Licensed to Hy-Tek MEET MANAGER Demo   Hy-Tek's Meet Manager 2/25/2008 09:49 PM
                           Masters 2008 - 2/25/2008                            
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Chrissy           24 OCSC                             25.59  
  2 Murray, Jaclyn            24 OCY                              29.45  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Chrissy           24 OCSC                             55.63  
       27.43    55.63                                                      
  2 Murray, Jaclyn            24 OCY                            1:05.44  
       30.77  1:05.44                                                      
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Jaclyn            24 OCY                            2:26.06  
       31.65  1:08.05  1:47.41  2:26.06                                    
  2 McKelvey, Jillian         21 OCY                            2:36.37  
       34.20  1:12.27  1:53.61  2:36.37                                    
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKelvey, Jillian         21 OCY                            7:06.70  
       34.31  1:12.11  1:52.82  2:35.35  3:18.98  4:03.65  4:48.34  5:34.32
     6:21.05  7:06.70                                                      
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKelvey, Jillian         21 OCY                              37.29  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Chrissy           24 OCSC                           1:08.83  
       31.94  1:08.83                                                      
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           27 OCY                              26.31  
  2 Bettinger, Lisa           25 BAC                              29.80  
  3 Lukowiak, Rachel          25 OCY                              31.21  
  4 Mitchell, Marissa         25 RY                               35.77  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Jennifer           27 OCY                              56.97  
       27.91    56.97                                                      
  2 Wallace, Wendy            26 OCSC                             57.40  
       28.09    57.40                                                      
  3 Bettinger, Lisa           25 BAC                            1:08.78  
       32.09  1:08.78                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Wendy            26 OCSC                           2:04.14  
       29.18  1:00.50  1:32.49  2:04.14                                    
  2 Betts, Jennifer           27 OCY                            2:08.43  
       29.81  1:02.08  1:34.98  2:08.43                                    
  3 Bettinger, Lisa           25 BAC                            2:29.74  
       33.36  1:10.78  1:50.36  2:29.74                                    
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Wendy            26 OCSC                           5:34.03  
       30.37  1:02.65  1:34.86  2:08.07  2:41.82  3:15.87  3:50.07  4:24.96
     4:59.60  5:34.03                                                      
  2 Larkin, Christine         25 JAM-NJ                         5:44.67  
       30.15  1:03.19  1:37.19  2:11.80  2:46.90  3:22.22  3:57.84  4:33.72
     5:09.76  5:44.67                                                      
  3 Dalfol, Sarah             28 LHY                            5:52.64  
       31.57  1:05.28  1:40.33  2:15.85  2:51.95  3:27.93  4:03.55  4:40.24
     5:16.72  5:52.64                                                      
  4 Scallon, CarlyRae         26 OCY                            6:44.30  
       35.84  1:15.38  1:56.77  2:38.56  3:20.28  4:01.42  4:42.44  5:23.74
     6:04.62  6:44.30                                                      
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scallon, CarlyRae         26 OCY                           13:47.90  
       37.44  1:17.08  1:58.73  2:39.81  3:21.58  4:03.42  4:45.78  5:27.76
     6:10.03  6:52.51  7:34.74  8:17.11  8:59.66  9:42.42 10:24.50 11:06.69
    11:47.63 12:28.43 13:08.82 13:47.90                                    
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalfol, Sarah             28 LHY                              30.42  
  2 Whitty, Jackie            25 BAC                              31.45  
  3 Bettinger, Lisa           25 BAC                              35.75  
  4 Mitchell, Marissa         25 RY                               44.91  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalfol, Sarah             28 LHY                            1:05.18  
       31.19  1:05.18                                                      
  2 Larkin, Christine         25 JAM-NJ                         1:06.25  
       31.97  1:06.25                                                      
  3 Wallace, Wendy            26 OCSC                           1:06.33  
       32.80  1:06.33                                                      
  4 Whitty, Jackie            25 BAC                            1:06.48  
       32.60  1:06.48                                                      
  5 McMeen, Lyndsay           27 Unattached                     1:11.04  
       34.34  1:11.04                                                      
  6 Scallon, CarlyRae         26 OCY                            1:24.73  
       40.56  1:24.73                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larkin, Christine         25 JAM-NJ                         2:20.60  
       15.50  2:20.60                                                      
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           27 Unattached                     1:19.12  
       38.22  1:19.12                                                      
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalfol, Sarah             28 LHY                              29.49  
  2 Larkin, Christine         25 JAM-NJ                           29.91  
  3 Whitty, Jackie            25 BAC                              30.77  
  4 Wallace, Wendy            26 OCSC                             31.10  
  5 Lukowiak, Rachel          25 OCY                              38.91  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalfol, Sarah             28 LHY                            1:06.67  
       30.22  1:06.67                                                      
  2 McMeen, Lyndsay           27 Unattached                     1:10.82  
       33.28  1:10.82                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Kristy             30 LHY                              37.41  
  2 Millet-Robinson, Christe  34 RY                               39.06  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earley, Jennifer          31 GSM                            1:02.08  
       29.46  1:02.08                                                      
  2 Klein, Kristy             30 LHY                            1:20.32  
       38.86  1:20.32                                                      
  3 Millet-Robinson, Christe  34 RY                             1:27.84  
       39.72  1:27.84                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earley, Jennifer          31 GSM                            2:22.95  
       33.28  1:10.07  1:47.32  2:22.95                                    
  2 Cross, Elisabeth          30 AFTR                           2:29.10  
       34.84  1:13.50  1:51.93  2:29.10                                    
  3 Klein, Kristy             30 LHY                            2:53.21  
       39.63  1:23.41  2:08.63  2:53.21                                    
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Kristy             30 LHY                            7:32.87  
       40.78  1:25.14  2:11.22  2:57.80  3:43.92  4:30.28  5:16.53  6:02.31
     6:48.30  7:32.87                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earley, Jennifer          31 GSM                              34.77  
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Elisabeth          30 AFTR                           2:35.86  
       25.98  2:35.86                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Elisabeth          30 AFTR                             39.83  
  2 Millet-Robinson, Christe  34 RY                               47.12  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Millet-Robinson, Christe  34 RY                             1:41.86  
       47.61  1:41.86                                                      
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cross, Elisabeth          30 AFTR                           1:15.22  
       34.27  1:15.22                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Wendi            38 RY                               36.92  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Wendi            38 RY                             1:22.65  
       38.99  1:22.65                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              37 LHY                            2:18.08  
       32.06  1:07.72  1:43.22  2:18.08                                    
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              37 LHY                            6:05.56  
       32.74  1:08.79  1:45.27  2:22.15  2:59.13  3:36.12  4:13.19  4:50.85
     5:28.40  6:05.56                                                      
  2 Bauman, Jennifer          35 WMY                            6:09.81  
       34.21  1:10.80  1:47.72  2:25.44  3:03.03  3:41.20  4:19.09  4:56.82
     5:33.79  6:09.81                                                      
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkart, Dana             36 PAFC                          13:24.36  
       34.56  1:12.93  1:52.48  2:32.80  3:13.03  3:53.82  4:34.76  5:16.19
     5:57.41  6:38.85  7:20.05  8:00.90  8:42.20  9:23.05 10:04.21 10:45.78
    11:26.73 12:07.72 12:47.61 13:24.36                                    
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        37 RBY                              30.46  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        37 RBY                            1:05.51  
       31.90  1:05.51                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bauman, Jennifer          35 WMY                              36.65  
  2 Gavigan, Wendi            38 RY                               45.72  
  3 McKeever, Roxanne         39 Unattached                       45.90  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gavigan, Wendi            38 RY                             1:41.45  
       48.58  1:41.45                                                      
  2 McKeever, Roxanne         39 Unattached                     1:41.68  
       47.81  1:41.68                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Laura              37 LHY                              31.18  
  2 Bauman, Jennifer          35 WMY                              32.45  
  3 Sharo, Marleen            35 OCY                              41.72  
 
Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        37 RBY                            2:33.58  
       32.82  1:10.88  1:51.04  2:33.58                                    
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        37 RBY                            1:09.69  
       30.59  1:09.69                                                      
  2 Smith, Laura              37 LHY                            1:10.28  
       32.43  1:10.28                                                      
  3 Bauman, Jennifer          35 WMY                            1:13.28  
       35.63  1:13.28                                                      
  4 Sharo, Marleen            35 OCY                            1:28.83  
       42.45  1:28.83                                                      
  5 McKeever, Roxanne         39 Unattached                     1:40.11  
       49.05  1:40.11                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Evans-Chase, Michelle     41 OCSC                             29.44  
  2 Vigneron, Cathleen        43 RY                               29.63  
  3 Lopez, Alexandra          40 RY                               32.60  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llerandi, Alyson          43 WY                             1:02.60  
       29.55  1:02.60                                                      
  2 Centrella, Patricia       42 RY                             1:07.67  
       32.15  1:07.67                                                      
  3 Jaeger, Kathleen          43 RY                             1:09.17  
       32.52  1:09.17                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llerandi, Alyson          43 WY                             2:21.91  
       31.04  1:06.95  1:45.30  2:21.91                                    
  2 Jaeger, Kathleen          43 RY                             2:38.84  
       34.78  1:15.87  1:58.18  2:38.84                                    
  3 Kavaerchik, Larisa        43 RY                             3:49.20  
       49.50  1:48.14  2:49.72  3:49.20                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vigneron, Cathleen        43 RY                             6:15.19  
       31.58  1:07.61  1:46.14  2:24.77  3:03.04  3:42.32  4:21.21  5:00.07
     5:38.66  6:15.19                                                      
  2 Llerandi, Alyson          43 WY                             6:17.41  
       31.55  1:07.50  1:45.68  2:24.65  3:03.35  3:42.20  4:21.59  5:00.26
     5:39.66  6:17.41                                                      
  3 Ascione, Lynn             40 WY                             6:36.35  
       34.43  1:12.96  1:53.37  2:33.75  3:14.40  3:55.26  4:36.16  5:17.05
     5:57.60  6:36.35                                                      
  4 Evans-Chase, Michelle     41 OCSC                           6:54.52  
       35.74  1:14.70  1:55.93  2:37.69  3:19.79  4:02.54  4:45.65  5:29.17
     6:12.68  6:54.52                                                      
  5 Jaeger, Kathleen          43 RY                             7:03.30  
       34.88  1:15.13  1:57.40  2:40.77  3:24.09  4:08.55  4:52.98  5:37.27
     6:21.36  7:03.30                                                      
  6 Kavaerchik, Larisa        43 RY                             9:10.60  
       51.59  1:52.11  2:54.33  3:57.06  5:00.70  6:05.14  7:08.43  8:11.11
     9:13.84  9:10.60                                                      
 
Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vigneron, Cathleen        43 RY                            13:04.11  
       33.00  1:09.23  1:47.32  2:26.75  3:06.40  3:46.06  4:26.16  5:05.95
     5:46.29  6:26.64  7:06.89  7:46.73  8:26.89  9:06.72  9:46.38 10:26.50
    11:06.39 11:46.24 12:25.85 13:04.11                                    
  2 Ascione, Lynn             40 WY                            13:43.49  
       35.62  1:15.43  1:56.20  2:37.79  3:19.66  4:01.95  4:43.95  5:25.81
     6:08.09  6:49.92  7:31.83  8:13.19  8:55.09  9:37.05 10:18.68 11:00.47
    11:41.72 12:23.33 13:04.82 13:43.49                                    
  3 Kavaerchik, Larisa        43 RY                            20:29.60  
       49.98  1:49.54  2:51.73  3:54.43  4:56.92  5:58.81  7:00.99  8:03.79
     9:06.21 10:07.91 11:10.73 12:12.58 13:15.45 14:19.32 15:21.15 16:25.07
    17:28.34 18:29.80 19:31.76 20:29.60                                    
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luallen-Egg, Andrea L     42 RY                               33.13  
  2 Vigneron, Cathleen        43 RY                               35.67  
  3 Jaeger, Kathleen          43 RY                               42.39  
  4 Lopez, Alexandra          40 RY                               47.28  
  5 Evans-Chase, Michelle     41 OCSC                             49.61  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luallen-Egg, Andrea L     42 RY                             1:15.37  
       36.79  1:15.37                                                      
  2 Centrella, Patricia       42 RY                             1:18.10  
       37.70  1:18.10                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vigneron, Cathleen        43 RY                             2:32.63  
       25.45  2:32.63                                                      
  2 Centrella, Patricia       42 RY                             2:49.16  
       38.99  1:21.32  2:05.61  2:49.16                                    
  3 Luallen-Egg, Andrea L     42 RY                             2:51.58  
       38.02  2:51.58                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ascione, Lynn             40 WY                               38.19  
  2 Lopez, Alexandra          40 RY                               44.60  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ascione, Lynn             40 WY                             1:25.29  
       40.10  1:25.29                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Luallen-Egg, Andrea L     42 RY                             3:12.89  
       43.22  1:32.76  2:23.22  3:12.89                                    
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llerandi, Alyson          43 WY                               31.92  
  2 Ascione, Lynn             40 WY                               37.35  
  3 Lopez, Alexandra          40 RY                               38.15  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Alexandra          40 RY                             1:28.94  
       40.15  1:28.94                                                      
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Llerandi, Alyson          43 WY                             1:13.39  
       34.13  1:13.39                                                      
  2 Luallen-Egg, Andrea L     42 RY                             1:16.07  
       34.50  1:16.07                                                      
  3 Centrella, Patricia       42 RY                             1:18.73  
       36.73  1:18.73                                                      
  4 Kavaerchik, Larisa        43 RY                             2:03.93  
       58.25  2:03.93                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DiTommaso, Laurie         45 WY                               27.48  
  2 Clewell, Anne             45 BAC                              31.01  
  3 Wagner, Nancy             47 WMY                              31.43  
  4 Kranefuss, Ellen          47 DREW                             32.85  
  5 Fitzsimmons, Lorraine     49 RY                               36.03  
  6 Pfefferkorn, Heidi        47 LHY                              39.37  
  7 King, Mimi                47 OCY                              40.72  
  8 Ferra, Jodie              45 OCY                              46.26  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            45 RY                             1:07.31  
       32.17  1:07.31                                                      
  2 Clewell, Anne             45 BAC                            1:09.22  
       32.96  1:09.22                                                      
  3 Waldron, Sue              46 OCY                            1:10.45  
       33.49  1:10.45                                                      
  4 Wagner, Nancy             47 WMY                            1:13.14  
       34.52  1:13.14                                                      
  5 Kranefuss, Ellen          47 DREW                           1:15.50  
       35.62  1:15.50                                                      
  6 Fitzsimmons, Lorraine     49 RY                             1:22.40  
       38.63  1:22.40                                                      
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clewell, Anne             45 BAC                            7:17.19  
       38.80  1:22.29  2:07.17  2:52.02  3:36.66  4:21.41  5:06.54  5:51.10
     6:35.46  7:17.19                                                      
  2 Molloy, Mary Lue          49 OCY                            7:46.17  
                       2:14.27  3:02.62                    5:26.36  7:46.17
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adamoli, Donna            45 RY                            14:00.89  
       36.77  1:17.38  1:59.16  2:41.88  3:23.91  4:06.42  4:49.55  5:32.57
     6:15.07  6:57.94  7:40.26  8:22.60  9:04.82  9:47.66 10:30.81 11:13.23
    11:55.67 12:37.73 13:19.78 14:00.89                                    
  2 Kirk, Susan               47 BAC                           14:15.12  
       38.74  1:20.67  2:02.99  2:45.91  3:28.44  4:11.74  4:55.34  5:38.70
     6:21.84  7:04.54  7:47.97  8:31.05  9:13.85  9:56.92 10:39.96 11:23.53
    12:06.41 12:50.35 14:15.75 14:15.12                                    
  3 Saillot, Anne-France      45 BAC                           15:04.94  
       40.58  1:24.62  2:10.56  2:56.24  3:41.92  4:26.95  5:12.78  5:58.78
     6:44.60  7:31.43  8:17.23  9:03.07  9:49.03 10:34.40 11:20.20 12:06.63
    12:51.97 13:37.84 14:22.71 15:04.94                                    
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DiTommaso, Laurie         45 WY                               31.43  
  2 Wagner, Nancy             47 WMY                              39.88  
  3 Graham, Laura             46 Unattached                       41.55  
  4 Pfefferkorn, Heidi        47 LHY                              46.97  
  5 King, Mimi                47 OCY                              48.49  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Godfrey, Kathy            47 WMY                            1:21.75  
       38.90  1:21.75                                                      
  2 Ferra, Jodie              45 OCY                            1:55.32  
       56.42  1:55.32                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clewell, Anne             45 BAC                            3:14.52  
       46.96  1:36.28  2:25.94  3:14.52                                    
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DiTommaso, Laurie         45 WY                               34.85  
  2 Kranefuss, Ellen          47 DREW                             42.66  
  3 Pfefferkorn, Heidi        47 LHY                              48.58  
  4 King, Mimi                47 OCY                              52.03  
  5 Ferra, Jodie              45 OCY                              58.31  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kirk, Susan               47 BAC                            1:29.66  
       44.34  1:29.66                                                      
  2 Adamoli, Donna            45 RY                             1:30.10  
       43.42  1:30.10                                                      
  3 Fitzsimmons, Lorraine     49 RY                             1:44.52  
       49.14  1:44.52                                                      
  4 Pfefferkorn, Heidi        47 LHY                            1:50.75  
       52.18  1:50.75                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kirk, Susan               47 BAC                            3:12.47  
       45.89  1:34.72  2:25.62  3:12.47                                    
  2 Adamoli, Donna            45 RY                             3:13.28  
       44.89  1:33.75  2:24.10  3:13.28                                    
  3 Fitzsimmons, Lorraine     49 RY                             3:46.89  
       52.26  1:50.36  2:49.83  3:46.89                                    
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DiTommaso, Laurie         45 WY                               28.89  
  2 Godfrey, Kathy            47 WMY                              36.13  
  3 Graham, Laura             46 Unattached                       37.54  
  4 Waldron, Sue              46 OCY                              38.87  
  5 Adamoli, Donna            45 RY                               39.60  
  6 King, Mimi                47 OCY                              45.87  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waldron, Sue              46 OCY                            1:33.07  
       45.03  1:33.07                                                      
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DiTommaso, Laurie         45 WY                             1:06.29  
       30.19  1:06.29                                                      
  2 Godfrey, Kathy            47 WMY                            1:22.14  
       37.82  1:22.14                                                      
  3 Clewell, Anne             45 BAC                            1:22.20  
       39.59  1:22.20                                                      
  4 Graham, Laura             46 Unattached                     1:24.29  
       39.61  1:24.29                                                      
  5 King, Mimi                47 OCY                            1:44.82  
       48.32  1:44.82                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    53 RBY                              28.34  
  2 Walsh, Sherry             53 RBY                              30.35  
  3 Banks, Pam                54 LHY                              31.46  
  4 Malone, Carol             53 RY                               37.36  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    53 RBY                            1:00.35  
       29.15  1:00.35                                                      
  2 Walsh, Sherry             53 RBY                            1:04.57  
       31.43  1:04.57                                                      
  3 Banks, Pam                54 LHY                            1:08.70  
       32.78  1:08.70                                                      
  4 Ramirez, Judy             50 AC                             1:11.50  
       35.17  1:11.50                                                      
  5 Malone, Carol             53 RY                             1:26.01  
       40.13  1:26.01                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Pam                54 LHY                            2:36.06  
       34.24  1:12.57  1:54.05  2:36.06                                    
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    53 RBY                            5:46.20  
       30.43  1:03.84  1:38.87  2:14.03  2:48.92  3:24.73  4:00.23  4:36.23
     5:11.96  5:46.20                                                      
  2 Walsh, Sherry             53 RBY                            5:57.61  
       33.58  1:09.32  1:45.34  2:21.49  2:58.04  3:34.18  4:10.44  4:46.61
     5:22.82  5:57.61                                                      
  3 Malone, Carol             53 RY                             8:08.19  
       40.28  1:29.00  2:19.23  3:09.48  3:59.88  4:50.35  5:40.42  6:31.67
     7:21.82  8:08.19                                                      
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    53 RBY                           11:45.55  
       30.52  1:04.14  1:38.71  2:13.47  2:48.38  3:23.83  3:59.68  4:35.17
     5:11.32  5:46.61  6:22.46  6:58.89  7:34.63  8:10.81  8:47.12  9:22.97
     9:59.15 10:34.53 11:10.91 11:45.55                                    
  2 Walsh, Sherry             53 RBY                           12:04.51  
       34.65  1:11.16  1:47.44  2:24.63  3:00.96  3:38.50  4:15.54  4:51.92
     5:28.47  6:05.03  6:41.31  7:17.90  7:54.49  8:30.48  9:06.67  9:42.72
    10:18.90 10:54.87 11:30.37 12:04.51                                    
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman-Martin, Nancy    53 RBY                              33.53  
  2 Banks, Pam                54 LHY                              36.89  
  3 Malone, Carol             53 RY                               44.77  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Carol             53 RY                             1:39.84  
       47.16  1:39.84                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy             50 AC                               38.22  
  2 Walsh, Sherry             53 RBY                              40.00  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy             50 AC                             1:24.57  
       40.71  1:24.57                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Judy             50 AC                             3:06.78  
       42.90  1:30.05  2:19.28  3:06.78                                    
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Pam                54 LHY                              37.36  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Susan          56 GSM                              34.23  
  2 Shevey, Catherine         57 RY                               44.64  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Susan          56 GSM                            1:20.98  
       37.63  1:20.98                                                      
  2 Morman, Carol             55 JCC                            1:39.51  
       45.59  1:39.51                                                      
  3 Shevey, Catherine         57 RY                             1:41.84  
       46.08  1:41.84                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shevey, Catherine         57 RY                             3:33.62  
       47.75  1:42.22  2:39.29  3:33.62                                    
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           58 METRO                          7:50.51  
       43.57  1:30.30  2:17.97  3:05.27  3:52.92  4:40.81  5:29.30  6:17.43
     7:04.73  7:50.51                                                      
 
Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morman, Carol             55 JCC                           19:02.16  
       49.62  1:44.66  2:42.83  3:41.46  4:39.02  5:37.33  6:34.77  7:32.69
     8:30.13  9:27.37 10:25.65 11:23.80 12:23.80 13:20.00 14:17.37 15:15.38
    16:13.97 17:11.55 18:08.04 19:02.16                                    
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Susan          56 GSM                              41.75  
  2 Lee, Judy                 58 BAC                              44.05  
  3 Whitehouse, Christie      58 LHY                              47.39  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Judy                 58 BAC                            1:33.93  
       46.92  1:33.93                                                      
  2 Whitehouse, Christie      58 LHY                            1:43.07  
       49.41  1:43.07                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Judy                 58 BAC                            3:21.83  
       50.25  1:41.53  2:32.56  3:21.83                                    
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           58 METRO                            47.24  
  2 Whitehouse, Christie      58 LHY                              49.63  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           58 METRO                          1:41.37  
       48.62  1:41.37                                                      
  2 Whitehouse, Christie      58 LHY                            1:47.47  
       51.13  1:47.47                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           58 METRO                          3:37.64  
       50.09  1:46.02  2:42.45  3:37.64                                    
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           58 METRO                          1:39.99  
       46.55  1:39.99                                                      
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehouse, Christie      58 LHY                            1:41.52  
       50.66  1:41.52                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           62 METRO                          2:47.84  
       38.52  1:20.78  2:04.63  2:47.84                                    
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           62 METRO                          1:24.71  
       41.59  1:24.71                                                      
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           62 METRO                          1:38.05  
       47.47  1:38.05                                                      
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lecarreaux, Sue           62 METRO                          1:24.71  
       39.81  1:24.71                                                      
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kachura, Valerie          66 LR                             4:19.70  
       58.45  2:03.54  3:11.16  4:19.70                                    
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kachura, Valerie          66 LR                            11:08.15  
       57.57  2:02.08  3:09.55  4:17.31  5:25.42  6:34.15  7:45.92  8:52.45
    10:00.63 11:08.15                                                      
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kachura, Valerie          66 LR                             1:10.45  
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           83 RBY                              55.01  
 
Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           83 RBY                            1:59.43  
       57.46  1:59.43                                                      
 
Women 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steadman, Doris           83 RBY                            4:25.82  
     1:01.85  2:09.36  3:17.66  4:25.82                                    
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henninger, Richard        22 OCY                              23.19  
  2 Mukherjee, Uttam          22 RY                               26.06  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henninger, Richard        22 OCY                              52.82  
       24.96    52.82                                                      
  2 Mukherjee, Uttam          22 RY                               56.58  
       27.24    56.58                                                      
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           22 WY                             2:16.55  
       31.95  1:07.43  1:43.39  2:16.55                                    
  2 Alne, Thomas              19 GSM                            2:27.30  
       32.39  1:10.90  1:50.65  2:27.30                                    
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           22 WY                             6:05.60  
       32.62  1:08.87  1:46.44  2:24.03  3:01.74  3:39.06  4:16.51  4:54.51
     5:30.89  6:05.60                                                      
  2 Alne, Thomas              19 GSM                            6:47.79  
       33.26  1:12.11  1:53.71  2:36.25  3:18.38  4:00.94  4:43.86  5:26.31
     6:08.03  6:47.79                                                      
 
Men 18-24 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           22 WY                            12:46.55  
       33.96  1:10.77  1:49.16  2:28.34  3:07.67  3:46.78  4:26.19  5:05.40
     5:44.64  6:23.79  7:02.82  7:41.72  8:20.30  8:59.14  9:38.04 10:16.66
    10:55.44 11:33.36 12:11.01 12:46.55                                    
  2 Alne, Thomas              19 GSM                           14:35.71  
       38.45  1:23.01  2:08.01  2:52.88           4:24.06  5:09.76  5:56.18
     6:40.95  7:26.15  8:10.34  8:55.30  9:40.19 10:24.00 11:06.88 11:49.42
    12:32.24 13:15.59 13:57.39 14:35.71                                    
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           22 WY                               34.33  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henninger, Richard        22 OCY                            1:03.39  
       30.79  1:03.39                                                      
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henninger, Richard        22 OCY                              25.84  
  2 Mukherjee, Uttam          22 RY                               27.14  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mukherjee, Uttam          22 RY                             1:04.83  
       30.95  1:04.83                                                      
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Byron           22 WY                             1:10.45  
       33.13  1:10.45                                                      
  2 Alne, Thomas              19 GSM                            1:14.42  
       33.54  1:14.42                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            29 OCY                              21.74  
  2 Colletto, Nicolas         26 RY                               22.70  
  3 Price, Matt               27 RY                               26.83  
  4 Wood, Andrew              28 OCSC                             27.92  
  5 Hanley, Matt              26 RY                               31.67  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            29 OCY                              47.42  
       22.59    47.42                                                      
  2 Wood, Andrew              28 OCSC                             58.61  
       28.35    58.61                                                      
  3 Price, Matt               27 RY                             1:01.69  
       29.06  1:01.69                                                      
  4 Hanley, Matt              26 RY                             1:08.88  
       33.35  1:08.88                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Price, Matt               27 RY                             2:13.59  
       29.95  1:03.94  1:40.34  2:13.59                                    
  2 Hanley, Matt              26 RY                             2:37.94  
       34.20  1:13.82  1:55.86  2:37.94                                    
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Matt                25 LHY                            5:25.05  
       28.62  1:00.03  1:31.67  2:03.91  2:36.73  3:10.10  3:43.76  4:17.79
     4:52.05  5:25.05                                                      
  2 Wood, Andrew              28 OCSC                           5:57.11  
       31.55  1:05.85  1:41.78  2:18.32  2:55.36  3:32.50  4:08.92  4:45.94
     5:23.35  5:57.11                                                      
  3 Price, Matt               27 RY                             6:05.50  
       35.26  1:09.34  1:45.03  2:22.58  2:59.61  3:36.80  4:14.24  4:52.30
     5:29.68  6:05.50                                                      
  4 Hanley, Matt              26 RY                             7:02.99  
       39.11  1:19.63  2:02.33  2:46.07  3:29.25  4:12.90  4:56.31  5:39.32
     6:22.16  7:02.99                                                      
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Matt                25 LHY                           11:16.72  
       29.41  1:01.12  1:33.32  2:05.89  2:38.63  3:12.02  3:45.82  4:19.73
     4:53.99  5:28.27  6:02.51  6:37.11  7:12.11  7:47.21  8:22.31  8:57.52
     9:32.79 10:07.19 10:42.31 11:16.72                                    
  2 Price, Matt               27 RY                            12:57.87  
       31.29  1:06.51  1:43.98  2:21.76  3:00.06  3:38.69  4:17.67  4:57.43
     5:37.71  6:16.87  6:56.95  7:37.96  8:18.54  8:57.77  9:39.40 10:18.59
    10:59.70          12:20.24 12:57.87                                    
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colletto, Nicolas         26 RY                               29.47  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanley, Matt              26 RY                             1:36.11  
       47.99  1:36.11                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            29 OCY                              23.99  
  2 Colletto, Nicolas         26 RY                               26.17  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Michael            29 OCY                              52.92  
       25.01    52.92                                                      
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Matt                25 LHY                            1:03.55  
       29.24  1:03.55                                                      
  2 Wood, Andrew              28 OCSC                           1:09.32  
       32.76  1:09.32                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Tyler              31 AFTR                             23.85  
  2 Skutnick, Peter           32 WY                               25.26  
  3 Hockmeyer, Pete           32 BAC                              25.60  
  4 Rodriguez, Antonio        32 Unattached                       32.12  
  5 Mangasaryan, Artur        31 RY                               38.87  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Tyler              31 AFTR                             51.09  
       24.16    51.09                                                      
  2 Hockmeyer, Pete           32 BAC                              56.67  
       27.37    56.67                                                      
  3 Skutnick, Peter           32 WY                               57.63  
       26.77    57.63                                                      
  4 Rodriguez, Antonio        32 Unattached                     1:18.06  
       36.23  1:18.06                                                      
  5 Mangasaryan, Artur        31 RY                             1:24.39  
       37.53  1:24.39                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Maurice            31 OCY                            2:12.11  
       30.97  1:04.70  1:39.05  2:12.11                                    
  2 Rodriguez, Antonio        32 Unattached                     2:42.47  
       37.55  1:17.19  1:58.60  2:42.47                                    
  3 Mangasaryan, Artur        31 RY                             3:23.56  
       40.27  1:32.46  2:28.46  3:23.56                                    
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Tyler              31 AFTR                           5:37.07  
       28.26    59.95  1:33.11  2:07.27  2:42.11  3:17.29  3:52.57  4:28.15
     5:03.46  5:37.07                                                      
  2 Mangasaryan, Artur        31 RY                             9:17.69  
       42.77  1:35.40  2:32.64  3:31.48  4:29.40  5:26.98  6:26.20  7:23.67
     8:21.10  9:17.69                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Tyler              31 AFTR                             30.28  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Maurice            31 OCY                            1:07.57  
       32.56  1:07.57                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Tyler              31 AFTR                             28.32  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Betts, Maurice            31 OCY                            1:09.34  
       30.03  1:09.34                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               37 RY                               24.61  
  2 Stephens, Ted             35 RY                               26.26  
  3 Iorizzo, Craig            39 RY                               27.67  
  4 Fricker, Markus           39 RY                               30.23  
  5 Burke, Eric               38 OCY                              31.37  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petto, Louis              35 OCY                              50.35  
       24.16    50.35                                                      
  2 Jotz, Jeff                38 GSM                              53.81  
       25.66    53.81                                                      
  3 Egg, Victor               37 RY                               54.33  
       25.73    54.33                                                      
  4 Lippitt, Andrew           37 JAM-NJ                           58.58  
       27.03    58.58                                                      
  5 Fricker, Markus           39 RY                             1:00.63  
       28.49  1:00.63                                                      
  6 Burke, Eric               38 OCY                            1:11.20  
       34.52  1:11.20                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               37 RY                             2:03.60  
       27.35    58.94  1:30.78  2:03.60                                    
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Iorizzo, Craig            39 RY                             5:57.03  
       31.06  1:04.59  1:40.27  2:16.63  2:53.64  3:31.14  4:08.60  4:46.17
     5:23.68  5:57.03                                                      
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Iorizzo, Craig            39 RY                            12:30.06  
       32.79  1:07.82  1:43.94  2:21.00  2:58.66  3:36.95  4:15.73  4:54.40
     5:33.55  6:12.24  6:50.68  7:28.99  8:07.36  8:46.03  9:24.92 10:03.11
    10:40.71 11:19.10 11:56.15 12:30.06                                    
  2 Burke, Eric               38 OCY                           16:44.69  
              1:18.51  2:06.27  2:57.44  3:49.42  4:39.30  5:30.56  6:22.61
     7:15.02  8:08.61  9:01.41  9:55.86 10:47.09 11:42.67 12:33.34 13:23.71
    14:15.34 15:07.07 15:57.56 16:44.69                                    
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Ted             35 RY                               30.97  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bernauer, John            39 LHY                            1:06.00  
       32.47  1:06.00                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petto, Louis              35 OCY                            2:14.91  
       45.29  2:14.91                                                      
  2 Bernauer, John            39 LHY                            2:20.38  
       16.09  2:20.38                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petto, Louis              35 OCY                              30.54  
  2 Egg, Victor               37 RY                               31.15  
  3 Lippitt, Andrew           37 JAM-NJ                           31.68  
  4 Stephens, Ted             35 RY                               34.64  
  5 Fricker, Markus           39 RY                               36.58  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Egg, Victor               37 RY                             1:08.94  
       32.10  1:08.94                                                      
  2 Lippitt, Andrew           37 JAM-NJ                         1:11.08  
       33.23  1:11.08                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stephens, Ted             35 RY                               28.04  
  2 Bernauer, John            39 LHY                              29.16  
  3 Fricker, Markus           39 RY                               31.83  
  4 Iorizzo, Craig            39 RY                               32.51  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jotz, Jeff                38 GSM                            1:01.07  
       29.77  1:01.07                                                      
  2 Bernauer, John            39 LHY                            1:04.52  
       30.32  1:04.52                                                      
  3 Stephens, Ted             35 RY                             1:05.73  
       30.59  1:05.73                                                      
  4 Iorizzo, Craig            39 RY                             1:10.55  
       33.70  1:10.55                                                      
  5 Fricker, Markus           39 RY                             1:15.01  
       35.04  1:15.01                                                      
  6 Burke, Eric               38 OCY                            1:37.27  
       47.66  1:37.27                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            43 JAM-NJ                           23.14  
  2 Teipel, James             40 GSM                              23.22  
  3 Carpenter, Scott          43 JAM-NJ                           23.93  
  4 Carr, Brian               40 JAM-NJ                           24.40  
  5 Gilbertson, Peter         44 RBY                              24.72  
  6 Bishof, Larry             43 LHY                              24.75  
  7 Cowen, Chris              42 RY                               25.61  
  8 Chase, Bruckner           41 OCSC                             26.28  
  9 Sarett, Todd              44 GSM                              26.82  
 10 Raymond, Joshua           42 JAM-NJ                           26.94  
 11 Esser, John               44 RBY                              27.17  
 12 Walljasper, Steve         40 RY                               29.96  
 13 Fernandez, Jose           41 RY                               30.58  
 14 Phelan, Mark              40 RY                               30.72  
 15 Serodio, Paulo            43 RUTGE                            31.30  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            43 JAM-NJ                           50.48  
       24.44    50.48                                                      
  2 Teipel, James             40 GSM                              50.55  
       24.10    50.55                                                      
  3 Bishof, Larry             43 LHY                              54.30  
       25.67    54.30                                                      
  4 Gilbertson, Peter         44 RBY                              56.65  
       26.91    56.65                                                      
  5 Chase, Bruckner           41 OCSC                             57.33  
       27.61    57.33                                                      
  6 Cowen, Chris              42 RY                               58.47  
       28.53    58.47                                                      
  7 Sarett, Todd              44 GSM                              58.63  
       27.21    58.63                                                      
  8 Walljasper, Steve         40 RY                             1:07.73  
       32.09  1:07.73                                                      
  9 Fernandez, Jose           41 RY                             1:10.70  
       33.38  1:10.70                                                      
 10 Serodio, Paulo            43 RUTGE                          1:11.01  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            43 JAM-NJ                         1:54.23  
       26.04    54.96  1:25.06  1:54.23                                    
  2 Teipel, James             40 GSM                            1:55.73  
       26.24    56.21  1:26.29  1:55.73                                    
  3 Bishof, Larry             43 LHY                            2:01.31  
       27.55    57.75  1:29.14  2:01.31                                    
  4 Hiltabiddle, Steve        41 WY                             2:02.26  
       27.46    58.50  1:30.88  2:02.26                                    
  5 Knapp, Peter              44 RBY                            2:07.05  
       28.69  1:00.51  1:33.68  2:07.05                                    
  6 McGiffin, Chris           41 BAC                            2:07.22  
       29.26  1:01.40  1:34.30  2:07.22                                    
  7 Raymond, Joshua           42 JAM-NJ                         2:08.13  
       29.06  1:01.32  1:34.89  2:08.13                                    
  8 Cowen, Chris              42 RY                             2:16.75  
       29.97  1:03.85  1:40.37  2:16.75                                    
  9 Walljasper, Steve         40 RY                             2:35.34  
       35.52  1:15.18  1:56.29  2:35.34                                    
 10 Fernandez, Jose           41 RY                             2:37.75  
       33.44  1:12.48  1:55.38  2:37.75                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Teipel, James             40 GSM                            5:23.64  
       28.00  1:00.01  1:32.81  2:05.90  2:38.97  3:11.99  3:44.93  4:18.33
     4:51.43  5:23.64                                                      
  2 McGiffin, Chris           41 BAC                            5:35.83  
       30.02  1:03.44  1:37.45  2:11.70  2:46.02  3:19.84  3:53.73  4:27.67
     5:02.04  5:35.83                                                      
  3 Carr, Brian               40 JAM-NJ                         5:36.40  
       28.84  1:00.65  1:33.89  2:07.61  2:42.18  3:17.41  3:52.94  4:28.31
     5:03.22  5:36.40                                                      
  4 Hiltabiddle, Steve        41 WY                             5:38.69  
       30.20  1:04.17  1:38.69  2:13.65  2:48.70  3:23.75  3:58.47  4:33.12
     5:07.08  5:38.69                                                      
  5 Knapp, Peter              44 RBY                            5:41.37  
       30.92  1:04.90  1:39.21  2:13.77  2:48.95  3:23.84  3:58.51  4:32.83
     5:07.39  5:41.37                                                      
  6 Chase, Bruckner           41 OCSC                           5:51.23  
       30.25  1:04.52  1:39.39  2:14.81  2:50.26  3:26.27  4:02.42  4:38.93
     5:15.57  5:51.23                                                      
  7 Raymond, Joshua           42 JAM-NJ                         6:03.10  
       31.38  1:06.34  1:42.17  2:19.14  2:56.31  3:33.71  4:11.39  4:49.37
     5:27.45  6:03.10                                                      
  8 Phelan, Mark              40 RY                             6:49.28  
       35.66  1:16.90  2:02.43  2:49.64  3:37.11  4:24.70  5:13.27  6:01.93
     6:49.83  6:49.28                                                      
  9 Walljasper, Steve         40 RY                             6:54.47  
       35.56  1:15.19  1:55.46  2:36.55  3:19.20  4:01.91  4:45.18  5:29.05
     6:12.76  6:54.47                                                      
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGiffin, Chris           41 BAC                           11:48.82  
       31.71  1:06.73  1:42.28  2:18.51  2:54.53  3:30.15  4:05.98  4:41.75
     5:17.78  5:53.68  6:29.34  7:04.87  7:40.65  8:16.67  8:52.62  9:28.43
    10:03.86 10:39.38 11:14.42 11:48.82                                    
  2 Chase, Bruckner           41 OCSC                          11:55.88  
       31.05  1:05.42  1:40.79  2:16.33  2:51.69  3:27.69  4:03.72  4:40.17
     5:16.26  5:52.25  6:28.82  7:04.80  7:41.27  8:17.89  8:54.62  9:31.05
    10:07.79 10:44.31 11:20.61 11:55.88                                    
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahn, Derek               41 JAM-NJ                           29.29  
  2 Gilbertson, Peter         44 RBY                              31.48  
  3 Schanzenbach, Scott       43 RY                               45.76  
  4 Fernandez, Jose           41 RY                               46.66  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGiffin, Chris           41 BAC                            1:07.53  
       33.12  1:07.53                                                      
  2 Schanzenbach, Scott       43 RY                             1:36.96  
       46.70  1:36.96                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        41 WY                               32.87  
  2 Esser, John               44 RBY                              37.11  
  3 Sarett, Todd              44 GSM                              38.11  
  4 Walljasper, Steve         40 RY                               40.92  
  5 Schanzenbach, Scott       43 RY                               42.58  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        41 WY                             1:13.61  
       34.60  1:13.61                                                      
  2 McGiffin, Chris           41 BAC                            1:17.23  
       36.76  1:17.23                                                      
  3 Serodio, Paulo            43 RUTGE                          1:27.77  
       40.70  1:27.77                                                      
  4 Schanzenbach, Scott       43 RY                             1:31.92  
       43.55  1:31.92                                                      
  5 Phelan, Mark              40 RY                             1:32.36  
       43.02  1:32.36                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schanzenbach, Scott       43 RY                             3:21.02  
       44.32  1:33.73  2:26.55  3:21.02                                    
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            43 JAM-NJ                           24.98  
  2 Carpenter, Scott          43 JAM-NJ                           25.44  
  3 Carr, Brian               40 JAM-NJ                           26.34  
  4 Hahn, Derek               41 JAM-NJ                           27.69  
  5 Cowen, Chris              42 RY                               29.16  
  6 Gilbertson, Peter         44 RBY                              29.24  
  7 Grzesiowski, Peter        40 WMY                              29.64  
  8 Gould, Jeff               44 JAM-NJ                           32.58  
  9 Serodio, Paulo            43 RUTGE                            43.07  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segal, William            43 JAM-NJ                           55.45  
       25.97    55.45                                                      
  2 Carpenter, Scott          43 JAM-NJ                           57.93  
       26.61    57.93                                                      
  3 Raymond, Joshua           42 JAM-NJ                         1:04.96  
       29.83  1:04.96                                                      
  4 Gould, Jeff               44 JAM-NJ                         1:12.43  
       33.74  1:12.43                                                      
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        41 WY                             1:01.24  
       28.01  1:01.24                                                      
  2 Hahn, Derek               41 JAM-NJ                         1:04.21  
       29.13  1:04.21                                                      
  3 Esser, John               44 RBY                            1:10.26  
       32.67  1:10.26                                                      
  3 Grzesiowski, Peter        40 WMY                            1:10.26  
       33.20  1:10.26                                                      
  5 Gould, Jeff               44 JAM-NJ                         1:10.73  
       33.87  1:10.73                                                      
  6 Phelan, Mark              40 RY                             1:19.74  
       37.01  1:19.74                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slaff, Craig              49 SUSS                             26.71  
  2 Nagle, Peter              49 RBY                              27.37  
  3 Waldron, Mike             48 OCY                              27.40  
  4 Freund, Charles           45 SUSS                             28.42  
  5 Donnelly, Kevin           49 RY                               28.75  
  6 Osborn, Louis             47 RBY                              29.41  
  7 Liggio, Robert            49 RY                               32.14  
  8 Fazel, Omar               45 RY                               40.03  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slaff, Craig              49 SUSS                             58.81  
       27.88    58.81                                                      
  1 Moll, Drew                49 RY                               58.81  
       29.14    58.81                                                      
  3 Nagle, Peter              49 RBY                              59.30  
       28.18    59.30                                                      
  4 Freund, Charles           45 SUSS                           1:02.37  
       29.88  1:02.37                                                      
  5 Osborn, Louis             47 RBY                            1:03.92  
       30.71  1:03.92                                                      
  6 Waldron, Mike             48 OCY                            1:05.74  
       31.47  1:05.74                                                      
  7 Donnelly, Kevin           49 RY                             1:10.44  
       33.12  1:10.44                                                      
  8 Liggio, Robert            49 RY                             1:12.99  
       34.18  1:12.99                                                      
  9 Racioppi, Tom             46 Unattached                     1:27.83  
       39.54  1:27.83                                                      
 10 Bambrough, Antony         49 GSM                            1:30.20  
       42.98  1:30.20                                                      
 11 Fazel, Omar               45 RY                             1:35.22  
       42.00  1:35.22                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Near, Chris               47 Unattached                     2:05.87  
       29.04  1:01.11  1:33.83  2:05.87                                    
  2 Moll, Drew                49 RY                             2:09.16  
       30.33  1:03.37  1:37.54  2:09.16                                    
  3 Lawson, Tom               47 SHY                            2:26.60  
       33.65  1:10.00  1:49.08  2:26.60                                    
  4 Donnelly, Kevin           49 RY                             2:45.94  
       33.49  1:13.32  2:01.47  2:45.94                                    
  5 Liggio, Robert            49 RY                             2:51.73  
       38.63  1:22.74  2:08.00  2:51.73                                    
  6 Bambrough, Antony         49 GSM                            3:21.20  
       45.39  1:35.66  2:28.52  3:21.20                                    
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Near, Chris               47 Unattached                     5:39.24  
       30.14  1:03.54  1:37.37  2:11.71  2:46.45  3:20.80  3:55.73  4:30.39
     5:05.65  5:39.24                                                      
  2 Nagle, Peter              49 RBY                            6:02.48  
       32.13  1:07.42  1:44.17  2:20.79  2:57.68  3:34.46  4:11.25  4:48.39
     5:26.02  6:02.48                                                      
  3 Freund, Charles           45 SUSS                           6:20.37  
       33.27  1:09.17  1:46.62  2:25.70  3:04.76  3:44.12  4:23.56  5:03.00
     5:42.81  6:20.37                                                      
  4 Osborn, Louis             47 RBY                            6:22.17  
       32.82  1:08.71  1:45.98  2:23.84  3:02.80  3:42.04  4:22.04  5:03.04
     5:43.58  6:22.17                                                      
  5 Bambrough, Antony         49 GSM                            8:36.82  
       47.09  1:37.90  2:29.69  3:22.72  4:15.22  5:07.39  5:59.94  6:52.99
     8:36.82                                                               
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Charles           45 SUSS                          13:01.54  
       32.91  1:08.38  1:45.84  2:24.15  3:03.41  3:42.75  4:22.37  5:02.14
     5:41.85  6:21.86  7:01.64  7:41.49  8:21.47  9:01.55  9:41.95 10:22.88
    11:03.74 11:44.18 12:23.77 13:01.54                                    
  2 Bambrough, Antony         49 GSM                           17:47.21  
       46.01  1:36.51  2:29.13  3:22.12  4:15.88  5:09.58  6:03.44  6:56.11
     7:50.15  8:43.19  9:38.52 10:34.12 11:27.96 12:22.80 13:15.87 14:09.45
    15:02.42 15:55.92 16:47.52 17:47.21                                    
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bottum, Josh              45 Unattached                       30.27  
  2 Moll, Drew                49 RY                               31.58  
  3 Lawson, Tom               47 SHY                              33.35  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bottum, Josh              45 Unattached                     1:04.57  
       31.09  1:04.57                                                      
  2 Moll, Drew                49 RY                             1:08.09  
       33.36  1:08.09                                                      
  3 Liggio, Robert            49 RY                             1:53.72  
       52.93  1:53.72                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bottum, Josh              45 Unattached                     2:34.33  
       28.48  2:34.33                                                      
  2 Freund, Charles           45 SUSS                           2:53.79  
       39.85  1:23.52  2:08.98  2:53.79                                    
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Oscar           47 BRIDG                            30.26  
  2 Near, Chris               47 Unattached                       31.61  
  3 Feldman, David            49 BAC                              32.74  
  4 Slaff, Craig              49 SUSS                             35.78  
  5 Remetz, Chris             45 WMY                              38.04  
  6 Fazel, Omar               45 RY                               40.78  
  7 Racioppi, Tom             46 Unattached                       43.95  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Near, Chris               47 Unattached                     1:10.04  
       32.94  1:10.04                                                      
  2 Baker, Kurtis             47 JAM-NJ                         1:12.35  
       33.64  1:12.35                                                      
  3 Feldman, David            49 BAC                            1:13.52  
       34.58  1:13.52                                                      
  4 Gruber, Cgraig            46 JCC                            1:17.10  
       36.11  1:17.10                                                      
  5 Fazel, Omar               45 RY                             1:33.82  
  6 Racioppi, Tom             46 Unattached                     1:43.38  
       47.23  1:43.38                                                      
  7 Bambrough, Antony         49 GSM                            2:29.09  
     1:10.49  2:29.09                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Kurtis             47 JAM-NJ                         2:36.62  
       34.31  1:13.54  1:54.55  2:36.62                                    
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moll, Drew                49 RY                               28.73  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Remetz, Chris             45 WMY                            1:10.25  
       31.79  1:10.25                                                      
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Oscar           47 BRIDG                            59.57  
       28.87    59.57                                                      
  2 Near, Chris               47 Unattached                     1:04.67  
       31.26  1:04.67                                                      
  3 Baker, Kurtis             47 JAM-NJ                         1:08.55  
       34.83  1:08.55                                                      
  4 Feldman, David            49 BAC                            1:09.55  
       33.47  1:09.55                                                      
  5 Remetz, Chris             45 WMY                            1:10.47  
       32.51  1:10.47                                                      
  6 Lawson, Tom               47 SHY                            1:13.26  
       33.16  1:13.26                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Milazzo, Raymond          50 WY                               27.79  
  2 Eickelberg, Bill          54 RY                               31.09  
  3 Bores, Thomas             53 RY                               31.65  
  4 Walsh, Jim                54 RBY                              34.91  
  5 Lavitt, Michael           50 RUTGE                            36.05  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruthrauff, William        50 RBY                              58.29  
       28.11    58.29                                                      
  2 Milazzo, Raymond          50 WY                             1:02.13  
       30.26  1:02.13                                                      
  3 Bores, Thomas             53 RY                             1:12.47  
       33.93  1:12.47                                                      
  4 Walsh, Jim                54 RBY                            1:16.29  
       36.57  1:16.29                                                      
  5 Lavitt, Michael           50 RUTGE                          1:22.11  
       37.64  1:22.11                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                52 GSM                            2:10.98  
       30.62  1:03.91  1:37.59  2:10.98                                    
  2 Milazzo, Raymond          50 WY                             2:20.44  
       31.23  1:06.60  1:44.11  2:20.44                                    
  3 Fanelli, Michael          53 BAC                            2:26.08  
       32.61  1:10.00  1:48.96  2:26.08                                    
  4 Angeli, Stephen           54 RY                             2:59.76  
       39.85  1:25.56  2:13.24  2:59.76                                    
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          53 BAC                            6:14.65  
       33.96  1:11.06  1:49.38  2:27.85  3:06.12  3:43.99  4:21.91  5:00.40
     5:38.44  6:14.65                                                      
  2 Milazzo, Raymond          50 WY                             6:28.27  
       32.80  1:09.61  1:48.68  2:28.78  3:09.05  3:49.05  4:28.37  5:08.32
     5:48.72  6:28.27                                                      
  3 Cicero, Vito              53 OCY                            6:55.22  
       37.65  1:18.54  2:00.49  2:43.35  3:26.05  4:08.29  4:50.70  5:32.94
     6:14.82  6:55.22                                                      
  4 Angeli, Stephen           54 RY                             8:06.80  
       41.76  1:26.68  2:14.09  3:04.27  3:55.15  4:46.06  5:37.07  6:28.00
     7:19.16  8:06.80                                                      
  5 Lavitt, Michael           50 RUTGE                          9:03.01  
       41.73  1:31.63           3:22.74  4:20.20  5:17.98                  
     8:10.87  9:03.01                                                      
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caucino, Joe              50 OCY                           11:10.98  
       30.19  1:02.45  1:35.19  2:08.48  2:41.88  3:15.42  3:48.97  4:22.68
     4:56.32  5:30.17  6:04.03  6:37.92  7:12.17  7:47.06  8:21.58  8:55.87
     9:30.12 10:04.12 10:37.95 11:10.98                                    
  2 Waldron, Tom              50 OCY                           11:58.27  
       31.99  1:07.31  1:43.01  2:19.40  2:56.02  3:32.84  4:09.47  4:45.66
     5:21.72  5:57.86  6:34.16  7:10.25  7:46.53  8:22.58  8:58.66  9:34.72
    10:10.84 10:47.01 11:23.09 11:58.27                                    
  3 Fanelli, Michael          53 BAC                           12:41.97  
       34.05  1:11.46  1:50.01  2:28.33  3:06.36  3:44.13  4:22.36  5:00.77
     5:38.65  6:16.79  6:54.99  7:33.44  8:11.77  8:50.25  9:29.16 10:08.03
    10:46.62 11:25.79 12:04.48 12:41.97                                    
  4 Lyons, Michael            52 OCY                           13:49.32  
       35.42  1:14.64  1:55.63  2:37.51  3:19.20  4:01.29  4:43.68  5:26.31
     6:08.66  6:50.67  7:32.68  8:15.71  8:57.78  9:40.17 10:22.46 11:05.74
    11:46.92 12:29.18 13:10.83 13:49.32                                    
  5 Chiolino, Michael         52 GSM                           17:09.05  
       40.99  1:27.76  2:18.30           4:00.35  4:52.32           6:37.05
     7:28.51                   10:06.43          11:52.47 12:45.31 13:37.80
    14:30.70 15:23.52 16:16.50 17:09.05                                    
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                52 GSM                              32.66  
  2 Schmidt, Dave             50 RY                               36.71  
  3 Fanelli, Michael          53 BAC                              38.01  
  4 Eickelberg, Bill          54 RY                               38.60  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruthrauff, William        50 RBY                            1:06.98  
       33.41  1:06.98                                                      
  2 Niemi, Ken                52 GSM                            1:09.72  
       33.47  1:09.72                                                      
  3 Fanelli, Michael          53 BAC                            1:21.04  
       39.71  1:21.04                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruthrauff, William        50 RBY                            2:29.16  
       21.81  2:29.16                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Dave             50 RY                               33.40  
  2 Eickelberg, Bill          54 RY                               37.83  
  3 Angeli, Stephen           54 RY                               42.10  
  4 Lavitt, Michael           50 RUTGE                            48.23  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Dave             50 RY                             1:13.86  
       34.71  1:13.86                                                      
  2 Eickelberg, Bill          54 RY                             1:24.79  
       39.69  1:24.79                                                      
  3 Angeli, Stephen           54 RY                             1:38.61  
       46.52  1:38.61                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Niemi, Ken                52 GSM                              30.46  
  2 Schmidt, Dave             50 RY                               41.47  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Rick            51 SUSS                           1:07.64  
       32.32  1:07.64                                                      
  2 Ruthrauff, William        50 RBY                            1:11.64  
       32.64  1:11.64                                                      
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schluter, Rick            51 SUSS                           1:09.35  
       32.06  1:09.35                                                      
  2 Niemi, Ken                52 GSM                            1:11.13  
       31.76  1:11.13                                                      
  3 Schmidt, Dave             50 RY                             1:12.50  
       34.87  1:12.50                                                      
  4 Angeli, Stephen           54 RY                             1:29.52  
       42.76  1:29.52                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              57 WY                               26.60  
  2 Stein, Joel               57 RUTGE                            41.38  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              57 WY                               58.16  
       27.76    58.16                                                      
  2 Levine, Steven            55 CNXTN                          1:05.20  
       30.22  1:05.20                                                      
  3 Molloy, William           55 OCY                            1:16.59  
       36.06  1:16.59                                                      
  4 Stein, Joel               57 RUTGE                          1:30.17  
       42.33  1:30.17                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bedell, David             57 OCY                            2:10.81  
       30.15  1:03.26  1:37.06  2:10.81                                    
  2 Stein, Joel               57 RUTGE                          3:25.48  
       43.79  1:35.07  2:30.32  3:25.48                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               55 PY                             5:43.62  
       31.79  1:05.86  1:39.94  2:14.87  2:49.85  3:24.70  3:59.82  4:34.89
     5:09.80  5:43.62                                                      
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               55 PY                            11:51.10  
       32.36  1:06.18  1:40.88  2:15.96  2:51.00  3:26.56  4:02.14  4:37.58
     5:13.40  5:49.82  6:25.80  7:01.25  7:37.34  8:13.70  8:50.76  9:27.28
    10:03.81 10:40.52 11:16.81 11:51.10                                    
  2 Levine, Steven            55 CNXTN                         14:35.94  
       40.19  1:23.73  2:09.02  2:54.88  3:39.73  4:25.19  5:11.10  5:55.82
     6:40.17  7:22.93  8:05.93  8:48.86  9:32.90 11:00.02 11:43.92 12:27.58
    13:11.16 13:54.93 14:36.05 14:35.94                                    
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              57 WY                               34.18  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              57 WY                               35.52  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              57 WY                             1:21.42  
       39.96  1:21.42                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Molloy, William           55 OCY                            3:41.99  
       48.99  1:45.72  2:43.99  3:41.99                                    
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Larry            60 WY                               27.39  
  2 Zakim, Jack               62 WY                               27.74  
  3 Reichle, William          60 BAC                              28.00  
  4 Kristoff, Bill            60 RY                               28.32  
  5 Allison, George           62 WY                               35.10  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               62 WY                             1:00.48  
       29.59  1:00.48                                                      
  2 Reichle, William          60 BAC                            1:02.05  
       30.19  1:02.05                                                      
  3 Seidman, Larry            60 WY                             1:02.59  
       29.49  1:02.59                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               62 WY                             2:14.99  
       31.27  1:05.68  1:40.91  2:14.99                                    
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               62 WY                             6:17.58  
       32.80  1:09.29  1:47.11  2:24.22  3:01.75  3:39.36  4:17.86  4:59.81
     5:39.23  6:17.58                                                      
  2 Reichle, William          60 BAC                            6:42.59  
       35.36  1:14.06  1:54.01  2:35.07  3:15.92  3:57.06  4:38.48  5:20.47
     6:02.52  6:42.59                                                      
  3 Allison, George           62 WY                             7:50.97  
       41.72  1:27.90  2:15.31  3:02.68  3:50.80  4:39.39  5:27.79  6:16.64
     7:04.85  7:50.97                                                      
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Richard          60 GSM                           13:50.23  
       36.48  1:18.12  2:01.15  2:43.37  3:26.38  4:09.19  4:52.42  5:35.64
     6:18.18  7:00.79  7:43.83  8:26.16  9:08.98  9:51.21 10:33.69 11:15.40
    11:54.70 12:34.77 13:14.29 13:50.23                                    
  2 Allison, George           62 WY                            16:16.58  
       40.85  1:26.39  2:14.28  3:02.10  3:50.54  4:38.60  5:26.91  6:15.54
     7:03.61  7:51.86  8:40.14  9:28.75 10:17.15 11:06.30 11:55.78 12:46.38
    13:38.91 14:32.67 15:25.38 16:16.58                                    
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zakim, Jack               62 WY                               33.24  
  2 Allison, George           62 WY                               48.48  
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kristoff, Bill            60 RY                             3:11.43  
       46.66  1:33.61  2:21.81  3:11.43                                    
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Larry            60 WY                               32.21  
  2 Kristoff, Bill            60 RY                               34.14  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Larry            60 WY                             1:15.79  
       34.22  1:15.79                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               69 GSM                              28.92  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               69 GSM                            1:07.69  
       32.19  1:07.69                                                      
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              65 SUSS                           7:10.51  
       39.00  1:22.18  2:06.61  2:51.40  3:36.15  4:20.57  5:04.97  5:49.08
     6:31.43  7:10.51                                                      
 
Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              65 SUSS                          14:36.04  
       38.64  1:19.99  2:02.50  2:45.49  3:28.11  4:12.47  4:57.12  5:41.58
     6:26.29  7:11.00  7:56.07  8:40.92  9:26.86 10:12.57 10:57.55 11:41.44
    12:27.02 13:11.35 13:54.09 14:36.04                                    
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              65 SUSS                           1:22.77  
       39.55  1:22.77                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              65 SUSS                           2:57.01  
       42.46  1:28.34  2:14.81  2:57.01                                    
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               69 GSM                              38.12  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               69 GSM                              32.80  
  2 Hopkins, Bob              65 SUSS                             38.18  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               69 GSM                            1:32.13  
       45.22  1:32.13                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William             72 SUSS                             37.61  
  2 Lengle, Larry             74 SUSS                             37.94  
  3 Hemecker, Ralph           74 RY                               44.65  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             74 SUSS                           1:24.52  
       40.51  1:24.52                                                      
  2 Gladfelter, David         71 BCC                            1:26.43  
       41.08  1:26.43                                                      
  3 Haas, William             72 SUSS                           1:30.55  
       41.29  1:30.55                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             74 SUSS                           3:06.55  
       42.20  1:29.24  2:17.90  3:06.55                                    
  2 Haas, William             72 SUSS                           3:38.01  
       47.40  1:44.40  2:43.51  3:38.01                                    
 
Men 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         71 BCC                           19:35.27  
       48.55  1:44.93  2:43.00  3:41.97  4:41.10  5:38.62  6:37.21  7:36.36
     8:39.16  9:38.14 10:39.44 11:39.79 12:40.20 13:41.70 14:41.76 15:41.04
    16:41.91 17:42.23 18:41.07 19:35.27                                    
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William             72 SUSS                             48.46  
  2 Hemecker, Ralph           74 RY                               51.96  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         71 BCC                            1:36.25  
       46.76  1:36.25                                                      
  2 Haas, William             72 SUSS                           1:43.62  
       49.91  1:43.62                                                      
  3 Hemecker, Ralph           74 RY                             2:03.98  
       55.16  2:03.98                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           74 RY                             4:50.51  
     1:20.19  2:35.30  3:53.80  4:50.51                                    
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             74 SUSS                             45.61  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry             74 SUSS                           1:43.61  
       48.03  1:43.61                                                      
  2 Gladfelter, David         71 BCC                            1:44.40  
       50.95  1:44.40                                                      
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         71 BCC                            1:57.05  
       58.25  1:57.05                                                      
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, Bill            75 AC                               47.35  
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, John              77 LR                             4:25.95  
     1:02.27  2:10.91  3:21.89  4:25.95                                    
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, Bill            75 AC                             1:04.68  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, Bill            75 AC                             1:29.83  
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, Bill            75 AC                             1:01.01  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackolin, Bill            75 AC                             2:22.93  
     1:02.62  2:22.93                                                      
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:47.40  
     1) Ascione, Lynn W40               2) Skutnick, Peter M32            
     3) DiTommaso, Laurie W45           4) Hiltabiddle, Steve M41         
       24.94    55.77  1:23.19  1:47.40                                    
  2 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:03.26  
     1) Lopez, Alexandra W40            2) Gavigan, Wendi W38             
     3) Fricker, Markus M39             4) Mukherjee, Uttam M22           
       33.09  1:10.55  1:37.96  2:03.26                                    
 -- Ocean County YMCA  'C'                                     X1:50.69  
     1) Murray, Jaclyn W24              2)                                
     3)                                 4) Henninger, Richard M22         
       31.36    56.04  1:29.66  1:50.69                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff YMCA  'A'                                           1:59.67  
     1) McDonald, Byron M22             2) Hiltabiddle, Steve M41         
     3) DiTommaso, Laurie W45           4) Llerandi, Alyson W43           
       33.63  1:07.67  1:32.53  1:59.67                                    
  2 Ocean City Swim Club  'A'                                   2:02.90  
     1) Wallace, Wendy W26              2) Chase, Bruckner M41            
     3) Miller, Chrissy W24             4) Wood, Andrew M28               
       30.89  1:07.27  1:36.30  2:02.90                                    
  3 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:21.33  
     1) Phelan, Mark M40                2) Gavigan, Wendi W38             
     3) Mukherjee, Uttam M22            4) Jaeger, Kathleen W43           
       36.46  1:22.33  1:49.11  2:21.33                                    
  4 Ocean County YMCA  'C'                                      2:28.02  
     1) Murray, Jaclyn W24              2) Sharo, Marleen W35             
     3) Betts, Maurice M31              4) Henninger, Richard M22         
       40.54  1:31.42  2:00.05  2:28.02                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ocean County YMCA  'A'                                      1:46.50  
     1) Betts, Michael M29              2) Lukowiak, Rachel W25           
     3) Betts, Jennifer W27             4) Betts, Maurice M31             
       21.83    53.32  1:20.02  1:46.50                                    
  2 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    1:48.86  
     1) Bishof, Larry M43               2) Dalfol, Sarah W28              
     3) Bernauer, John M39              4) Smith, Laura W37               
       26.33    53.84  1:22.41  1:48.86                                    
  3 Berkeley Aquatic  'A'                                       2:01.42  
     1) Fanelli, Michael M53            2) Bettinger, Lisa W25            
     3) Clewell, Anne W45               4) Feldman, David M49             
       32.81  1:03.64  1:32.25  2:01.42                                    
  4 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:05.64  
     1) Mitchell, Marissa W25           2) Millet-Robinson, Christelle W34
     3) Price, Matt M27                 4) Colletto, Nicolas M26          
       35.73  1:15.87  1:42.22  2:05.64                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Berkeley Aquatic  'A'                                       2:02.67  
     1) Hockmeyer, Pete M32             2) McGiffin, Chris M41            
     3) Whitty, Jackie W25              4) Bettinger, Lisa W25            
       29.81  1:03.63  1:34.13  2:02.67                                    
  2 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:19.35  
     1) Mitchell, Marissa W25           2) Millet-Robinson, Christelle W34
     3) Colletto, Nicolas M26           4) Price, Matt M27                
       41.86  1:27.26  1:52.07  2:19.35                                    
  3 Lakeland Hills YMCA  'A'                                    2:22.79  
     1) King, Matt M25                  2) Klein, Kristy W30              
     3) Pfefferkorn, Heidi W47          4) Dalfol, Sarah W28              
       30.98  1:19.57  1:46.52  2:22.79                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA  'A'                                         1:53.76  
     1) Vigneron, Cathleen W43          2) Luallen-Egg, Andrea L W42      
     3) Stephens, Ted M35               4) Egg, Victor M37                
       29.92    59.78  1:26.91  1:53.76                                    
  2 Ridgewood YMCA  'B'                                         1:58.37  
     1) Jaeger, Kathleen W43            2) Centrella, Patricia W42        
     3) Iorizzo, Craig M39              4) Cowen, Chris M42               
       40.61  1:03.24  1:31.19  1:58.37                                    
  3 Ocean County YMCA  'B'                                      2:06.74  
     1) Waldron, Tom M50                2) King, Mimi W47                 
     3) Waldron, Sue W46                4) Petto, Louis M35               
       23.69    55.59  1:37.36  2:06.74                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:02.42  
     1) Luallen-Egg, Andrea L W42       2) Egg, Victor M37                
     3) Stephens, Ted M35               4) Vigneron, Cathleen W43         
       33.77  1:05.15  1:32.81  2:02.42                                    
  2 West Morris y  'A'                                          2:11.44  
     1) Godfrey, Kathy W47              2) Bauman, Jennifer W35           
     3) Grzesiowski, Peter M40          4) Remetz, Chris M45              
       37.81  1:14.83  1:44.58  2:11.44                                    
  3 Ocean County YMCA  'A'                                      2:15.18  
     1) Ferra, Jodie W45                2) Molloy, William M55            
     3) Burke, Eric M38                 4) Molloy, Mary Lue W49           
       36.83  1:23.38  1:52.80  2:15.18                                    
  4 Ridgewood YMCA  'B'                                         2:15.41  
     1) Centrella, Patricia W42         2) Lopez, Alexandra W40           
     3) Iorizzo, Craig M39              4) Cowen, Chris M42               
       35.88  1:18.91  1:50.12  2:15.41                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:02.72  
     1) Fitzsimmons, Lorraine W49       2) Adamoli, Donna W45             
     3) Donnelly, Kevin M49             4) Moll, Drew M49                 
       31.32  1:00.57  1:41.78  2:02.72                                    
  2 Ridgewood YMCA  'B'                                         2:22.10  
     1) Shevey, Catherine W57           2) Malone, Carol W53              
     3) Schmidt, Dave M50               4) Eickelberg, Bill M54           
       43.94  1:05.01  1:24.83  2:22.10                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Berkeley Aquatic  'A'                                       2:18.87  
     1) Lee, Judy W58                   2) Feldman, David M49             
     3) Reichle, William M60            4) Kirk, Susan W47                
       42.46  1:15.29  1:46.13  2:18.87                                    
  2 Ridgewood YMCA  'A'                                         2:21.57  
     1) Moll, Drew M49                  2) Fitzsimmons, Lorraine W49      
     3) Adamoli, Donna W45              4) Donnelly, Kevin M49            
       30.76  1:18.92  1:53.18  2:21.57                                    
  3 Ridgewood YMCA  'B'                                         2:37.71  
     1) Malone, Carol W53               2) Schmidt, Dave M50              
     3) Eickelberg, Bill M54            4) Shevey, Catherine W57          
       44.05  1:16.05  1:56.76  2:37.71                                    
  4 Ocean County YMCA  'B'                                      2:59.48  
     1) Waldron, Sue W46                2) King, Mimi W47                 
     3) Waldron, Tom M50                4) Waldron, Mike M48              
       58.11  1:41.25  2:23.22  2:59.48