Licensed to NJ Masters - RESULTS ONLY    Hy-Tek's Meet Manager 4/17/07 02:32 PM
                            Masters 2007 - 2/25/07                             
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holst-Hansen, Henriette   19 JAM-NJ                           28.63  
  2 Caruso, Courtney          21 WY                               28.86  
  3 Linthwaite, Aislynn       19 WY                               31.31  
  4 Chiavaro, Jourdan         18 WY                               32.32  
  5 Elzind, Diana             19 RY                               35.78  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caruso, Courtney          21 WY                             1:03.31  
      30.18   33.13                                                
  2 Holst-Hansen, Henriette   19 JAM-NJ                         1:03.41  
      30.07   33.34                                                
  3 Bettinger, Lisa           24 BAC                            1:05.86  
      30.76   35.10                                                
  4 Chiavaro, Jourdan         18 WY                             1:11.44  
      33.92   37.52                                                
  5 Elzind, Diana             19 RY                             1:20.40  
      36.65   43.75                                                
  6 Linthwaite, Aislynn       19 WY                             1:23.63  
      39.35   44.28                                                
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bettinger, Lisa           24 BAC                            2:27.77  
      33.27   37.10   39.08   38.32                                
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Axelsson, Erika           21 WY                             5:36.65  
      29.29   31.89   33.30   34.10   34.69   35.01   34.90   35.04
      34.61   33.82                                                
  2 McKelvey, Jillian         20 OCY                            7:12.58  
      35.00   38.46   41.62   43.19   44.27   45.51   45.30   45.38
      46.90   46.95                                                
  3 Fox, Carrie               23 OCY                            7:57.27  
      39.84   44.77   46.67   48.14   48.23   49.08   50.21   50.30
      51.17   48.86                                                
 
Women 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 De Rouville, Shayna       21 OCY                           13:48.41  
      33.37   36.41   38.26   39.06   40.82   41.65   42.37   43.02
      43.14   43.47   43.62   43.03   43.27   42.98   43.19   43.77
      42.56   42.76   42.35   39.31                                
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larkin, Christine         24 JAM-NJ                           32.02  
  2 Bettinger, Lisa           24 BAC                              33.41  
  3 McKelvey, Jillian         20 OCY                              37.92  
  4 Fox, Carrie               23 OCY                              45.55  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larkin, Christine         24 JAM-NJ                         1:07.57  
      32.51   35.06                                                
  2 Bettinger, Lisa           24 BAC                            1:15.38  
      36.09   39.29                                                
  3 Plewa, Kimberly           24 GSM                            1:15.46  
      36.81   38.65                                                
  4 McKelvey, Jillian         20 OCY                            1:21.88  
      37.73   44.15                                                
 
Women 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plewa, Kimberly           24 GSM                            2:39.92  
      37.77   40.26   41.08   40.81                                
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Axelsson, Erika           21 WY                               34.39  
  2 Caruso, Courtney          21 WY                               39.18  
  3 Linthwaite, Aislynn       19 WY                               50.13  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caruso, Courtney          21 WY                             1:22.67  
      39.13   43.54                                                
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Axelsson, Erika           21 WY                               29.16  
  2 Holst-Hansen, Henriette   19 JAM-NJ                           31.48  
  3 Larkin, Christine         24 JAM-NJ                           32.04  
  4 Plewa, Kimberly           24 GSM                              35.04  
  5 Chiavaro, Jourdan         18 WY                               35.42  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Axelsson, Erika           21 WY                             1:11.41  
      33.08   38.33                                                
  2 Holst-Hansen, Henriette   19 JAM-NJ                         1:12.64  
      33.50   39.14                                                
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Axelsson, Erika           21 WY                             1:04.57  
      29.63   34.94                                                
  2 Larkin, Christine         24 JAM-NJ                         1:10.70  
      32.37   38.33                                                
  3 De Rouville, Shayna       21 OCY                            1:11.43  
      32.41   39.02                                                
  4 Plewa, Kimberly           24 GSM                            1:17.08  
      35.59   41.49                                                
  5 Chiavaro, Jourdan         18 WY                             1:27.23  
      37.34   49.89                                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           26 OCY                              26.39  
  2 Kato, Reiko               28 RY                             1:53.06  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           26 OCY                              57.13  
      27.98   29.15                                                
  2 Wallace, Wendy            25 OCY                              59.34  
      29.00   30.34                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Wendy            25 OCY                            2:08.35  
      30.26   32.64   33.03   32.42                                
  2 Scallon, CarlyRae         25 OCY                            2:29.20  
      32.65   37.13   39.75   39.67                                
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Wendy            25 OCY                            5:43.59  
      31.78   33.58   34.05   34.53   34.84   34.93   34.66   35.35
      35.11   34.76                                                
  2 Matus, Kimberly           28 LHY                            6:10.08  
      33.13   35.23   36.60   37.66   38.16   38.00   38.26   38.50
      38.20   36.34                                                
  3 Klein, Kristy             29 LHY                            7:33.90  
      40.63   44.15   45.58   46.52   46.67   46.80   46.54   47.12
      45.84   44.05                                                
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matus, Kimberly           28 LHY                           12:45.15  
      33.18   36.36   37.73   37.50   37.62   38.56   38.61   39.26
      38.84   38.41   38.77   38.66   38.92   38.88   38.94   39.98
      38.38   39.61   39.86   37.08                                
  2 Klein, Kristy             29 LHY                           15:32.92  
      42.40   45.54   46.57   47.31   47.29   47.55   47.24   47.27
      47.51   47.41   47.50   47.12   46.89   47.04   46.73   47.38
      46.50   46.86   46.37   44.44                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           26 OCY                              31.20  
  2 Gertler, Kerry            25 WY                               32.24  
  3 Matus, Kimberly           28 LHY                              32.79  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Wendy            25 OCY                            1:06.55  
      33.18   33.37                                                
  2 Matus, Kimberly           28 LHY                            1:10.00  
      33.53   36.47                                                
  3 Gertler, Kerry            25 WY                             1:11.82  
      34.84   36.98                                                
 
Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matus, Kimberly           28 LHY                            2:35.07  
      36.41   38.75   40.36   39.55                                
  2 Gertler, Kerry            25 WY                             2:38.16  
      36.06   39.16   41.88   41.06                                
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           26 OCY                              36.72  
  2 Papagian, Rita            25 RY                               52.39  
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Papagian, Rita            25 RY                             3:49.38  
      52.39   56.93   59.64 1:00.42                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gertler, Kerry            25 WY                               34.52  
  2 Papagian, Rita            25 RY                               49.42  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scallon, CarlyRae         25 OCY                            1:18.58  
      35.51   43.07                                                
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gertler, Kerry            25 WY                             1:14.10  
      32.70   41.40                                                
  2 Papagian, Rita            25 RY                             1:39.35  
      47.96   51.39                                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Millet-Robinson, Christe  33 RY                               40.47  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          34 RY                             1:06.19  
      31.93   34.26                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Christie            34 WY                             2:53.09  
      36.37   42.88   47.10   46.74                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          34 RY                             6:11.76  
      34.32   37.06   38.24   38.22   37.17   37.60   37.90   38.01
      37.19   36.05                                                
  2 Rice, Christie            34 WY                             8:09.35  
      38.14   44.89   47.70   50.32   50.79   51.32   52.10   51.69
      52.88   49.52                                                
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          34 RY                             2:38.93  
      38.52   40.29   40.40   39.72                                
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Millet-Robinson, Christe  33 RY                             1:46.87  
      47.40   59.47                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          34 RY                               32.05  
  2 Rice, Christie            34 WY                               40.59  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Christie            34 WY                             1:36.49  
      41.83   54.66                                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          34 RY                             1:11.89  
      34.86   37.03                                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shiber, Cheryl            39 RY                               31.27  
  2 Lopez, Alexandra          39 RY                               32.10  
  3 Gavigan, Wendi            38 RY                               35.84  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shiber, Cheryl            39 RY                             1:08.79  
      32.79   36.00                                                
  2 Lopez, Alexandra          39 RY                             1:16.63  
      38.48   38.15                                                
  3 Gavigan, Wendi            38 RY                             1:21.36  
      37.85   43.51                                                
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              36 LHY                            2:15.50  
      31.25   33.93   35.01   35.31                                
  2 Shiber, Cheryl            39 RY                             2:27.77  
      35.55   36.34   38.05   37.83                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              36 LHY                            6:02.59  
      33.48   36.36   36.88   36.76   36.89   36.62   36.56   36.82
      36.69   35.53                                                
  2 Shiber, Cheryl            39 RY                             6:39.02  
      35.28   38.53   40.01   41.07   41.13   41.17   41.27   41.49
      40.05   39.02                                                
  3 Ascione, Lynn             39 WY                             6:59.37  
      34.98   40.59   42.70   43.50   43.58   43.53   44.08   43.55
      43.01   39.85                                                
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kottakis, Diane           37 RBY                           13:20.16  
      33.04   36.52   38.25   39.36   39.88   40.43   40.64   41.30
      41.40   41.56   40.74   41.03   41.12   41.04   41.03   41.07
      41.25   41.41   41.27   37.82                                
  2 Burkart, Dana             35 PAFC                          13:34.79  
      34.17   37.86   39.34   41.04   41.59   41.37   41.77   41.54
      41.44   40.84   42.29   42.51   42.97   42.27   41.87   42.08
      41.42   41.27   40.26   36.89                                
  3 Ascione, Lynn             39 WY                            14:14.17  
      34.81   39.62   41.83   43.39   43.58   43.43   44.06   43.47
      44.51   43.13   43.94   43.54   44.38   44.00   43.40   43.62
      43.72   42.83   42.78   40.13                                
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              36 LHY                            1:11.79  
      34.83   36.96                                                
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ascione, Lynn             39 WY                               38.44  
  2 Lopez, Alexandra          39 RY                               43.33  
  3 Gavigan, Wendi            38 RY                               46.23  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ascione, Lynn             39 WY                             1:23.64  
      40.00   43.64                                                
  2 Smith, Laura              36 LHY                            1:25.32  
      40.44   44.88                                                
  3 Gavigan, Wendi            38 RY                             1:41.49  
      48.44   53.05                                                
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Alexandra          39 RY                               37.86  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Alexandra          39 RY                             1:28.33  
      40.18   48.15                                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ascione, Lynn             39 WY                             1:18.61  
      37.78   40.83                                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tommaso, Laurie           44 WY                               27.28  
  2 Clewell, Anne             44 BAC                              30.82  
  3 Mc Carthy, Denise         42 AC                               31.01  
  4 Jaeger, Kathleen          42 RY                               31.11  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llerandi, Alyson          42 WY                             1:01.63  
      28.84   32.79                                                
  2 Centrella, Patricia       41 RY                             1:06.74  
      32.04   34.70                                                
  3 Adamoli, Donna            44 RY                             1:07.71  
      32.16   35.55                                                
  4 Mc Carthy, Denise         42 AC                             1:08.67  
      32.62   36.05                                                
  5 Saillot, Anne-France      44 BAC                            1:08.97  
      33.24   35.73                                                
  6 Jaeger, Kathleen          42 RY                             1:09.89  
      33.27   36.62                                                
  7 Murphy, Barbara           42 WY                             1:14.12  
      35.25   38.87                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            44 RY                             2:29.70  
      33.58   37.57   39.24   39.31                                
  2 Jaeger, Kathleen          42 RY                             2:31.51  
      34.07   38.14   40.14   39.16                                
  3 Mc Carthy, Denise         42 AC                             2:31.52  
      34.19   36.83   39.64   40.86                                
  4 Saillot, Anne-France      44 BAC                            2:34.81  
      35.23   39.17   40.65   39.76                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llerandi, Alyson          42 WY                             6:16.66  
      32.32   35.12   37.69   38.11   38.66   38.58   39.02   39.28
      39.20   38.68                                                
  2 Mc Carthy, Denise         42 AC                             6:46.82  
      35.06   38.48   39.91   41.06   41.53   42.19   42.12   42.79
      42.42   41.26                                                
  3 Adamoli, Donna            44 RY                             6:48.57  
      35.29   38.60   40.60   42.19   42.52   42.52   42.17   41.78
      42.10   40.80                                                
 
Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luallen-Egg, Andrea L     41 RY                            13:47.23  
      37.08   40.91   42.26   43.10   42.87   43.03   42.66   42.49
      42.70   43.10   42.12   41.51   42.27   42.13   41.54   40.37
      39.99   40.07   39.33   37.70                                
  2 Kavaerchik, Larisa        42 RY                            21:45.29  
      53.98 1:04.45 1:07.36 1:06.19 1:06.81 1:06.66 1:05.05 1:05.61
    1:06.24 1:05.96 1:05.70 1:05.37 1:07.51 1:06.41 1:06.63 1:05.66
    1:06.17 1:05.48 1:05.49 1:02.56                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tommaso, Laurie           44 WY                               31.96  
  2 Luallen-Egg, Andrea L     41 RY                               32.01  
  3 Llerandi, Alyson          42 WY                               34.96  
  4 Saillot, Anne-France      44 BAC                              39.04  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luallen-Egg, Andrea L     41 RY                             1:12.63  
      34.84   37.79                                                
  2 Centrella, Patricia       41 RY                             1:16.98  
      36.78   40.20                                                
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luallen-Egg, Andrea L     41 RY                             2:45.73  
      39.90   42.77   42.36   40.70                                
  2 Centrella, Patricia       41 RY                             2:46.35  
      38.18   41.84   43.80   42.53                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tommaso, Laurie           44 WY                               34.74  
  2 Murphy, Barbara           42 WY                               43.97  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      44 BAC                            1:30.71  
      43.02   47.69                                                
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            44 RY                             3:17.08  
      45.42   49.29   51.15   51.22                                
  2 Luallen-Egg, Andrea L     41 RY                             3:17.55  
      44.09   50.20   51.39   51.87                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tommaso, Laurie           44 WY                               28.59  
  2 Llerandi, Alyson          42 WY                               32.08  
  3 Murphy, Barbara           42 WY                               37.77  
  4 Adamoli, Donna            44 RY                               38.17  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tommaso, Laurie           44 WY                             1:05.90  
      30.77   35.13                                                
  2 Llerandi, Alyson          42 WY                             1:11.56  
      33.28   38.28                                                
  3 Centrella, Patricia       41 RY                             1:16.25  
      35.00   41.25                                                
  4 Saillot, Anne-France      44 BAC                            1:19.91  
      38.09   41.82                                                
  5 Murphy, Barbara           42 WY                             1:22.53  
      38.54   43.99                                                
  6 Clewell, Anne             44 BAC                            1:23.52  
      40.04   43.48                                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Estlow, Margaret          48 BCC                              32.99  
  2 Fitzsimmons, Lorraine     48 RY                               37.06  
  3 Reuven, Barbara           46 LHY                              39.43  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hilditch, Victoria        48 WY                             1:15.28  
      35.35   39.93                                                
  2 Estlow, Margaret          48 BCC                            1:15.42  
      35.78   39.64                                                
  3 Fitzsimmons, Lorraine     48 RY                             1:23.55  
      39.05   44.50                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 El Nagger, Jane           47 WY                             3:09.92  
      41.22   46.91   50.08   51.71                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilderotter, Nancy        47 TC                             7:22.10  
      37.67   42.48   45.35   46.36   45.96   45.49   45.96   45.60
      45.34   41.89                                                
  2 Hilditch, Victoria        48 WY                             7:47.76  
      38.87   44.17   47.13   48.10   48.38   49.26   48.85   48.29
      48.00   46.71                                                
  3 Mateo, Carol              47 WY                             8:35.72  
      45.54   51.39   52.85   52.69   53.09   52.15   53.47   53.06
      52.49   48.99                                                
  4 El Nagger, Jane           47 WY                             8:41.06  
      46.20   50.78   51.85   52.79   53.89   53.61   53.11   53.74
      53.20   51.89                                                
  5 Reuven, Barbara           46 LHY                            9:27.08  
      45.46   51.64   56.88   58.45   59.94 1:00.82 1:00.02   59.80
      58.73   55.34                                                
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kirk, Susan               46 BAC                           14:04.93  
      38.00   41.72   42.74   43.11   42.81   42.79   42.73   42.35
      42.79   42.58   42.01   42.47   42.25   42.73   42.70   42.90
      42.86   42.85   42.26   40.28                                
  2 Molloy, Mary Lue          48 OCY                           16:06.05  
      41.58   46.21   49.01   49.32   48.63   48.95   48.72   48.29
      49.12   48.68   49.25   49.03   48.81   49.21   48.90   48.76
      48.71   49.40   48.47   47.00                                
  3 Mateo, Carol              47 WY                            17:49.86  
      48.72   52.05   51.31   53.28   52.31   52.30   54.20   54.12
      53.23   55.99   53.64   54.19   54.38   53.90   53.72   53.36
      53.31   53.83   52.67   59.35                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Estlow, Margaret          48 BCC                              41.20  
  2 Wilderotter, Nancy        47 TC                               42.41  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hilditch, Victoria        48 WY                               40.82  
  2 Fitzsimmons, Lorraine     48 RY                               47.22  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy             49 AC                             1:21.34  
      38.76   42.58                                                
  2 Kirk, Susan               46 BAC                            1:27.82  
      42.40   45.42                                                
  3 Fitzsimmons, Lorraine     48 RY                             1:49.00  
      50.12   58.88                                                
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy             49 AC                             2:56.36  
      39.83   44.58   45.59   46.36                                
  2 Kirk, Susan               46 BAC                            3:08.56  
      45.81   47.90   47.78   47.07                                
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Estlow, Margaret          48 BCC                              41.67  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy             49 AC                             1:18.68  
  2 Waldron, Sue              45 OCY                            1:24.02  
      39.52   44.50                                                
  3 Hilditch, Victoria        48 WY                             1:27.43  
      44.05   43.38                                                
  4 Wilderotter, Nancy        47 TC                             1:30.44  
      41.31   49.13                                                
  5 Estlow, Margaret          48 BCC                            1:32.55  
      42.06   50.49                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           54 AC                               29.24  
  2 Walsh, Sherry             52 RBY                              29.46  
  3 Banks, Pam                53 LHY                              31.66  
  4 Stevancsecz, Gail         52 LHY                              33.69  
  5 Malone, Carol             52 RY                               37.65  
  6 Orput, Heidi              54 OCY                              37.69  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Pam                53 LHY                            1:11.99  
      33.81   38.18                                                
  2 Malone, Carol             52 RY                             1:37.38  
      38.70   58.68                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Pam                53 LHY                            2:36.69  
      37.22   39.22   40.25   40.00                                
  2 Malone, Carol             52 RY                             3:07.80  
      39.01   46.56   50.16   52.07                                
  3 Stevancsecz, Gail         52 LHY                            3:18.58  
      57.57   45.93   47.79   47.29                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    52 RBY                            5:51.41  
      31.31   34.12   35.12   34.99   35.63   36.03   35.88   36.70
      36.19   35.44                                                
  2 Walsh, Sherry             52 RBY                            5:53.29  
      33.17   34.83   35.64   35.74   36.20   35.65   35.72   35.76
      35.71   34.87                                                
  3 Morman, Carol             54 JCC                            9:42.14  
      49.31   57.50   58.84 1:00.48 1:01.74   59.29 1:00.19   59.87
      59.51   55.41                                                
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    52 RBY                           12:01.08  
      31.76   34.41   35.28   35.43   35.81   35.92   36.38   36.37
      36.33   36.91   37.29   37.00   37.31   36.93   37.08   36.75
      36.47   36.56   36.66   34.43                                
  2 Walsh, Sherry             52 RBY                           12:04.29  
      34.45   37.32   37.85   37.49   36.94   36.94   36.58   36.69
      36.24   36.23   35.89   36.00   35.88   35.74   35.40   35.74
      35.99   36.26   35.94   34.72                                
  3 Stevancsecz, Gail         52 LHY                           17:10.17  
      46.03   49.90   51.53   51.75   52.07   51.90   52.20   52.21
      52.54   52.21   53.36   51.22   53.61   52.86   52.67   52.65
      53.17   51.24   51.01   46.04                                
  4 Riff, Jane                52 WY                            18:52.18  
      47.28   52.98   56.59   58.13   58.06   57.00   59.16   57.52
      58.40   59.64   57.59   57.33   57.09   56.40   56.92   59.01
      56.37   57.95   55.50   53.26                                
  5 Morman, Carol             54 JCC                           20:15.17  
      51.78   57.38 1:01.97 1:00.25 1:02.83 1:01.99 1:01.49 1:00.87
    1:02.18 1:02.74   59.82 1:02.02 1:03.04 1:03.11 1:02.88 1:02.42
    1:00.94 1:00.13 1:02.79   54.54                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Pam                53 LHY                              38.54  
  2 Malone, Carol             52 RY                               45.07  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    52 RBY                            1:13.48  
      35.09   38.39                                                
  2 Ogier, Danielle           54 AC                             1:16.13  
      37.10   39.03                                                
  3 Malone, Carol             52 RY                             1:37.87  
      45.00   52.87                                                
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    52 RBY                            2:34.40  
      36.36   39.05   39.85   39.14                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           54 AC                               37.92  
  2 Walsh, Sherry             52 RBY                              38.42  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Sherry             52 RBY                            1:26.65  
      41.24   45.41                                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Pam                53 LHY                              38.61  
 
Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    52 RBY                            2:37.18  
      35.51   41.11   40.32   40.24                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           54 AC                             1:11.87  
      33.83   38.04                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Paterson, Sue     55 GSM                              33.46  
  2 Kircher, Suzanne          55 OCY                              44.56  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           57 METRO                          2:59.39  
      41.03   45.47   46.71   46.18                                
  2 Whitehouse, Christie      57 LHY                            3:40.65  
      44.71   49.96   52.99 1:12.99                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Paterson, Sue     55 GSM                              42.66  
  2 Whitehouse, Christie      57 LHY                              49.49  
  3 Kircher, Suzanne          55 OCY                              54.25  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freeman-Paterson, Sue     55 GSM                            1:32.56  
      44.37   48.19                                                
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehouse, Christie      57 LHY                              51.37  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehouse, Christie      57 LHY                            1:47.66  
      52.48   55.18                                                
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           57 METRO                          3:41.03  
      51.41   56.27   56.72   56.63                                
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           57 METRO                          3:45.11  
      50.40   57.78   58.96   57.97                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehouse, Christie      57 LHY                            1:43.04  
      49.00   54.04                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           61 METRO                          2:43.69  
      38.12   41.28   42.73   41.56                                
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           61 METRO                          1:24.83  
      41.68   43.15                                                
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           61 METRO                          3:01.07  
      43.09                   46.28                                
 
Women 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           61 METRO                          3:25.53  
      46.73   51.11   55.01   52.68                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Madeline           66 RY                             1:12.39  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Madeline           66 RY                             2:47.88  
    1:17.93 1:29.95                                                
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jane              71 RY                               41.09  
 
Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jane              71 RY                             2:09.97  
      59.46 1:10.51                                                
 
Women 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jane              71 RY                             4:37.74  
    1:00.23 1:14.10 1:14.82 1:08.59                                
 
Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jane              71 RY                             2:13.40  
 
Women 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jane              71 RY                             4:53.15  
    1:06.08 1:19.65 1:18.89 1:08.53                                
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               78 VY                             3:55.51  
      54.59   59.07 1:01.47 1:00.38                                
 
Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               78 VY                             9:53.70  
      53.05   59.11   59.70   59.24 1:00.17 1:00.32   59.97 1:00.34
      59.19 1:02.61                                                
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               78 VY                             2:18.09  
    1:06.44 1:11.65                                                
 
Women 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               78 VY                             4:46.14  
    1:06.43 1:13.95 1:13.41 1:12.35                                
 
Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aaron, Ruth               78 VY                             2:12.46  
    1:09.34 1:03.12                                                
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           81 RBY                            1:58.70  
      54.73 1:03.97                                                
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           81 RBY                            1:09.16  
 
Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           81 RBY                            2:02.45  
      56.81 1:05.64                                                
 
Women 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           81 RBY                            4:25.44  
    1:00.04 1:06.21 1:07.13 1:12.06                                
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Michael           22 WY                               22.72  
  2 Acciani, Nicholas         21 WY                               24.50  
  3 Medvecky, Michael         21 WY                               25.38  
  4 Collins, Andrew           19 WY                               25.44  
  5 Bouch, Chris              22 OCY                              25.63  
  6 Alsobrooks, Justin        24 OCY                              27.05  
  7 Alne, Thomas              18 GSM                              27.91  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Michael           22 WY                               49.22  
      23.72   25.50                                                
  2 Collins, Andrew           19 WY                               55.90  
      27.53   28.37                                                
  3 Acciani, Nicholas         21 WY                               55.94  
      26.27   29.67                                                
  4 Ziegler, Jeff             23 WY                               57.14  
      26.84   30.30                                                
  5 Alne, Thomas              18 GSM                            1:03.14  
  6 Mihalko, Ben              24 WY                             1:20.92  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           21 WY                             2:09.10  
      30.08   32.80   34.40   31.82                                
  2 Alne, Thomas              18 GSM                            2:22.34  
      31.32   34.90   38.32   37.80                                
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           21 WY                             5:55.16  
      31.52   36.08   35.96   36.76   36.68   36.47   36.86   36.93
      35.23   32.67                                                
  2 Alne, Thomas              18 GSM                            6:48.93  
      35.05   38.58   40.52   42.33   42.99   42.49   43.53   43.23
      42.17   38.04                                                
 
Men 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           21 WY                            12:19.69  
      32.47   35.10   35.82   37.11   36.86   37.22   37.43   37.79
      37.86   37.75   37.58   38.01   37.88   38.38   38.08   37.73
      38.01   37.49   37.07   34.05                                
  2 Ziegler, Jeff             23 WY                            13:00.30  
      30.92   35.64   37.24   38.34   38.34   38.95   39.52   40.37
      40.62   40.81   40.68   40.85   40.36   39.89   40.90   40.15
      40.08   40.14   39.43   37.07                                
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Michael           22 WY                               26.47  
  2 Acciani, Nicholas         21 WY                               31.82  
  3 McDonald, Byron           21 WY                               32.67  
  4 Alne, Thomas              18 GSM                              35.92  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ziegler, Jeff             23 WY                             1:09.02  
      32.82   36.20                                                
  2 Acciani, Nicholas         21 WY                             1:09.87  
      33.41   36.46                                                
 
Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ziegler, Jeff             23 WY                             2:34.43  
      36.08   39.54   40.21   38.60                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medvecky, Michael         21 WY                               30.62  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medvecky, Michael         21 WY                             1:06.11  
      31.11   35.00                                                
  2 Collins, Andrew           19 WY                             1:10.89  
      34.21   36.68                                                
 
Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Medvecky, Michael         21 WY                             2:38.25  
      34.31   39.55   42.69   41.70                                
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Michael           22 WY                               24.62  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Andrew           19 WY                             1:04.34  
      30.25   34.09                                                
  2 Bittoni, Michael          22 RY                             1:09.57  
      31.68   37.89                                                
 
Men 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bittoni, Michael          22 RY                             2:54.45  
      39.81   46.48   47.40   40.76                                
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Michael           22 WY                               57.05  
      25.86   31.19                                                
  2 Medvecky, Michael         21 WY                             1:02.02  
      30.02   32.00                                                
  3 Collins, Andrew           19 WY                             1:04.62  
      31.04   33.58                                                
  4 Bouch, Chris              22 OCY                            1:05.71  
      30.08   35.63                                                
  5 McDonald, Byron           21 WY                             1:06.70  
      31.77   34.93                                                
  6 Ziegler, Jeff             23 WY                             1:07.11  
      29.94   37.17                                                
  7 Alsobrooks, Justin        24 OCY                            1:07.76  
      30.05   37.71                                                
  8 Bittoni, Michael          22 RY                             1:16.41  
      37.01   39.40                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            28 OCY                              21.68  
  2 Robinson, Chris           28 WY                               22.09  
  3 Colletto, Nicolas         25 RY                               22.40  
  4 Kato, Daichi              28 RY                               22.93  
  5 Sebestyan, Ladislav       29 WY                               24.80  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Chris           28 WY                               48.32  
      23.59   24.73                                                
  2 Betts, Michael            28 OCY                              48.37  
      23.40   24.97                                                
  3 Kato, Daichi              28 RY                               49.99  
      24.43   25.56                                                
  4 Sikirica, Vanja           27 JAM-NJ                           55.27  
      26.75   28.52                                                
  5 Sebestyan, Ladislav       29 WY                               56.79  
      26.74   30.05                                                
  6 Keelen, Brian             25 OCY                              58.15  
      27.64   30.51                                                
  7 Drury, Dan                26 AC                             1:00.26  
      28.77   31.49                                                
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kato, Daichi              28 RY                             1:51.90  
      27.18   29.40   27.93   27.39                                
  2 Sikirica, Vanja           27 JAM-NJ                         2:07.37  
      28.36   31.73   32.76   34.52                                
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sikirica, Vanja           27 JAM-NJ                         5:41.72  
      29.90   32.62   33.78   34.90   35.53   35.58   34.93   35.06
      35.19   34.23                                                
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Growney, Christopher      27 WY                            15:43.69  
      37.55   42.23   46.68   46.43   47.73   47.41   49.36   47.99
      49.00   48.37   48.02   47.68   49.54   49.06   48.67   49.14
      48.26   48.15   49.21   43.21                                
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Chris           28 WY                               26.49  
  2 Muller, Stephen           27 OCY                              32.68  
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                26 AC                             2:07.40  
      29.89   31.78   32.48   33.25                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colletto, Nicolas         25 RY                               29.30  
  2 Betts, Michael            28 OCY                              29.91  
  3 Sebestyan, Ladislav       29 WY                               34.19  
  4 Mathers, Nick             27 MEY                              35.23  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            28 OCY                              23.83  
  2 Robinson, Chris           28 WY                               24.92  
  3 Colletto, Nicolas         25 RY                               25.85  
  4 Sebestyan, Ladislav       29 WY                               27.26  
  5 Muller, Stephen           27 OCY                              28.36  
  6 Mathers, Nick             27 MEY                              29.26  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            28 OCY                              53.20  
      24.38   28.82                                                
  2 Drury, Dan                26 AC                               56.68  
      26.26   30.42                                                
  3 Keelen, Brian             25 OCY                            1:07.77  
      30.09   37.68                                                
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Drury, Dan                26 AC                             2:16.41  
      28.71   33.69   36.64   37.37                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Chris           28 WY                               56.85  
      25.96   30.89                                                
  2 Sebestyan, Ladislav       29 WY                             1:03.80  
      29.49   34.31                                                
  3 Muller, Stephen           27 OCY                            1:04.73  
      29.01   35.72                                                
  4 Mathers, Nick             27 MEY                            1:08.13  
      31.73   36.40                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hermanson, Ryan           32 RY                               24.97  
  2 Manning, Charles          34 WY                               25.18  
  3 Skutnick, Peter           31 WY                               25.21  
  4 Canniere, Tom             34 WY                               26.16  
  5 Stout, Steve              32 OCY                              26.92  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hermanson, Ryan           32 RY                               55.12  
      26.39   28.73                                                
  2 Hall, Michael             34 RY                               56.95  
      26.83   30.12                                                
  3 Skutnick, Peter           31 WY                               58.31  
      27.74   30.57                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petto, Louis              34 OCY                            1:56.59  
      26.86   28.96   30.09   30.68                                
  2 Manning, Charles          34 WY                             2:02.68  
      28.56   30.79   31.60   31.73                                
  3 Betts, Maurice            30 OCY                            2:07.95  
      29.45   33.82   33.73   30.95                                
  4 Buchanan, Shawn           31 WY                             2:11.06  
      30.25   33.16   33.82   33.83                                
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Charles          34 WY                             5:33.52  
      29.57   31.99   32.75   33.27   33.54   34.16   34.69   35.09
      35.18   33.28                                                
  2 Buchanan, Shawn           31 WY                             6:05.36  
      32.64   34.91   36.52   37.76   38.14   37.44   37.38   37.30
      37.84   35.43                                                
  3 Skutnick, Peter           31 WY                             6:31.59  
      33.88   38.09   39.17   39.61   41.44   40.91   40.59   39.96
      40.01   37.93                                                
 
Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchanan, Shawn           31 WY                            12:51.46  
      34.04   37.23   37.93   38.59   38.99   39.05   39.69   40.05
      40.27   39.45   39.11   39.50   38.98   39.43   38.65   38.61
      38.95   38.59   37.90   36.45                                
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Michael             34 RY                               28.40  
  2 Betts, Maurice            30 OCY                              29.27  
  3 Hermanson, Ryan           32 RY                               30.43  
  4 Manning, Charles          34 WY                               30.66  
  5 Stephens, Ted             34 RY                               31.22  
  6 Skutnick, Peter           31 WY                               35.43  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Michael             34 RY                             1:00.28  
      28.84   31.44                                                
  2 Betts, Maurice            30 OCY                            1:06.01  
      33.76   32.25                                                
  3 Stephens, Ted             34 RY                             1:06.16  
      32.57   33.59                                                
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hall, Michael             34 RY                             2:23.22  
      34.15   36.65   36.98   35.44                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Ted             34 RY                               27.75  
  2 Canniere, Tom             34 WY                               27.90  
  3 Hermanson, Ryan           32 RY                               27.97  
  4 Manning, Charles          34 WY                               28.66  
  5 Betts, Maurice            30 OCY                              30.54  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Ted             34 RY                             1:01.91  
      28.40   33.51                                                
  2 Canniere, Tom             34 WY                             1:04.51  
      30.65   33.86                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Ted             34 RY                             1:04.30  
      29.51   34.79                                                
  2 Canniere, Tom             34 WY                             1:06.90  
      30.12   36.78                                                
  3 Buchanan, Shawn           31 WY                             1:07.66  
      31.11   36.55                                                
  4 Skutnick, Peter           31 WY                             1:10.29  
      31.69   38.60                                                
  5 Stout, Steve              32 OCY                            1:11.56  
      34.11   37.45                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               39 JAM-NJ                           23.96  
  2 Egg, Victor               36 RY                               24.52  
  3 Celentano, Rocco          37 Unattached                       25.00  
  4 Lippitt, Andrew           36 JAM-NJ                           25.95  
  5 Schiebler, Eric           39 TC                               26.49  
  6 Morris, Jeff              36 WY                               26.92  
  7 Iorizzo, Craig            38 RY                               27.33  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               36 RY                               55.08  
      26.54   28.54                                                
  2 Morris, Jeff              36 WY                               59.91  
      29.41   30.50                                                
  3 Iorizzo, Craig            38 RY                             1:00.67  
      28.88   31.79                                                
  4 Walljasper, Steve         39 RY                             1:08.11  
      33.84   34.27                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Iorizzo, Craig            38 RY                             2:08.69  
      28.92   31.60   34.11   34.06                                
  2 Schiebler, Eric           39 TC                             2:15.29  
      30.81   33.46   35.75   35.27                                
  3 Walljasper, Steve         39 RY                             2:29.63  
      33.54   36.85   39.34   39.90                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Iorizzo, Craig            38 RY                             6:07.48  
      31.01   34.30   36.03   37.31   37.99   38.46   38.61   38.75
      39.17   35.85                                                
  2 Morris, Jeff              36 WY                             6:59.10  
      35.30   39.64   42.08   43.69   44.84   44.53   46.23   43.64
      42.89   36.26                                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               39 JAM-NJ                           29.92  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bernauer, John            38 LHY                            1:05.93  
      32.85   33.08                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bernauer, John            38 LHY                            2:23.40  
      34.76   36.24   36.95   35.45                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               36 RY                               30.30  
  2 Celentano, Rocco          37 Unattached                       31.60  
  3 Lippitt, Andrew           36 JAM-NJ                           32.50  
  4 Lipson, Mark              36 RY                               33.25  
  5 Schiebler, Eric           39 TC                               37.04  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               36 RY                             1:07.25  
      31.40   35.85                                                
  2 Lippitt, Andrew           36 JAM-NJ                         1:11.35  
      33.40   37.95                                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carr, Brian               39 JAM-NJ                           26.10  
  2 Lipson, Mark              36 RY                               27.74  
  3 Bernauer, John            38 LHY                              29.56  
  4 Schiebler, Eric           39 TC                               30.38  
  5 Iorizzo, Craig            38 RY                               30.92  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lipson, Mark              36 RY                             1:02.52  
      28.32   34.20                                                
  2 Bernauer, John            38 LHY                            1:05.28  
      29.88   35.40                                                
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lipson, Mark              36 RY                             2:41.37  
      31.26   37.22   45.25   47.64                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               36 RY                             1:03.23  
      31.54   31.69                                                
  2 Lipson, Mark              36 RY                             1:03.64  
      29.78   33.86                                                
  3 Celentano, Rocco          37 Unattached                     1:04.10  
      30.98   33.12                                                
  4 Bernauer, John            38 LHY                            1:04.65  
      30.92   33.73                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bishof, Larry             42 LHY                              24.63  
  2 Globus, Yaron             42 RY                               25.62  
  3 Sarett, Todd              43 WO                               25.86  
  4 Cowen, Chris              41 RY                               26.64  
  5 Soderlund, Gary           44 WY                               27.13  
  6 Eiel, Doug                44 WY                               28.53  
  7 Freund, Charles           44 SUSS                             28.80  
  8 March, Gregory            43 RY                               31.98  
  9 Fernandez, Jose           40 RY                               32.19  
 10 Sell, Michael             41 RY                               35.67  
 11 Fazal, Omar               44 RY                               37.34  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bishof, Larry             42 LHY                              53.86  
      25.96   27.90                                                
  2 Soderlund, Gary           44 WY                               58.07  
      28.00   30.07                                                
  3 Globus, Yaron             42 RY                               58.45  
      27.35   31.10                                                
  4 Cowen, Chris              41 RY                               59.88  
      29.90   29.98                                                
  5 Sarett, Todd              43 WO                             1:01.08  
      29.29   31.79                                                
  6 Gillett, Lew              43 WY                             1:02.12  
      30.07   32.05                                                
  7 Lenihan, Brendan          41 WY                             1:09.72  
      33.08   36.64                                                
  8 March, Gregory            43 RY                             1:12.99  
      34.54   38.45                                                
  9 Fernandez, Jose           40 RY                             1:13.27  
      33.18   40.09                                                
 10 Sell, Michael             41 RY                             1:23.12  
      38.36   44.76                                                
 11 Fazal, Omar               44 RY                             1:32.21  
      41.78   50.43                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        40 WY                             1:59.96  
      27.90   31.07   31.07   29.92                                
  2 Bishof, Larry             42 LHY                            2:00.15  
      28.51   30.38   30.71   30.55                                
  3 Soderlund, Gary           44 WY                             2:14.25  
      31.11   34.36   34.96   33.82                                
  4 Espinosa, Jorge           44 WY                             2:29.80  
      30.68   36.27   40.16   42.69                                
  5 March, Gregory            43 RY                             2:46.39  
      36.29   41.25   44.38   44.47                                
  6 Fernandez, Jose           40 RY                             2:49.69  
      34.84   39.30   46.41   49.14                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        40 WY                             5:49.59  
      30.29   34.69   34.97   35.65   35.80   36.15   35.54   35.83
      36.03   34.64                                                
  2 Eiel, Doug                44 WY                             6:20.67  
      34.20   37.75   38.70   39.27   39.40   38.55   38.78   38.41
      38.08   37.53                                                
  3 Lenihan, Brendan          41 WY                             6:57.66  
      36.65   40.84   41.94   42.59   42.78   42.91   43.90   43.22
      42.65   40.18                                                
  4 Sell, Michael             41 RY                             8:39.22  
      41.60   48.41   51.16   53.66   54.61   55.08   55.02   54.65
      54.83   50.20                                                
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eiel, Doug                44 WY                            13:06.73  
      35.66   38.62   38.91   39.28   39.28   40.03   40.08   39.90
      40.09   40.03   39.90   40.05   39.89   39.74   39.92   39.41
      39.49   39.46   38.72   38.27                                
  2 Sell, Michael             41 RY                            17:59.78  
      42.71   47.91   52.26   53.68   55.37   55.04   54.03   54.58
      54.87   55.05   55.98   55.70   54.67   56.81   56.37   56.25
      55.94   55.58   55.56   51.42                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Globus, Yaron             42 RY                               31.06  
  2 Eiel, Doug                44 WY                               36.48  
  3 Freund, Charles           44 SUSS                             37.47  
  4 Fernandez, Jose           40 RY                               45.10  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Globus, Yaron             42 RY                             1:18.62  
      37.75   40.87                                                
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        40 WY                             2:23.11  
      34.28   36.31   37.23   35.29                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        40 WY                               31.79  
  2 Sarett, Todd              43 WO                               32.94  
  3 McGiffin, Chris           40 BAC                              34.30  
  4 Freund, Charles           44 SUSS                             38.12  
  5 Fazal, Omar               44 RY                               39.68  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sarett, Todd              43 WO                             1:14.34  
      35.16   39.18                                                
  2 Gillett, Lew              43 WY                             1:16.85  
      36.99   39.86                                                
  3 Fazal, Omar               44 RY                             1:28.08  
      41.25   46.83                                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGiffin, Chris           40 BAC                              29.19  
  2 Cowen, Chris              41 RY                               29.74  
  3 Gillett, Lew              43 WY                               31.23  
  4 Freund, Charles           44 SUSS                             32.20  
  5 Eiel, Doug                44 WY                               32.93  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGiffin, Chris           40 BAC                            1:06.84  
      31.27   35.57                                                
  2 Gillett, Lew              43 WY                             1:12.52  
      32.59   39.93                                                
 
Men 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        40 WY                             2:26.86  
      33.19   38.48   39.11   36.08                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGiffin, Chris           40 BAC                            1:05.38  
      30.65   34.73                                                
  2 Globus, Yaron             42 RY                             1:06.57  
      30.09   36.48                                                
  3 Gillett, Lew              43 WY                             1:08.39  
      32.03   36.36                                                
  4 Freund, Charles           44 SUSS                           1:14.39  
      35.32   39.07                                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               48 GSM                              23.88  
  2 Kriley, Mike              47 RY                               23.92  
  3 Sheehan, John             46 RY                               25.06  
  4 Chappell, Ted             45 RY                               25.85  
  5 Anderson, Paul            47 LHY                              26.06  
  6 Ruthrauff, William        49 RBY                              26.74  
  7 Hopp, Joseph              45 VY                               27.75  
  8 Campeau, Raymond          45 WY                               28.77  
  9 Presnal, Greg             46 RY                               31.78  
 10 Liggio, Robert            48 RY                               33.28  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               48 GSM                              54.67  
      26.82   27.85                                                
  2 Hopp, Joseph              45 VY                               59.49  
      28.77   30.72                                                
  3 Remetz, Chris             45 GSM                            1:00.92  
      29.38   31.54                                                
  4 Campeau, Raymond          45 WY                             1:03.68  
      30.52   33.16                                                
  5 Presnal, Greg             46 RY                             1:10.45  
      33.85   36.60                                                
  6 Liggio, Robert            48 RY                             1:16.88  
      36.96   39.92                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chappell, Ted             45 RY                             1:53.98  
      27.64   29.18   28.93   28.23                                
  2 Tsuzuki, Ed               48 GSM                            2:05.07  
      29.28   31.81   31.92   32.06                                
  3 Ruthrauff, William        49 RBY                            2:08.52  
      30.12   32.06   33.47   32.87                                
  4 Hopp, Joseph              45 VY                             2:13.92  
      29.90   32.79   34.65   36.58                                
  5 Remetz, Chris             45 GSM                            2:15.72  
      30.18   33.44   35.28   36.82                                
  6 Osborn, Louis             46 RBY                            2:20.28  
      32.45   34.44   36.59   36.80                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chappell, Ted             45 RY                             5:14.28  
      29.48   31.03   31.45   32.15   31.72   31.97   32.02   32.13
      31.58   30.75                                                
  2 Osborn, Louis             46 RBY                            6:21.58  
      34.18   36.40   37.82   38.51   39.06   38.37   39.59   39.77
      39.68   38.20                                                
  3 Rooney, Ray               45 WY                             6:22.71  
      33.73   36.22   37.54   39.07   39.48   39.45   39.84   39.88
      39.41   38.09                                                
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caucino, Joe              49 OCY                           11:10.53  
      30.47   32.33   33.51   33.58   33.57   33.49   33.64   33.41
      33.83   33.54   33.76   33.92   34.27   33.61   34.25   33.73
      34.49   34.58   33.57   32.98                                
  2 Waldron, Tom              49 OCY                           12:00.87  
      32.56   34.75   35.53   36.62   35.88   36.82   36.59   36.78
      36.91   37.07   36.73   36.79   37.00   36.79   36.68   36.01
      36.28   36.25   35.23   33.60                                
  3 Car, Bruce                45 JAM-NJ                        17:25.96  
      40.51   47.12   49.81   51.95   53.84   53.82   54.38   55.53
      54.83   54.29   52.29   53.30   54.74   53.52   53.77   54.05
      53.54   54.12   52.17   48.38                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Dave             49 RY                               37.30  
  2 Liggio, Robert            48 RY                               48.49  
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruthrauff, William        49 RBY                            2:26.76  
      35.36   36.79   38.02   36.59                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Kieran          47 WY                               30.83  
  2 Schmidt, Dave             49 RY                               32.50  
  3 Anderson, Paul            47 LHY                              33.26  
  4 Kriley, Mike              47 RY                               35.33  
  5 Campeau, Raymond          45 WY                               36.17  
  6 Ruthrauff, William        49 RBY                              37.63  
  7 Presnal, Greg             46 RY                               40.35  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Kieran          47 WY                             1:08.83  
      32.22   36.61                                                
  2 Anderson, Paul            47 LHY                            1:12.41  
      33.59   38.82                                                
  3 Schmidt, Dave             49 RY                             1:13.72  
      34.74   38.98                                                
  4 Comerford, Kevin          47 AC                             1:19.46  
      37.54   41.92                                                
  5 Campeau, Raymond          45 WY                             1:19.72  
      37.66   42.06                                                
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comerford, Kevin          47 AC                             2:54.42  
      39.23   43.47   45.68   46.04                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kriley, Mike              47 RY                               25.90  
  2 Sheehan, John             46 RY                               26.65  
  3 Schmidt, Dave             49 RY                               37.07  
  4 Rooney, Ray               45 WY                               39.69  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kriley, Mike              47 RY                             1:00.31  
      28.75   31.56                                                
  2 Sheehan, John             46 RY                             1:01.91  
      27.86   34.05                                                
  3 Remetz, Chris             45 GSM                            1:12.21  
      33.22   38.99                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Kieran          47 WY                             1:05.22  
      32.06   33.16                                                
  2 Anderson, Paul            47 LHY                            1:07.00  
      32.05   34.95                                                
  3 Kriley, Mike              47 RY                             1:07.10  
      31.28   35.82                                                
  4 Remetz, Chris             45 GSM                            1:11.71  
      32.55   39.16                                                
  5 Schmidt, Dave             49 RY                             1:12.77  
      35.08   37.69                                                
  6 Comerford, Kevin          47 AC                             1:15.07  
      37.10   37.97                                                
  7 Campeau, Raymond          45 WY                             1:15.57  
      37.92   37.65                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eickelberg, Bill          53 RY                               29.09  
  2 Chaffiotte, Richard       51 RY                               29.65  
  3 Kenny, Matthew            52 WY                               33.25  
  4 Ma, Terence               50 WY                               36.31  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          52 BAC                            1:06.33  
      31.60   34.73                                                
  2 Chaffiotte, Richard       51 RY                             1:08.63  
      33.80   34.83                                                
  3 Gondek, Paul              54 GSM                            1:10.03  
      33.88   36.15                                                
  4 Kenny, Matthew            52 WY                             1:12.36  
      34.56   37.80                                                
  5 Ma, Terence               50 WY                             1:22.41  
      39.86   42.55                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chaffiotte, Richard       51 RY                             2:30.55  
      34.99   38.67   39.80   37.09                                
  2 Kenny, Matthew            52 WY                             2:44.37  
      37.22   40.29   42.83   44.03                                
  3 Ma, Terence               50 WY                             2:59.04  
      39.90   45.06   46.86   47.22                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          52 BAC                            6:12.54  
      34.06   37.58   38.46   39.45   37.27   37.84   36.79   37.76
      37.50   35.83                                                
  2 Chaffiotte, Richard       51 RY                             6:43.82  
      36.83   39.18   41.25   41.23                           41.38
      39.88   38.91                                                
  3 Cicero, Vito              52 OCY                            6:48.06  
      36.20   40.37   41.28   41.87   42.11   41.77   41.46   41.81
      41.34   39.85                                                
  4 Walsh, Jim                53 RBY                            7:15.45  
      40.48   43.02   43.98   44.15   43.93   44.47   43.85   44.27
      43.98   43.32                                                
  5 Kenny, Matthew            52 WY                             7:38.33  
      39.70   43.21   45.12   46.01   47.28   47.06   48.54   48.07
      48.39   44.95                                                
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          52 BAC                           12:21.48  
      33.48   36.90   37.23   37.36   36.95   37.17   37.21   37.41
      37.41   37.32   37.56   37.94   37.71   37.48   37.82   37.54
      36.94   37.92   37.23   34.90                                
  2 Lyons, Michael            51 OCY                           13:57.40  
      34.46   37.68   40.64   41.54   42.35   42.50   43.01   42.97
      43.42   43.28   43.36   43.45   43.79   42.65   43.11   42.87
      42.16   42.03   41.39   40.74                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eickelberg, Bill          53 RY                               38.04  
  2 Cahayla-Wynne, Rich       54 LHY                              41.27  
  3 Kenny, Matthew            52 WY                               42.80  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cahayla-Wynne, Rich       54 LHY                            1:31.34  
      43.83   47.51                                                
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cahayla-Wynne, Rich       54 LHY                            3:21.23  
      44.96   50.50   53.33   52.44                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Horn, Lawrence        53 AC                               35.83  
  2 Ma, Terence               50 WY                               44.44  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          52 BAC                            1:20.04  
      38.01   42.03                                                
  2 Van Horn, Lawrence        53 AC                             1:21.89  
      39.06   42.83                                                
  3 Gondek, Paul              54 GSM                            1:22.26  
      38.60   43.66                                                
  4 Ma, Terence               50 WY                             1:45.16  
      46.71   58.45                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          52 BAC                            2:47.24  
      37.50   42.38   43.61   43.75                                
  2 Gondek, Paul              54 GSM                            3:01.23  
      40.42   44.90   48.10   47.81                                
  3 Van Horn, Lawrence        53 AC                             3:03.59  
      41.10   45.99   48.06   48.44                                
  4 Eickelberg, Bill          53 RY                             3:06.35  
      41.38   47.80   49.77   47.40                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chaffiotte, Richard       51 RY                               35.60  
  2 Eickelberg, Bill          53 RY                               39.00  
  3 Donohue, Michael          53 AC                               40.97  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Rick            50 SUSS                           1:07.91  
      32.15   35.76                                                
  2 Donohue, Michael          53 AC                             1:34.06  
      43.07   50.99                                                
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Rick            50 SUSS                           1:08.50  
      31.84   36.66                                                
  2 Gondek, Paul              54 GSM                            1:17.83  
      39.15   38.68                                                
  3 Van Horn, Lawrence        53 AC                             1:20.56  
      39.46   41.10                                                
  4 Donohue, Michael          53 AC                             1:37.68  
      51.83   45.85                                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              56 WY                               26.38  
  2 Seidman, Larry            59 WY                               26.84  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              56 WY                               58.68  
      28.83   29.85                                                
  2 McElroy, Frank            58 WY                               59.45  
      28.88   30.57                                                
  3 Seidman, Larry            59 WY                             1:02.50  
      30.12   32.38                                                
  4 McAdams, Robert           57 Unattached                     1:40.66  
      48.35   52.31                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            58 WY                             2:10.90  
      30.97   33.62   33.42   32.89                                
  2 Seidman, Larry            59 WY                             2:25.93  
      33.00   36.31   38.30   38.32                                
  3 Fagan, Brian              55 WY                             2:28.75  
      33.02   37.28   39.39   39.06                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            58 WY                             5:53.93  
      33.07   35.87   36.54   36.68   36.91   35.99   35.39   35.12
      34.88   33.48                                                
  2 Fagan, Brian              55 WY                             7:02.56  
      37.21   40.73   42.24   43.62   44.06   44.73   43.51   43.20
      43.51   39.75                                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              56 WY                               34.08  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Brian              55 WY                             1:24.87  
      41.28   43.59                                                
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Brian              55 WY                             3:05.47  
      44.27   46.30   46.80   48.10                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              56 WY                               35.17  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            58 WY                               29.92  
  2 Seidman, Larry            59 WY                               31.80  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Larry            59 WY                             1:14.09  
      34.38   39.71                                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              56 WY                             1:10.39  
      33.41   36.98                                                
  2 McElroy, Frank            58 WY                             1:13.34  
      35.43   37.91                                                
  3 Fagan, Brian              55 WY                             1:19.46  
      37.82   41.64                                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Rendall            64 LHY                              30.40  
  2 Cox, Donald               63 PY                               32.17  
  3 Allison, George           61 WY                               34.16  
  4 Hengeveld, Robert         60 RY                             1:56.79  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              64 SUSS                           1:08.14  
      33.61   34.53                                                
  2 Banks, Rendall            64 LHY                            1:08.64  
      33.13   35.51                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannan, John              60 Unattached                     2:39.41  
      33.08   35.78   37.51   53.04                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannan, John              60 Unattached                     6:34.51  
      33.91   37.04   38.76   39.33   41.52   40.91   41.20   42.15
      40.45   39.24                                                
  2 Allison, George           61 WY                             7:39.32  
      39.96   44.70   47.50   46.60   47.92   47.49   47.14   47.15
      47.44   43.42                                                
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Allison, George           61 WY                            15:44.89  
      40.65   45.51   46.39   47.22   47.72   48.16   48.51   48.93
      47.21   47.40   47.95   47.29   47.74   48.56   46.94   48.24
      47.19   48.53   47.39   47.36                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Donald               63 PY                               41.50  
  2 Allison, George           61 WY                               46.86  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              64 SUSS                           1:22.94  
      40.80   42.14                                                
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              64 SUSS                           3:01.55  
      44.42   47.32   47.64   42.17                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Rendall            64 LHY                              37.77  
  2 Cox, Donald               63 PY                               41.39  
  3 Allison, George           61 WY                               50.59  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Rendall            64 LHY                            1:26.72  
      41.14   45.58                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              64 SUSS                             36.27  
  2 Cox, Donald               63 PY                               41.45  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              64 SUSS                           1:18.93  
      36.62   42.31                                                
  2 Banks, Rendall            64 LHY                            1:20.55  
      38.27   42.28                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gazzillo, Frank           65 RY                               42.10  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gazzillo, Frank           65 RY                             3:41.09  
      44.40   56.32   59.15 1:01.22                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gazzillo, Frank           65 RY                            10:12.45  
      51.77   59.72 1:00.38 1:00.63 1:03.32 1:02.90 1:03.60 1:04.09
    1:03.93 1:02.11                                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            67 AC                               49.50  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            67 AC                             1:47.55  
      51.46   56.09                                                
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            67 AC                             3:55.32  
      52.81 1:00.20 1:03.68   58.63                                
 
Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            67 AC                             3:55.95  
      51.87 1:00.89 1:02.71 1:00.48                                
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Edward            67 AC                             1:45.83  
      52.09   53.74                                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             73 SUSS                             35.97  
  2 Hemecker, Ralph           73 RY                               42.46  
  3 Mackolin, Bill            74 AC                               47.05  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             73 SUSS                           1:23.71  
      40.67   43.04                                                
 
Men 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         70 1776                          20:04.35  
      50.10   59.33 1:00.34 1:00.68 1:01.47 1:00.83 1:01.47 1:01.12
    1:01.11 1:02.14 1:00.73 1:01.35 1:04.43 1:00.98 1:01.41 1:01.09
    1:00.95 1:00.65   59.88   54.29                                
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           73 RY                               52.27  
  2 Mackolin, Bill            74 AC                             1:07.19  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           73 RY                             2:07.88  
      59.08 1:08.80                                                
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           73 RY                             5:08.54  
    1:08.01 2:43.44 1:17.09                                        
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             73 SUSS                             44.57  
  2 Abel, Louis               70 GSM                              45.42  
  3 Mackolin, Bill            74 AC                             1:28.19  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             73 SUSS                           1:42.71  
      47.94   54.77                                                
  2 Abel, Louis               70 GSM                            1:48.60  
      50.29   58.31                                                
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abel, Louis               70 GSM                            3:57.49  
      51.00 1:02.34 1:05.57   58.58                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, Bill            74 AC                             1:07.62  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             73 SUSS                           1:36.78  
      45.82   50.96                                                
  2 Mackolin, Bill            74 AC                             2:30.12  
    1:07.54 1:22.58                                                
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:42.70  
     1) Hughes, Michael 22              2) Acciani, Nicholas 21           
     3) Axelsson, Erika 21              4) Caruso, Courtney 21            
       25.12    29.04    26.01    22.53                                    
  2 Jersey Area Masters-NJ  'A'                                 1:50.02  
     1) Sikirica, Vanja 27              2) Carr, Brian 39                 
     3) Larkin, Christine 24            4) Holst-Hansen, Henriette 19     
       30.64    23.64    28.43    27.31                                    
  3 Berkeley Aquatic  'A'                                       1:55.76  
     1) Fanelli, Michael 52             2) Saillot, Anne-France 44        
     3) Bettinger, Lisa 24              4) McGiffin, Chris 40             
       29.43    26.83    30.09    29.41                                    
  4 Ocean County YMCA  'A'                                      1:58.55  
     1) McKelvey, Jillian 20            2) Bouch, Chris 22                
     3) Fox, Carrie 23                  4) Alsobrooks, Justin 24          
       36.39    25.70    32.82    23.64                                    
  5 Wyckoff YMCA  'B'                                           1:59.17  
     1) McDonald, Byron 21              2) Chiavaro, Jourdan 18           
     3) Hilditch, Victoria 48           4) Wein, Arthur 56                
       32.29    33.00    28.10    25.78                                    
  6 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:18.23  
     1) Kato, Reiko 28                  2) Elzind, Diana 19               
     3) Bittoni, Michael 22             4) Stephens, Ted 34               
       47.51    35.52    29.06    26.14                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Jersey Area Masters-NJ  'A'                                 1:57.23  
       31.14    31.24    30.36    24.49                                    
  2 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:59.05  
     1) Ziegler, Jeff 23                2) Caruso, Courtney 21            
     3) Axelsson, Erika 21              4) Hughes, Michael 22             
       31.16    37.84    28.45    21.60                                    
  3 Berkeley Aquatic  'A'                                       2:05.11  
     1) Bettinger, Lisa 24              2) Fanelli, Michael 52            
     3) McGiffin, Chris 40              4) Saillot, Anne-France 44        
       32.87    35.26    27.71    29.27                                    
  4 Wyckoff YMCA  'B'                                           2:10.22  
     1) Manning, Charles 34             2) Frazer, Brian 29               
     3) Collins, Andrew 19              4) Hilditch, Victoria 48          
       30.45    39.92    28.37    31.48                                    
  5 Wyckoff YMCA  'C'                                           2:14.05  
     1) Rean, Joann 47                  2) Medvecky, Michael 21           
     3) Canniere, Tom 34                4) Rice, Christie 34              
       41.30    30.94    20.38    41.43                                    
  6 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:30.40  
     1) Elzind, Diana 19                2) Colletto, Nicolas 25           
     3) Bittoni, Michael 22             4) Kato, Reiko 28                 
       41.33    27.51    29.79    51.77                                    
 -- Ocean County YMCA  'A'                                     X2:09.19  
     1) Alsobrooks, Justin 24           2) Bouch, Chris 22                
       34.55    36.80    29.86    27.98                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:44.51  
     1) Sebestyan, Ladislav 29          2) Robinson, Chris 28             
     3) Gertler, Kerry 25               4) Llerandi, Alyson 42            
       23.51    27.86    28.39    24.75                                    
  2 Ocean County YMCA  'A'                                      1:46.70  
     1) Betts, Jennifer 26              2) Betts, Michael 28              
     3) Wallace, Wendy 25               4) Keelen, Brian 25               
       27.71    28.03    27.14    23.82                                    
  3 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:00.62  
     1) Papagian, Rita 25               2) Bauman, Jennifer 34            
     3) Hall, Michael 34                4) Kato, Daichi 28                
       39.41    30.38    27.02    23.81                                    
  4 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    2:01.05  
     1) Matus, Kimberly 28              2) Klein, Kristy 29               
     3) Bishof, Larry 42                4) Banks, Rendall 64              
       29.09    37.08    29.35    25.53                                    
  5 Wyckoff YMCA  'B'                                           2:03.89  
     1) Skutnick, Peter 31              2) Rice, Christie 34              
     3) Rean, Joann 47                  4) McElroy, Frank 58              
       28.29    35.57    37.57    22.46                                    
  6 Ridgewood YMCA  'B'                                         2:07.55  
     1) Gavigan, Wendi 38               2) Millet-Robinson, Christelle 33 
     3) Hermanson, Ryan 32              4) Colletto, Nicolas 25           
       37.63    40.51    26.80    22.61                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ocean County YMCA  'A'                                      1:56.92  
     1) Betts, Michael 28               2) Betts, Jennifer 26             
     3) Keelen, Brian 25                4) Wallace, Wendy 25              
       30.66    31.21    29.35    25.70                                    
  2 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:59.14  
     1) Gertler, Kerry 25               2) Ascione, Lynn 39               
     3) Sebestyan, Ladislav 29          4) Robinson, Chris 28             
       26.22    38.20    26.48    28.24                                    
  3 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:09.68  
     1) Hall, Michael 34                2) Papagian, Rita 25              
     3) Kato, Daichi 28                 4) Bauman, Jennifer 34            
       28.01    46.87    24.74    30.06                                    
  4 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    2:17.37  
     1) Matus, Kimberly 28              2) Banks, Rendall 64              
     3) Bishof, Larry 42                4) Klein, Kristy 29               
       43.14    37.40    32.15    24.68                                    
  5 Ridgewood YMCA  'B'                                         2:19.00  
     1) Hermanson, Ryan 32              2) Millet-Robinson, Christelle 33 
     3) Stephens, Ted 34                4) Gavigan, Wendi 38              
       30.41    47.12    26.29    35.18                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:46.38  
     1) Ascione, Lynn 39                2) Cummings, Kieran 47            
     3) Hiltabiddle, Steve 40           4) DiTommaso, Laurie 43           
       27.00    25.58    30.70    23.10                                    
  2 Ridgewood YMCA  'A'                                         1:51.59  
     1) Luallen-Egg, Andrea L 41        2) Globus, Yaron 42               
     3) Adamoli, Donna 44               4) Egg, Victor 36                 
       29.47    26.31    29.89    25.92                                    
  3 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    1:51.86  
     1) Smith, Laura 36                 2) Banks, Pam 53                  
     3) Bernauer, John 38               4) Anderson, Paul 47              
       26.46    31.36    28.43    25.61                                    
  4 Ridgewood YMCA  'B'                                         1:56.36  
     1) Centrella, Patricia 41          2) Shiber, Cheryl 39              
     3) Iorizzo, Craig 38               4) Lipson, Mark 36                
       30.87    30.95    26.99    27.55                                    
  5 Ridgewood YMCA  'C'                                         1:59.25  
     1) Jaeger, Kathleen 42             2) Lopez, Alexandra 39            
     3) Eickelberg, Bill 53             4) Cowen, Chris 41                
       31.17    32.33    28.78    26.97                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:53.91  
     1) Llerandi, Alyson 42             2) Cummings, Kieran 47            
     3) Hiltabiddle, Steve 40           4) DiTommaso, Laurie 43           
       29.45    29.68    27.77    27.01                                    
  2 Ridgewood YMCA  'A'                                         1:57.69  
     1) Luallen-Egg, Andrea L 41        2) Egg, Victor 36                 
     3) Sheehan, John 46                4) Adamoli, Donna 44              
       32.40    29.81    25.99    29.49                                    
  3 Ridgewood YMCA  'B'                                         2:03.65  
     1) Centrella, Patricia 41          2) Schmidt, Dave 49               
     3) Lipson, Mark 36                 4) Shiber, Cheryl 39              
       34.96    31.33    27.23    30.13                                    
  4 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    2:04.86  
     1) Banks, Pam 53                   2) Anderson, Paul 47              
     3) Bernauer, John 38               4) Smith, Laura 36                
       33.19    32.59    28.35    30.73                                    
  5 Ridgewood YMCA  'C'                                         2:13.46  
     1) Globus, Yaron 42                2) Lopez, Alexandra 39            
     3) Cowen, Chris 41                 4) Jaeger, Kathleen 42            
       30.39    42.71    28.91    31.45                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           2:09.10  
     1) Campeau, Raymond 45             2) Seidman, Larry 59              
     3) Mateo, Carol 47                 4) El Nagger, Jane 47             
       32.79    38.95    28.69    28.67                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:17.09  
     1) Malone, Carol 52                2) Fitzsimmons, Lorraine 48       
     3) Kriley, Mike 47                 4) Chappell, Ted 45               
       42.41    45.23    25.22    24.23                                    
  2 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    3:00.19  
     1) Cahayla-Wynne, Rich 54          2) Whitehouse, Christie 57        
     3) Stevancsecz, Gail 52            4) Reuven, Barbara 46             
       41.76    20.44    33.85  1:24.14                                    
 -- Ocean County YMCA  'A'                                     X2:58.55  
     1) Orput, Heidi 54                 2) Waldron, Sue 45                
     3) Molloy, Mary Lue 48             4) Kircher, Suzanne 55            
       53.27    28.72    25.42  1:11.14