49    34.38    26.73    32.44                                    
 
Mixed 45+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   4:39.27  
     1) Romano, Greg 49                 2) Shapiro, Nancy 47              
     3) Mills, Patric 62                4) McConnell, Dan 52              
       29.95  1:00.96    33.08  1:09.68    32.23  1:24.56    30.36  1:04.07
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   2:13.09  
     1) Wells, Lorretta 48              2) Shapiro, Nancy 47              
     3) Romano, Greg 49                 4) McConnell, Dan 52              
       34.49    42.99    28.69    26.92                                    
  2 Garden State Masters  'B'                                   3:00.67  
     1) Mills, Patric 62                2) Christie, Terry 49             
     3) Treble, Steven 53               4) Faillace, Robert 53            
       45.83  1:05.08    31.95    37.81