Licensed to NJ Masters - RESULTS ONLY    Hy-Tek's Meet Manager 3/27/06 10:53 PM
                March Madness 2006 - Masters Swimming - 3/25/06                
                        March Madness Masters Meet 2006                        
                        Hosted By JAM - March 25, 2006                         
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           23 BERK                             28.21  
  2 Kemp, Shannon             19 JAM                              30.22  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Shannon             19 JAM                            1:08.27  
      32.06   36.21                                                
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Shannon             19 JAM                            2:20.12  
      31.76   35.32   36.44   36.60                                
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemp, Shannon             19 JAM                            6:14.45  
      33.05   36.87   37.96   38.46   38.37   38.64   38.38   37.97
      38.54   36.21                                                
  2 Bettinger, Lisa           23 BERK                           6:32.97  
      32.61   37.73   38.53   39.59   39.90   40.43   41.64   41.66
      39.75   41.13                                                
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           23 BERK                           1:11.36  
      34.43   36.93                                                
  2 Plewa, Kimberly           23 GSM                            1:15.55  
      36.67   38.88                                                
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plewa, Kimberly           23 GSM                              34.35  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           23 BERK                           1:15.54  
      33.51   42.03                                                
  2 Plewa, Kimberly           23 GSM                            1:16.07  
      35.29   40.78                                                
  3 Kemp, Shannon             19 JAM                            1:22.86  
      38.00   44.86                                                
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plewa, Kimberly           23 GSM                            2:44.30  
      35.52   39.97   50.16   38.65                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           25 GSM                              26.63  
  2 Livne, Tamar              27 JAM                              31.06  
  3 Evans, Kelly              28 JAM                              35.14  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           25 GSM                              57.69  
      28.02   29.67                                                
  2 Maxwell, Amanda           25 BERK                           1:04.42  
      31.00   33.42                                                
  3 Livne, Tamar              27 JAM                            1:07.22  
      32.05   35.17                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxwell, Amanda           25 BERK                           2:20.16  
      33.09   35.83   36.50   34.74                                
  2 Evans, Kelly              28 JAM                            3:02.09  
      42.24   45.26 1:34.47    0.12                                
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           25 GSM                            1:07.47  
      32.59   34.88                                                
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Danielle        26 GSM                            1:19.91  
      37.61   42.30                                                
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Danielle        26 GSM                            2:52.00  
      39.71   43.19   44.24   44.86                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Danielle        26 GSM                              31.54  
  2 Maxwell, Amanda           25 BERK                             34.58  
  3 Livne, Tamar              27 JAM                              36.17  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Danielle        26 GSM                            1:11.46  
      33.13   38.33                                                
  2 Maxwell, Amanda           25 BERK                           1:17.44  
      35.37   42.07                                                
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxwell, Amanda           25 BERK                           2:46.04  
      35.30   43.16   49.92   37.66                                
 
Women 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Danielle        26 GSM                            5:16.87  
      33.87 4:43.00                                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Kara              31 1776                             28.05  
  2 McKimmy, Emily            30 JAM                              30.05  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Kara              31 1776                           1:02.21  
      29.46   32.75                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          33 UNAT                           2:26.04  
      33.28   36.70   38.13   37.93                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          33 UNAT                           6:27.40  
      34.00   37.37   39.22   39.52   39.95   40.15   40.13   39.58
      39.80   37.68                                                
  2 Sommerlad, Ellen          34 BERK                           6:29.27  
      33.19   37.66   38.94   39.83   40.30   40.42   40.15   39.75
      40.79   38.24                                                
  3 McKimmy, Emily            30 JAM                            6:52.50  
      35.14   40.60   42.50   42.46   42.06   42.14   42.68   42.00
      42.27   40.65                                                
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          33 UNAT                           2:42.54  
      38.38   40.45   42.09   41.62                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sommerlad, Ellen          34 BERK                             37.19  
  2 Styraite, Kristina        31 GSM                              49.84  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sommerlad, Ellen          34 BERK                           1:21.42  
      37.97   43.45                                                
  2 Bauman, Jennifer          33 UNAT                           1:21.67  
      38.47   43.20                                                
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          33 UNAT                           2:56.57  
    2:10.06   46.51                                                
  2 Sommerlad, Ellen          34 BERK                           2:56.77  
      40.26   45.19   46.21   45.11                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Kara              31 1776                             32.02  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKimmy, Emily            30 JAM                            1:20.19  
      38.37   41.82                                                
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKimmy, Emily            30 JAM                            6:05.33  
      37.25 5:28.08                                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kottakis, Diane           36 GSM                              29.69  
  2 Christmann, Abigail       36 JAM                              31.52  
  3 Dandurand, Ann            37 JAM                              33.05  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kottakis, Diane           36 GSM                            2:27.81  
      33.89   37.17   39.01   37.74                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kottakis, Diane           36 GSM                            6:37.08  
      34.22   38.54   40.11   40.94   41.22   41.34   40.68   40.93
      39.97   39.13                                                
  2 Dandurand, Ann            37 JAM                            8:04.48  
      38.02   46.50   49.53   50.05   50.41   52.62   50.46   51.25
      49.43   46.21                                                
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        35 GSM                              29.42  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        35 GSM                            1:03.80  
      30.79   33.01                                                
  2 Christmann, Abigail       36 JAM                            1:19.19  
      37.58   41.61                                                
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        35 GSM                            2:18.94  
      31.75   35.43   35.76   36.00                                
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christmann, Abigail       36 JAM                              36.85  
  2 Dandurand, Ann            37 JAM                              41.90  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        35 GSM                            1:06.57  
      30.84   35.73                                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christmann, Abigail       36 JAM                            1:22.13  
      37.94   44.19                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christmann, Abigail       36 JAM                            3:04.88  
      37.54   46.98   54.45   45.91                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Portman, Jennifer         44 GSM                              26.58  
  2 Carow, Amy                44 GSM                              27.26  
  3 Saillot, Anne-France      43 BERK                             30.35  
  4 Grundy, Elizabeth         41 JAM                              31.50  
  5 Kemp, Debbie              44 JAM                              31.93  
  6 Fabrizio, Michele         43 JAM                              41.74  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carow, Amy                44 GSM                              59.26  
      28.68   30.58                                                
  2 Saillot, Anne-France      43 BERK                           1:11.30  
      33.73   37.57                                                
  3 Kemp, Debbie              44 JAM                            1:11.94  
      33.64   38.30                                                
  4 Fabrizio, Michele         43 JAM                            1:30.12  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carow, Amy                44 GSM                            2:09.87  
      29.62   32.73   33.63   33.89                                
  2 Kemp, Debbie              44 JAM                            2:33.48  
      33.96   39.31   40.41   39.80                                
  3 Lemongello, Rosanne       44 BERK                           3:01.82  
      41.11   43.18   48.16   49.37                                
  4 Fabrizio, Michele         43 JAM                            3:12.59  
      43.66   48.20   50.07   50.66                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carow, Amy                44 GSM                            5:58.35  
      33.02   35.59   35.90   36.37   36.69   36.50   36.83   36.62
      36.00   34.83                                                
  2 Kemp, Debbie              44 JAM                            6:53.34  
      35.17   39.31   41.11   40.80   43.40   42.17 1:24.84   41.71
      40.46    4.37                                                
  3 Grundy, Elizabeth         41 JAM                            7:43.95  
      37.46   42.53   45.61 5:38.35                                
  4 Lemongello, Rosanne       44 BERK                           8:28.31  
      44.90   48.29   50.69 6:04.43                                
  5 Fabrizio, Michele         43 JAM                            8:37.51  
      43.58   51.71   52.83   53.59   53.62   54.03   52.70   52.80
      52.68   49.97                                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      43 BERK                             37.78  
  2 Lemongello, Rosanne       44 BERK                             50.72  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Portman, Jennifer         44 GSM                            1:05.49  
      32.62   32.87                                                
  2 Saillot, Anne-France      43 BERK                           1:24.08  
      40.10   43.98                                                
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Portman, Jennifer         44 GSM                            2:21.49  
      33.57   36.09   36.43   35.40                                
  2 Luallen-Egg, Andrea       40 BDGR                           2:21.62  
      32.90   35.39   36.72   36.61                                
  3 Kalibat, Rebecca          42 JAM                            2:31.88  
      35.58   37.78   39.67   38.85                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koster, Carolyn           44 METRO                            34.88  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koster, Carolyn           44 METRO                          1:16.28  
      36.43   39.85                                                
  2 Kalibat, Rebecca          42 JAM                            1:16.96  
      35.93   41.03                                                
  3 Grundy, Elizabeth         41 JAM                            1:36.41  
      45.69   50.72                                                
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca          42 JAM                            2:41.25  
    2:41.29                                                        
  2 Koster, Carolyn           44 METRO                          2:47.70  
    2:05.62   42.08                                                
  3 Grundy, Elizabeth         41 JAM                            3:30.57  
      46.73   53.89   55.71   54.24                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martonosi, Margaret       41 JAM                              35.58  
  2 Kemp, Debbie              44 JAM                              37.57  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Portman, Jennifer         44 GSM                            1:03.74  
      30.40   33.34                                                
  2 Martonosi, Margaret       41 JAM                            1:23.61  
      36.81   46.80                                                
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Portman, Jennifer         44 GSM                            2:23.36  
      30.81   34.64   36.75   41.16                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      43 BERK                           1:22.69  
      38.12   44.57                                                
  2 Lemongello, Rosanne       44 BERK                           1:48.33  
    1:48.36                                                        
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca          42 JAM                            2:24.18  
      30.88   38.11   41.39   33.80                                
  2 Luallen-Egg, Andrea       40 BDGR                           2:25.56  
      30.92   36.08   44.34   34.22                                
 
Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca          42 JAM                            5:02.19  
      31.05   36.13   40.72   40.04   42.69   43.44   34.01   34.11
  2 Luallen-Egg, Andrea       40 BDGR                           5:11.82  
      32.12   37.27   38.62   38.51   44.92   47.69   36.44   36.25
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            48 JAM                              30.52  
  2 Durkin, Dorothy           46 UNAT                             37.50  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Claire         48 METRO                          1:31.64  
      41.94   49.70                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Claire         48 METRO                          3:09.49  
      40.74   48.35   50.50   49.90                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            48 JAM                            6:44.18  
      35.26   39.14   40.98   41.74   42.37   41.70   41.37   41.62
      41.24   38.76                                                
  2 Collins, La Joy           48 JAM                            7:29.32  
      37.63   42.87   44.59   45.49   45.69   46.69   46.70   47.05
      47.09   45.52                                                
  3 Wells, Loretta            49 JAM                            8:02.80  
      40.29   44.65   48.80   49.36   50.58   51.15   51.75   51.69
      50.28   44.25                                                
  4 Schneider, Claire         48 METRO                          8:36.17  
      45.17   52.28   52.38   51.92   51.84   54.46   53.68   53.21
      51.80   49.43                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Loretta            49 JAM                              41.42  
  2 Schneider, Claire         48 METRO                            42.54  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, La Joy           48 JAM                            1:27.62  
      43.33   44.29                                                
  2 Wells, Loretta            49 JAM                            1:32.41  
      43.93   48.48                                                
  3 Schneider, Claire         48 METRO                          1:34.02  
      42.77   51.25                                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            48 JAM                              38.59  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Nancy            48 JAM                            1:22.67  
      39.23   43.44                                                
  2 Kirk, Susan               45 BERK                           1:28.02  
      41.04   46.98                                                
  3 Durkin, Dorothy           46 UNAT                           1:48.30  
      53.08   55.22                                                
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kirk, Susan               45 BERK                           3:12.00  
      45.01   49.28   49.51   48.20                                
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Durkin, Dorothy           46 UNAT                             49.54  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, La Joy           48 JAM                            1:30.09  
      42.03   48.06                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, La Joy           48 JAM                            1:27.69  
      42.28   45.41                                                
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kirk, Susan               45 BERK                           2:57.58  
      41.28   48.09   48.58   39.63                                
 
Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Durkin, Dorothy           46 UNAT                           7:45.81  
      48.45 6:57.36                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morman, Carol             53 GSM                              45.81  
  2 Christie, Terry           50 JAM                            1:02.21  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    51 GSM                            1:01.86  
      30.00   31.86                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morman, Carol             53 GSM                            3:33.32  
      47.27   54.10   57.02   54.93                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    51 GSM                            5:53.90  
      32.23   35.29   35.76   35.62   35.37   35.48   36.24   36.78
      36.46   34.67                                                
  2 Morman, Carol             53 GSM                            9:43.33  
      46.93   55.90   59.53 7:00.97                                
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    51 GSM                            2:37.40  
      37.08   39.98   40.69   39.65                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodgers, Christine        54 JAM                              48.87  
  2 Christie, Terry           50 JAM                              59.13  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christie, Terry           50 JAM                            2:16.76  
    1:04.60 1:12.16                                                
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodgers, Christine        54 JAM                            3:52.72  
      54.19   59.25 1:00.31   58.97                                
 
Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    51 GSM                            2:32.19  
      33.87   38.70   39.50   40.12                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodgers, Christine        54 JAM                            1:38.38  
      47.24   51.14                                                
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodgers, Christine        54 JAM                            3:30.35  
      43.66   58.07 1:01.65   46.97                                
 
Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    51 GSM                            5:25.75  
      33.75   39.49   42.22   40.13   50.03   49.16   36.47   34.50
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    55 UNAT                             36.28  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    55 UNAT                             43.24  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Patterson, Sue    55 UNAT                             54.90  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePolo, Arlene            60 GSM                              36.41  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePolo, Arlene            60 GSM                            1:21.94  
      39.91   42.03                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePolo, Arlene            60 GSM                            2:59.51  
      40.58   45.79   47.11   46.03                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             63 JAM                              45.71  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             63 JAM                            1:35.68  
      47.27   48.41                                                
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             63 JAM                              47.64  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             63 JAM                            1:43.99  
      47.84   56.15                                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Patric             63 JAM                            1:33.42  
      45.01   48.41                                                
  2 DePolo, Arlene            60 GSM                            1:35.96  
      45.61   50.35                                                
 
Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DePolo, Arlene            60 GSM                            3:35.10  
      44.35 1:00.13 1:03.64   46.98                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schelling, Joyce          68 GSM                            1:02.81  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schelling, Joyce          68 GSM                            1:14.23  
 
Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schelling, Joyce          68 GSM                            3:48.38  
    1:51.02 1:57.36                                                
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            71 1776                             52.23  
 
Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            71 1776                             51.66  
 
Women 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            71 1776                           8:35.86  
      56.62 7:39.24                                                
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               77 1776                           1:53.79  
      55.05   58.74                                                
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               77 1776                           3:59.07  
      54.54 1:00.40 1:02.50 1:01.63                                
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               77 1776                           2:16.95  
    1:05.09 1:11.86                                                
 
Women 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               77 1776                           4:37.51  
    1:05.19 1:10.96 1:12.37 1:08.99                                
 
Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               77 1776                           4:37.19  
    1:08.09 1:15.83 1:13.08 1:00.19                                
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julich, Paul              24 GSM                              24.14  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julich, Paul              24 GSM                              32.76  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               27 GSM                              22.67  
  2 Julich, Jim               25 GSM                              23.79  
  3 Olvera, Gil               28 JAM                              25.04  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               27 GSM                              49.59  
      23.60   25.99                                                
  2 Julich, Jim               25 GSM                              57.69  
      29.98   27.71                                                
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Julich, Jim               25 GSM                            2:02.45  
      27.32   30.74   31.49   32.90                                
  2 Czvornyek, Chris          26 UNAT                           2:17.33  
      30.56   34.24   36.29   36.24                                
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               27 GSM                              56.98  
      27.60   29.38                                                
  2 Drury, Dan                25 UNAT                             57.84  
      27.76   30.08                                                
  3 Olvera, Gil               28 JAM                            1:04.61  
      31.36   33.25                                                
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                25 UNAT                           2:05.94  
      29.05   31.78   32.50   32.61                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Czvornyek, Chris          26 UNAT                             30.82  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Czvornyek, Chris          26 UNAT                           1:08.90  
      31.70   37.20                                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Mike               27 GSM                              24.48  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                25 UNAT                             56.98  
      26.46   30.52                                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                25 UNAT                           1:02.49  
      27.72   34.77                                                
  2 Czvornyek, Chris          26 UNAT                           1:07.68  
      32.68   35.00                                                
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olvera, Gil               28 JAM                            2:18.92  
      29.52   35.78   41.81   31.81                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rizzi, Keith              32 UNAT                             22.75  
  2 Hockmeyer, Peter          30 BERK                             24.76  
  3 Orlando, Jason            31 UNAT                             27.15  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hockmeyer, Peter          30 BERK                             55.95  
      26.10   29.85                                                
  2 Orlando, Jason            31 UNAT                           1:02.09  
      28.97   33.12                                                
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hockmeyer, Peter          30 BERK                             30.81  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hockmeyer, Peter          30 BERK                           1:04.93  
      30.96   33.97                                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason            31 UNAT                             34.94  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason            31 UNAT                             30.50  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rizzi, Keith              32 UNAT                             58.98  
      26.55   32.43                                                
  2 Orlando, Jason            31 UNAT                           1:11.58  
      34.57   37.01                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               38 JAM                              23.49  
  2 Phillips, Robert          37 GSM                              24.65  
  3 Lippitt, Andrew           35 JAM                              25.26  
  4 Schiebler, Eric           38 GSM                              25.39  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               38 JAM                              53.48  
      25.60   27.88                                                
  2 Phillips, Robert          37 GSM                              55.04  
      26.25   28.79                                                
  3 Schiebler, Eric           38 GSM                              58.41  
      27.85   30.56                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schiebler, Eric           38 GSM                            2:12.70  
      30.65   33.32   35.03   33.70                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeff                36 GSM                            5:17.00  
      29.36   32.48   32.02   31.73   31.63   32.08   31.90   31.66
      31.87   32.27                                                
  2 Phillips, Robert          37 GSM                            5:47.64  
      30.59   34.35   35.65   35.97   35.99   35.98   35.65   35.65
      35.37   32.44                                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Robert          37 GSM                              30.04  
  2 Hammond, Robert           39 BERK                             31.22  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Robert          37 GSM                            1:04.23  
      31.24   32.99                                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lippitt, Andrew           35 JAM                              30.90  
  2 Hammond, Robert           39 BERK                             32.56  
  3 Barrish, Robert           37 JAM                              33.61  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeff                36 GSM                            1:06.31  
      31.58   34.73                                                
  2 Lippitt, Andrew           35 JAM                            1:08.76  
      32.06   36.70                                                
  3 Hammond, Robert           39 BERK                           1:10.63  
      33.55   37.08                                                
  4 Barrish, Robert           37 JAM                            1:12.18  
      29.72   42.46                                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               38 JAM                              26.33  
  2 Lippitt, Andrew           35 JAM                              28.47  
  3 Schiebler, Eric           38 GSM                              28.76  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Robert           39 BERK                           1:06.11  
      30.83   35.28                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barrish, Robert           37 JAM                            2:31.66  
      31.53   41.00   42.00   37.13                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Aaron              40 GSM                              24.71  
  2 Esser, John               42 METRO                            26.63  
  3 Lawton, Joseph            42 1776                             26.95  
  4 Freund, Charles T         43 GSM                              28.46  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Aaron              40 GSM                              57.67  
      27.23   30.44                                                
  2 McKenzie, Paul            40 1776                             57.77  
      26.69   31.08                                                
  3 Freund, Charles T         43 GSM                            1:03.31  
      30.71   32.60                                                
  4 Fulton, Douglas           41 JAM                            1:05.82  
      31.51   34.31                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          40 BERK                           2:05.47  
      27.78   33.58   32.47   31.64                                
  2 Fulton, Douglas           41 JAM                            2:28.18  
      30.34   36.37   40.37   41.10                                
  3 Huebner, Paul             43 UNAT                           2:43.66  
      40.58   42.76   40.32   40.00                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          40 BERK                           5:30.06  
      29.30   33.04   33.59   33.39   33.49   33.36   33.56   33.62
      33.76   32.95                                                
  2 Huebner, Paul             43 UNAT                           7:42.79  
      41.19   45.86   47.40   46.47   46.73   47.34   48.32   47.87
      46.31   45.30                                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matz, Michael             44 PAFC                             30.55  
  2 Esser, John               42 METRO                            34.19  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKenzie, Paul            40 1776                           1:03.52  
      30.75   32.77                                                
  2 Freund, Charles T         43 GSM                            1:17.86  
      37.06   40.80                                                
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huebner, Paul             43 UNAT                           3:05.42  
      45.62   45.61   47.02   47.17                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sears, Lewis              40 1776                             35.75  
  2 Esser, John               42 METRO                            36.19  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Aaron              40 GSM                            1:12.21  
      33.92   38.29                                                
  2 Freund, Charles T         43 GSM                            1:22.28  
      39.16   43.12                                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Aaron              40 GSM                              27.69  
  2 Matz, Michael             44 PAFC                             27.95  
  3 McGriffin, Chris          40 BERK                             29.49  
  4 Esser, John               42 METRO                            29.71  
  5 Sears, Lewis              40 1776                             31.13  
  6 Freund, Charles T         43 GSM                              32.16  
  7 Fulton, Douglas           41 JAM                              35.17  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          40 BERK                           1:04.24  
      30.61   33.63                                                
  2 Lawton, Joseph            42 1776                           1:11.61  
      32.57   39.04                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGriffin, Chris          40 BERK                           1:07.12  
      23.94   43.18                                                
  2 Sears, Lewis              40 1776                           1:12.19  
      33.26   38.93                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gannon, Scott             40 JAM                            2:11.69  
      26.02   31.94   40.40   33.33                                
  2 McKenzie, Paul            40 1776                           2:25.32  
      27.39   37.54   44.68   35.71                                
  3 Sears, Lewis              40 1776                           2:41.15  
      32.01   40.74   48.32   40.08                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               47 GSM                              24.38  
  2 Ruthrauff, William        48 GSM                              25.90  
  3 Levine, Allan Jay         48 GSM                              27.66  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               47 GSM                              55.86  
      26.65   29.21                                                
  2 Lolla, Richard            45 UNAT                             57.35  
      27.74   29.61                                                
  3 Widtfeldt, John           49 1776                             58.01  
      27.26   30.75                                                
  4 Levine, Allan Jay         48 GSM                            1:05.57  
      32.43   33.14                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maggion, Andrew F         49 GSM                            2:06.72  
      29.74   32.48   32.64   31.86                                
  2 Widtfeldt, John           49 1776                           2:07.48  
      29.11   32.94   32.94   32.49                                
  3 Tsuzuki, Ed               47 GSM                            2:09.35  
      29.32   33.19   33.51   33.33                                
  4 Levine, Allan Jay         48 GSM                            2:32.48  
      32.92   38.17   41.29   40.10                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               47 GSM                            6:19.28  
      34.64   38.69   39.44   39.39   39.13   38.23   37.80   37.57
      37.39   37.00                                                
  2 Swiger, Ralph             49 VMST                           6:47.27  
      36.57   40.31   41.17   41.35   41.22   41.31   42.14   41.62
      41.43   40.15                                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maggion, Andrew F         49 GSM                              32.30  
  2 Swiger, Ralph             49 VMST                             38.99  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruthrauff, William        48 GSM                            1:05.16  
      31.97   33.19                                                
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maggion, Andrew F         49 GSM                            2:24.09  
      33.35   36.89   37.71   36.14                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leddy, Michael            46 GSM                              31.13  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leddy, Michael            46 GSM                            1:09.18  
      31.83   37.35                                                
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             49 VMST                           3:10.84  
      44.71   48.96   49.35   47.82                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lolla, Richard            45 UNAT                             28.64  
  2 Widtfeldt, John           49 1776                             28.89  
 
Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swiger, Ralph             49 VMST                           3:08.17  
      42.20   48.54   49.45   47.98                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Widtfeldt, John           49 1776                           1:07.54  
      30.90   36.64                                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lolla, Richard            45 UNAT                           2:19.60  
      29.45   36.00   41.44   32.71                                
  2 Widtfeldt, John           49 1776                           2:26.36  
      30.57   38.59   43.95   33.25                                
  3 Ruthrauff, William        48 GSM                            2:29.49  
      32.09   37.55   42.90   36.95                                
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lolla, Richard            45 UNAT                           4:53.73  
      29.64   34.49   38.72   37.32   43.14   42.53   35.11   32.78
  2 Swiger, Ralph             49 VMST                           6:06.77  
      41.73   48.21   48.56   47.09   49.87   50.71   41.55   39.05
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Desser, George            54 JAM                              42.77  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven            53 GSM                            1:03.01  
      30.49   32.52                                                
  2 Cantor, Glenn             52 JAM                            1:27.22  
      40.26   46.96                                                
  3 Desser, George            54 JAM                            1:40.48  
      44.03   56.45                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Joe               51 GSM                            2:06.47  
      30.59   31.49   31.73   32.66                                
  2 Levine, Steven            53 GSM                            2:27.55  
      33.13   38.81   41.20   34.41                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cantor, Glenn             52 JAM                            9:21.98  
      43.29 1:00.56   50.07 6:48.06                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Joe               51 GSM                              32.11  
  2 Fanelli, Michael          51 GSM                              35.74  
  3 Cantor, Glenn             52 JAM                              45.79  
  4 Desser, George            54 JAM                              49.18  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          51 GSM                            1:15.65  
      35.85   39.80                                                
  2 Cantor, Glenn             52 JAM                            1:39.43  
      41.41   58.02                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          51 GSM                            2:49.02  
    2:05.69   43.33                                                
  2 Cantor, Glenn             52 JAM                            3:57.16  
      46.82   49.05 1:19.32 1:01.97                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          51 GSM                            2:39.87  
      34.01   45.94   44.52   35.40                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                58 PAFC                             28.25  
  2 Kremzier, James           59 1776                             28.55  
  3 Lemmo, John S             55 GSM                              35.46  
  4 Hengeveld, Robert         59 GSM                              40.96  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lemmo, John S             55 GSM                            1:22.48  
      37.72   44.76                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                58 PAFC                           2:09.30  
      30.79   32.63   33.12   32.76                                
  2 Lemmo, John S             55 GSM                            2:59.64  
      38.45   44.87   48.04   48.28                                
  3 Hengeveld, Robert         59 GSM                            3:10.99  
      41.92   47.57   51.61   49.89                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lemmo, John S             55 GSM                            8:18.19  
      40.59   48.01   50.70 5:58.89                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                58 PAFC                             35.40  
  2 Kremzier, James           59 1776                             37.02  
  3 Hengeveld, Robert         59 GSM                              50.33  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kremzier, James           59 1776                           1:22.99  
      38.01   44.98                                                
  2 Hengeveld, Robert         59 GSM                            1:52.09  
      52.42   59.67                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay                58 PAFC                           2:55.00  
    2:10.66   44.34                                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Thomas              55 UNAT                             28.32  
  2 Hengeveld, Robert         59 GSM                              52.82  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Thomas              55 UNAT                           1:06.18  
      30.41   35.77                                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Thomas              55 UNAT                           1:07.01  
      30.80   36.21                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Thomas              55 UNAT                           2:30.38  
      30.52   38.55   45.76   35.55                                
  2 Platt, Jay                58 PAFC                           2:37.06  
      34.62   42.87   45.96   33.61                                
 
Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Thomas              55 UNAT                           5:25.56  
      30.94   38.27   43.65   41.86   47.16   47.78   38.81   37.09
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simon, Murray             60 GSM                            6:58.95  
      36.34   40.22   42.69   43.91   43.34   43.32   43.04   43.14
      42.32   40.63                                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Richard        61 GSM                              30.29  
  2 Dragon, Jim               61 GSM                              32.01  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Richard        61 GSM                            1:11.61  
      35.48   36.13                                                
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiener, Richard C         60 UNAT                           3:57.24  
      50.41   56.69 1:06.52 1:03.62                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               61 GSM                              32.09  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simon, Murray             60 GSM                            1:23.45  
      39.40   44.05                                                
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simon, Murray             60 GSM                            3:08.01  
      43.80   46.47   49.28   48.46                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               61 GSM                              26.57  
  2 Alexander, Richard        61 GSM                              28.98  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               61 GSM                            1:05.99  
      31.35   34.64                                                
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Simon, Murray             60 GSM                            6:40.72  
      44.39   53.00   55.21   54.97   51.89   51.81   45.96   43.49
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               67 GSM                              28.21  
  2 Gladfelter, David         69 1776                             38.38  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               67 GSM                            1:08.12  
      33.06   35.06                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         69 1776                           3:36.98  
      46.74   56.52   57.55   56.17                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         69 1776                           9:46.74  
      50.08   58.87 1:00.86 6:56.93                                
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruman, John               68 GSM                            2:00.42  
      58.32 1:02.10                                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               67 GSM                              36.81  
  2 Ruman, John               68 GSM                              56.24  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               67 GSM                            1:25.76  
      39.57   46.19                                                
  2 Ruman, John               68 GSM                            2:02.87  
      54.18 1:08.69                                                
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruman, John               68 GSM                            4:40.46  
    1:01.93 1:10.77 1:14.03 1:13.73                                
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               67 GSM                              32.23  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         69 1776                           1:40.33  
      47.83   52.50                                                
 
Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         69 1776                           8:09.12  
      57.78 7:11.34                                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, William         73 GSM                              45.30  
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, William         73 GSM                            1:06.63  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, William         73 GSM                            1:36.95  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, William         73 GSM                            1:09.47  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, William         73 GSM                            2:29.56  
    1:05.75 1:23.81                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          77 GSM                              38.50  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          77 GSM                            1:27.74  
      41.60   46.14                                                
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          77 GSM                            3:13.29  
      42.68   48.49   51.08   51.04                                
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stricker, Robert          77 GSM                            8:49.85  
      44.24   50.85   53.38 6:21.38                                
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kenneth           75 UNAT                           1:37.85  
      45.63   52.22                                                
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kenneth           75 UNAT                             40.27  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kenneth           75 UNAT                           1:34.65  
      43.26   51.39                                                
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kenneth           75 UNAT                           3:30.39  
      41.77   54.37 1:03.06   51.19                                
 
Women 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Jersey Area Masters  'A'                                    4:42.01  
     1) McKimmy, Emily 30               2) Kemp, Debbie 44                
     3) Christmann, Abigail 36          4) Kemp, Shannon 19               
       31.86  1:07.64    34.11  1:11.73    34.66  1:13.84    32.84  1:08.80
 
Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Jersey Area Masters  'A'                                    3:52.74  
     1) Hahn, Darek 39                  2) Barrish, Robert 37             
     3) Lippitt, Andrew 35              4) Carr, Brian 38                 
       27.18    56.94    29.88  1:02.64    26.19    56.71    26.59    56.45
 
Men 18+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   4:44.54  
     1) Levine, Steven 53               2) Julich, Paul 24                
     3) Julich, Jim 25                  4) Levine, Allan Jay 48           
 
Men 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Garden State Masters  'A'                                   3:58.00  
     1) Julich, Jim 25                  2) Levine, Allan Jay 48           
     3) Levine, Steven 53               4) Julich, Paul 24                
       25.57    54.79    31.00  1:04.96    26.46  1:05.50    25.10    52.75
 
Men 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1776 Colonials Masters  'A'                                 4:11.19  
     1) Sears, Lewis 40                 2) McKenzie, Paul 40              
     3) Lawton, Joseph 42               4) Widtfeldt, John 49             
       30.53  1:05.97    27.98  1:00.57    27.50    59.03    29.22  1:05.62
 
Men 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- 1776 Colonials Masters  'A'                                      DQ  
     1) McKenzie, Paul 40               2) Sears, Lewis 40                
     3) Widtfeldt, John 49              4) Lawton, Joseph 42