Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/8/2012 12:48 PM
                          Octoberfest II - 10/6/2012                           
                                    Results                                    
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chris             19 GSM                  2:30.00    2:33.99  
      34.37   38.27   40.38   40.97                                
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chris             19 GSM                  1:30.00    1:23.03  
      41.21   41.82                                                
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chris             19 GSM                  1:30.00    1:23.68  
      38.14   45.54                                                
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitty, Jackie            29 GSM                    36.80      36.47  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitty, Jackie            29 GSM                  1:08.80    1:09.13  
      31.61   37.52                                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenlank, Julie         32 METR                   33.50      34.35  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenlank, Julie         32 METR                 1:12.41    1:14.50  
      36.75   37.75                                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenlank, Julie         32 METR                 1:16.50    1:15.10  
      34.54   40.56                                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigham, Beth              42 Ranger Aquatics        30.00      27.43  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigham, Beth              42 Ranger Aquatics      1:02.00      58.40  
      27.96   30.44                                                
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigham, Beth              42 Ranger Aquatics      1:20.00    1:16.28  
      36.59   39.69                                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigham, Beth              42 Ranger Aquatics      1:10.00    1:07.20  
      32.26   34.94                                                
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scales, Julia             46 Ranger Aquatics           NT    1:22.65  
      40.11   42.54                                                
  2 Ceravolo, Suzanne         49 Ranger Aquatics      1:28.82    1:26.30  
      42.48   43.82                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scales, Julia             46 Ranger Aquatics           NT    2:57.58  
      39.05   44.14   46.89   47.50                                
 
Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ceravolo, Suzanne         49 Ranger Aquatics     28:04.70   28:16.71  
      49.22   52.01   51.40   51.84   50.37   52.04   52.05   51.53
      51.61   50.78   51.25   51.61   51.53   51.56   52.36   50.70
      51.90   51.80   52.07   51.93   51.59   51.74   52.02   51.68
      51.16   51.03   50.63   51.53   50.16   50.01   49.27   50.03
      56.30
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa-Ann         46 Unattached                NT    1:00.70  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scales, Julia             46 Ranger Aquatics           NT      40.85  
  2 Ciccone, Lisa-Ann         46 Unattached                NT    1:08.16  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scales, Julia             46 Ranger Aquatics           NT    1:28.95  
      42.10   46.85                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa-Ann         46 Unattached                NT    2:18.31  
    1:04.53 1:13.78                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      50 BERK                   29.00      30.22  
 
Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      50 BERK                24:00.00   24:52.77  
      38.20   42.78   44.02   44.46   44.88   44.14   45.12   45.31
      44.27   45.60   45.08   45.85   45.42   46.07   46.55   45.92
      45.70   45.34   46.59   45.27   45.00   46.13   46.95   46.09
      46.13   46.23   45.57   46.42   44.97   45.10   45.56   45.78
      46.27
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      50 BERK                 1:25.36    1:25.24  
      41.51   43.73                                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France      50 BERK                   34.00      34.88  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         58 GSM                  1:30.00    1:26.83  
      42.11   44.72                                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         58 GSM                  8:00.00    8:47.56  
      46.44   50.90   54.10   54.54   54.89   55.42   54.95   53.16
      52.74   50.42                                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevancsecz, Gail         58 GSM                    45.00      57.22  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak Ziff, Heidi         60 BERK                   33.50      31.28  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak Ziff, Heidi         60 BERK                 1:17.00    1:10.61  
      34.48   36.13                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak Ziff, Heidi         60 BERK                 2:57.00    2:38.66  
      35.71   40.04   41.80   41.11                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak Ziff, Heidi         60 BERK                 1:33.00    1:28.80  
      42.34   46.46                                                
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        70 GSM                    55.00      52.39  
 
Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        70 GSM                  1:03.00      59.41  
 
Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenbaum, Barbara        70 GSM                  2:15.05    2:15.76  
      59.21 1:16.55                                                
 
Women 75-79 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            77 GSM                 35:00.00   35:43.92  
      53.44   58.59 1:02.10 1:03.03 1:03.54 1:04.44 1:05.16 1:07.04
    1:07.43 1:05.21 1:06.75 1:05.75 1:05.56 1:06.40 1:05.30 1:05.33
    1:05.73 1:05.99 1:05.43 1:06.21 1:05.85 1:06.96 1:06.73 1:06.51
    1:05.90 1:05.70 1:06.55 1:05.93 1:06.16 1:06.39 1:03.96 1:05.71
    1:03.14
 
Women 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            77 GSM                  2:17.00    2:11.06  
    1:01.29 1:09.77                                                
 
Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            77 GSM                  4:30.00    4:21.11  
    1:01.63 1:06.43 1:12.95 1:00.10                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, John                26 Hoboken-NJ             25.00      25.60  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, John                26 Hoboken-NJ             28.50      28.84  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, John                26 Hoboken-NJ           1:03.00    1:03.09  
      30.92   32.17                                                
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert            34 GSM                    27.11      25.91  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert            34 GSM                  1:00.00      57.23  
      27.50   29.73                                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloshin, Igor            32 Unattached             27.84      28.24  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloshin, Igor            32 Unattached           1:02.09    1:14.68  
      38.37   36.31                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert            34 GSM                    58.48      56.80  
      26.09   30.71                                                
  2 Voloshin, Igor            32 Unattached             58.88      57.07  
      26.73   30.34                                                
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Chris              38 BERK                   58.77      55.71  
      26.21   29.50                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Chris              38 BERK                 1:09.09    1:05.48  
      29.96   35.52                                                
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burrer, Joscelin          44 GSM                    56.50      56.96  
      26.06   30.90                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Jeffery             44 BERK                 2:50.00    2:26.09  
      32.00   36.36 1:17.85                                        
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Jeffery             44 BERK                   36.90      34.98  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O`connor, Edward          43 Ranger Aquatics        32.50      31.64  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O`connor, Edward          43 Ranger Aquatics        30.00      27.39  
  2 Gold, Jeffery             44 BERK                   29.65      29.72  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O`connor, Edward          43 Ranger Aquatics      1:06.00    1:05.88  
      31.72   34.16                                                
  2 Burrer, Joscelin          44 GSM                  1:06.00    1:06.55  
      31.50   35.05                                                
  3 Gold, Jeffery             44 BERK                 1:15.00    1:12.66  
      31.46   41.20                                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabatino, John            45 Ranger Aquatics        30.00      30.03  
  2 Sowa, John                49 Unattached             35.00      33.02  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabatino, John            45 Ranger Aquatics      1:08.00    1:07.62  
      33.56   34.06                                                
  2 Sowa, John                49 Unattached           1:20.00    1:15.94  
      34.65   41.29                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sowa, John                49 Unattached           3:00.00    2:51.56  
      35.94   41.98   45.39   48.25                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabatino, John            45 Ranger Aquatics        32.00      32.06  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabatino, John            45 Ranger Aquatics      1:13.00    1:12.90  
      33.81   39.09                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sowa, John                49 Unattached           1:40.00         DQ  
      45.72   49.30                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          50 Unattached             27.00      25.80  
  2 Murphy, Matthew           50 GSM                    26.49      27.29  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Matthew           50 GSM                    59.80    1:00.95  
      29.06   31.89                                                
  2 Freund, Chip              50 GSM                  1:03.00    1:03.39  
      30.86   32.53                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Matthew           50 GSM                  2:21.00    2:17.12  
    1:04.15   35.78   37.19                                        
  2 Freund, Chip              50 GSM                  2:20.00    2:20.59  
      32.56   34.86   36.85   36.32                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chip              50 GSM                  6:30.00    6:26.43  
      33.85   36.96   38.92   40.01   39.96   39.82   39.83   40.41
      39.64   37.03                                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          50 Unattached             36.00      33.49  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Matthew           50 GSM                    30.12      30.75  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          50 Unattached           1:15.00    1:10.87  
      33.11   37.76                                                
  2 Freund, Chip              50 GSM                  1:15.00    1:15.25  
      35.35   39.90                                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steve             59 GSM                    28.51      29.28  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steve             59 GSM                  1:02.98    1:07.29  
      31.73   35.56                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Richard          59 GSM                  2:32.50    2:31.86  
      34.70   38.38   40.26   38.52                                
  2 Levine, Steve             59 GSM                  2:32.18    2:37.96  
      36.78   40.45   41.64   39.09                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steve             59 GSM                  7:14.07    7:16.83  
      37.12   43.44   45.28   46.81   45.74   44.57   44.22   44.15
      44.43   41.07                                                
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher       56 Unattached          19:45.00   19:39.51  
      30.62   34.18   34.89   35.86   35.84   35.57   36.41   36.06
      35.67   35.56   36.36   35.55   35.85   36.53   35.95   36.12
      36.00   35.91   36.59   36.44   36.47   36.15   36.12   36.42
      36.39   36.13   36.79   37.01   35.95   36.16   36.35   34.85
      32.76
  2 Carlson, Richard          59 GSM                 24:50.00   23:41.80  
      37.87   41.15   42.67   42.82   43.26   44.65   42.45   43.25
      43.12   43.09   43.46   43.45   43.73   44.84   43.60   43.19
      44.11   43.47   43.85   43.91   43.68   43.55   44.01   43.96
      43.68   44.56   43.57   43.88   43.68   43.04   42.58   41.73
      37.94
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Richard          59 GSM                  1:45.50    1:38.57  
      47.18   51.39                                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Will            57 Unattached             33.50      32.55  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Will            57 Unattached           2:56.00    2:52.59  
      33.65   47.95   48.95   42.04                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferriter, James           63 Unattached             29.25      28.41  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferriter, James           63 Unattached           1:09.40    1:04.46  
      30.90   33.56                                                
  2 Seidman, Lawrence         64 GSM                  1:04.56    1:08.17  
      32.88   35.29                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Richard          64 GSM                  2:40.00    2:42.45  
      38.15   42.14   42.52   39.64                                
  2 McAdams, Robert           62 Unattached           3:46.80    4:07.94  
    2:01.89 1:09.33   56.71    0.01                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Richard          64 GSM                  7:15.00    7:04.13  
      38.40   42.45   44.04   44.67   44.37   43.50   45.07   43.71
      41.86   36.06                                                
  2 Seidman, Lawrence         64 GSM                  6:40.01    7:19.16  
      39.84   45.05   46.07   46.27   46.84   45.58   45.69   43.72
      42.56   37.54                                                
 
Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Richard          64 GSM                 25:00.00   24:40.76  
      39.25   44.39   45.06   45.22   45.82   45.88   45.20   45.60
      45.01   45.15   45.59   46.28   45.54   45.78   45.61   45.23
      45.94   45.34   45.41   45.67   45.26   45.60   45.69   45.42
      45.41   45.52   45.16   44.65   44.50   44.10   43.77   43.05
      39.66
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAdams, Robert           62 Unattached           1:59.60    2:09.12  
    1:06.31 1:02.81                                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         64 GSM                    32.56      32.93  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         64 GSM                  1:15.78    1:21.68  
      36.35   45.33                                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McAdams, Robert           62 Unattached           2:02.90         DQ  
    1:07.00 1:10.49                                                
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                  1:07.00    1:22.14  
      40.27   41.87                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                  2:35.00    2:33.16  
      35.46   38.45 1:21.33                                        
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                  7:25.00    7:20.27  
      39.76   43.59   45.45   46.04   46.40   45.09   44.95   43.66
      43.40   41.93                                                
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                  1:25.00    1:21.26  
      37.21   44.05                                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           79 GSM                    50.29      45.58  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           79 GSM                    58.25    1:03.18  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           79 GSM                  2:23.27    2:16.43  
    1:03.43 1:13.00                                                
 
                    Combined Team Scores - Through Event 13                    
 
  1. Garden State Masters                953   2. Unattached                          365
  3. Drew Rangers Masters Swimming       337   4. Berkley Aquatic Masters             273
  5. Metro Masters Swim Club              60   5. Hoboken Masters                      60