Licensed to NJ Masters - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/15/2010 02:33 PM
               Stevens Master's August Invitational - 8/15/2010                
                                    Results                                    
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Emily D              23 Stevens Technica-7   1:00.00      59.88  
      29.11   30.77                                                
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Emily D              23 Stevens Technica-7     30.50      30.40  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Emily D              23 Stevens Technica-7   1:20.00    1:18.01  
      37.31   40.70                                                
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Emily D              23 Stevens Technica-7   1:05.00    1:08.17  
      31.13   37.04                                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trabelsi, Jasmine         32 Red Tide-6             54.81      47.85  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trabelsi, Jasmine         32 Red Tide-6           1:00.00      49.54  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trabelsi, Jasmine         32 Red Tide-6           1:10.00      54.89  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Ina             62 Red Tide-6           1:15.00      46.45  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Margot              61 Red Tide-6           1:25.00    1:22.44  
      39.78   42.66                                                
  2 Goldberg, Ina             62 Red Tide-6           2:25.00    1:45.77  
      49.09   56.68                                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Ina             62 Red Tide-6           1:20.00      55.08  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Ina             62 Red Tide-6                NT      55.69  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Margot              61 Red Tide-6           1:46.00    1:45.49  
      50.71   54.78                                                
 
Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Margot              61 Red Tide-6           1:50.00    1:42.70  
      47.35   55.35                                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Margot              61 Red Tide-6           1:42.00    1:37.60  
      46.82   50.78                                                
  2 Goldberg, Ina             62 Red Tide-6           2:40.00    1:57.73  
      56.17 1:01.56                                                
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Love, Barbara J           73 Team New York Aq-6     37.00      40.59  
 
Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Love, Barbara J           73 Team New York Aq-6   3:10.00    3:11.47  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Love, Barbara J           73 Team New York Aq-6   8:17.00    8:28.72  
      45.11   51.14   52.79   52.62   51.27   52.18   51.95   51.76
      51.38   48.52                                                
 
Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Love, Barbara J           73 Team New York Aq-6     48.00      50.68  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Brad            24 Stevens Technica-7     23.00      23.28  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Brad            24 Stevens Technica-7     29.00      28.98  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Brad            24 Stevens Technica-7   1:04.00    1:06.69  
      31.24   35.45                                                
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thornton, Brad            24 Stevens Technica-7     25.00      26.06  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overdorff, Geoffrey B     26 Unattached             24.50      24.44  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overdorff, Geoffrey B     26 Unattached           2:00.00    1:57.90  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferrari, Braden A         34 Unattached             31.50      30.10  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferrari, Braden A         34 Unattached           1:08.00    1:07.29  
      32.34   34.95                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferrari, Braden A         34 Unattached             31.50      30.33  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason F          35 Stevens Technica-7     27.00      28.32  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason F          35 Stevens Technica-7   1:00.00    1:01.57  
      29.63   31.94                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason F          35 Stevens Technica-7   2:30.00    2:22.44  
      32.30   36.38   37.22   36.54                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason F          35 Stevens Technica-7     40.00      34.70  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Jason F          35 Stevens Technica-7   1:20.00    1:13.37  
      35.47   37.90                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley, Gary M            44 Stevens Technica-7     30.00      27.73  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley, Gary M            44 Stevens Technica-7   1:00.00      58.48  
      28.97   29.51                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley, Gary M            44 Stevens Technica-7   2:00.00    2:08.53  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley, Gary M            44 Stevens Technica-7     30.00      29.87  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley, Gary M            44 Stevens Technica-7   1:00.00    1:08.13  
      32.04   36.09                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckett, Bill             51 Unattached             27.50      25.80  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLagan, Douglas B        52 Unattached           6:10.00    6:01.48  
      33.00   35.85   36.91   37.06   37.45   36.84   36.81   37.01
      36.38   34.17                                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Brahm          55 Jersey Area Mult-7     30.00      29.03  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Brahm          55 Jersey Area Mult-7   1:08.00    1:08.17  
      33.24   34.93                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clear, Todd R             61 Stevens Technica-7     35.00      36.04  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clear, Todd R             61 Stevens Technica-7   1:20.00    1:17.83  
      35.31   42.52                                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clear, Todd R             61 Stevens Technica-7   1:30.00    1:30.55  
      43.83   46.72                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Donald C             66 Unattached             34.00      35.43  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Donald C             66 Unattached             43.00      44.40  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Donald C             66 Unattached             43.00      44.56  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Donald C             66 Unattached             43.00      47.27  
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimerman, Ira S           72 Gold Coast Maste-50  3:07.00    2:55.20  
      37.06   43.64   47.39   47.11                                
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimerman, Ira S           72 Gold Coast Maste-50  1:45.00    1:38.17  
      44.58   53.59                                                
 
Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimerman, Ira S           72 Gold Coast Maste-50  3:43.00    3:39.81  
      47.77   56.91   57.98   57.15                                
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens Technical Institute-7  'A'                     NT    2:05.11  
     1) Thornton, Brad M24              2) Orlando, Jason F M35           
     3) Clear, Todd R M61               4) Ashley, Gary M M44             
       27.33    35.35    35.08    27.35