Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/27/2012 12:19 AM
                     Adult Mini Meet10/20/12 - 10/20/2012                      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Melody           23 UNAT                   27.00      28.27  
  2 Freund, Chris             19 GSM                    35.00      30.59  
  3 Ramchandani, Anjali       24 UNAT                 1:20.00      42.51  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearson, Sian             22 UNAT                   53.07      57.03  
                      29.37                                        
  2 Johnson, Melody           23 UNAT                 1:02.00    1:02.87  
                      32.39                                        
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ramchandani, Anjali       24 UNAT                 1:20.00        XDQ  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Melody           23 UNAT                 1:10.00    1:13.27  
                      37.46                                        
  2 Freund, Chris             19 GSM                  1:30.00    1:19.14  
                      40.76                                        
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramchandani, Anjali       24 UNAT                 1:20.00      47.63  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Melody           23 UNAT                 1:20.00    1:26.08  
                      45.10                                        
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chris             19 GSM                    40.00      36.25  
  2 Ramchandani, Anjali       24 UNAT                 1:20.00    1:04.08  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearson, Sian             22 UNAT                   59.89    1:03.23  
                      33.60                                        
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Colleen           28 UNAT                 1:18.17    1:24.44  
                      44.84                                        
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Colleen           28 UNAT                   29.72      30.56  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Colleen           28 UNAT                 1:05.99    1:09.21  
                      37.10                                        
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conway, Colleen           28 UNAT                      NT    2:35.46  
                                                      35.52        
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Christy            32 UNAT                   40.00      29.53  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Christy            32 UNAT                 1:20.00    1:06.10  
                      34.62                                        
  2 Glaser, Robyn             30 UNAT                 1:05.37    1:07.75  
                      35.57                                        
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Robyn             30 UNAT                   38.00      37.66  
  2 Walls, Christy            32 UNAT                   50.00      40.46  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glaser, Robyn             30 UNAT                 2:55.00    2:43.30  
                                                      37.27        
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrone, Jessica          35 UNAT                      NT      38.02  
  2 Clayton, Kari             39 BERK                      NT      42.32  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clayton, Kari             39 BERK                   49.00    1:02.52  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elbrecht, Vicki J         42 GSM                       NT      50.26  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elbrecht, Vicki J         42 GSM                       NT    1:58.70  
                    1:00.60                                        
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Elbrecht, Vicki J         42 GSM                       NT         DQ  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Koresh, Sarah             43 1776                      NT        DNF  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koresh, Sarah             43 1776                      NT    1:34.30  
                      50.89                                        
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coffy, Kathleen           46 UNAT                   33.69      34.92  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                      NT      40.04  
  2 Ciccone, Lisa             46 UNAT                      NT    1:00.54  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                      NT    1:31.00  
                      47.10                                        
  2 Ciccone, Lisa             46 UNAT                      NT    2:14.90  
                    1:11.57                                        
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coffy, Kathleen           46 UNAT                   44.15      45.25  
  2 Lim, Molly                49 UNAT                      NT      46.19  
  3 Ciccone, Lisa             46 UNAT                      NT    1:08.63  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                      NT      41.15  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Nancy M           52 DRMS                   31.26      30.71  
  2 Donnelly, Jeanne          53 UNAT                      NT      40.94  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gross, Sue                53 UNAT                      NT    1:19.60  
                      44.07                                        
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, Nancy M           52 DRMS                   38.44      39.82  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          53 UNAT                      NT      53.25  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        58 UNAT                   51.63      45.74  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        58 UNAT                 1:52.44    1:41.58  
                      53.24                                        
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             74 ADMS                   53.00      49.91  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             74 ADMS                 1:55.00    1:47.68  
                      54.91                                        
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             74 ADMS                   55.00      54.44  
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             74 ADMS                 2:00.00    1:53.06  
                      57.10                                        
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodimer, Mary Lou         77 UNAT                 1:01.13      57.82  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodimer, Mary Lou         77 UNAT                 1:28.40    1:17.38  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Matthew            27 UNAT                   27.00      26.99  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Matthew            27 UNAT                   58.00      58.28  
                      30.25                                        
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         29 UNAT                   33.00      36.69  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         29 UNAT                   35.00      38.66  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Matthew            27 UNAT                   30.00      29.70  
  2 Yasinskas, Joseph         29 UNAT                   33.00      33.77  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         29 UNAT                 2:40.00    2:40.41  
                                                      34.85        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloshin, Igor            32 UNAT                   23.99      23.88  
  2 Barrett, Tom              30 UNAT                   37.00      31.02  
  3 Camacho, David            31 UNAT                      NT      31.16  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          34 UNAT                   50.97      51.52  
                      27.04                                        
  2 Camacho, David            31 UNAT                      NT    1:05.72  
                      32.62                                        
  3 Barrett, Tom              30 UNAT                 1:15.00    1:08.89  
                      35.91                                        
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          34 UNAT                   25.91      26.61  
  2 Voloshin, Igor            32 UNAT                   25.50      28.12  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloshin, Igor            32 UNAT                   27.84      29.22  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloshin, Igor            32 UNAT                   25.00      26.14  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          34 UNAT                   55.00      56.52  
                      30.37                                        
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reid, James               42 UNAT                      NT      32.55  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reid, James               42 UNAT                      NT    1:16.77  
                      41.07                                        
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koresh, John              49 1776                   26.00      25.55  
  2 Taylor, Rich              48 UNAT                   26.00      26.57  
  3 Flanagan, Joe C           48 GSM                    28.00      29.25  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Joe C           48 GSM                  1:04.00    1:05.17  
                      33.52                                        
  2 Taylor, Rich              48 UNAT                 1:10.00    1:05.30  
                      33.98                                        
  3 Sowa, John R              49 UNAT                 1:16.00    1:18.08  
                      41.61                                        
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sowa, John R              49 UNAT                 1:30.00    1:38.78  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Rich              48 UNAT                 1:30.00    1:26.61  
                      46.91                                        
  2 Sowa, John R              49 UNAT                 1:40.00    1:46.66  
                      57.72                                        
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koresh, John              49 1776                   29.00      28.60  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          51 UNAT                   26.50      26.17  
  2 Krippahne, Daniel G       53 UNAT                   29.00      28.96  
  3 Freund, Chip              50 GSM                    29.00      29.14  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          51 UNAT                   59.50      58.55  
                      30.14                                        
  2 Freund, Chip              50 GSM                  1:03.00    1:04.26  
                      33.01                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            50 AQFT                   35.00      36.77  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            50 AQFT                 1:18.00    1:20.50  
                      41.63                                        
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krippahne, Daniel G       53 UNAT                   29.00      29.80  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krippahne, Daniel G       53 UNAT                      NT    3:01.48  
                                                      41.76        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferriter, James           63 UNAT                   29.00      28.02  
  2 Langham, Peter D          61 GSM                       NT      32.71  
  3 McAdams, Robert W         63 UNAT                   42.14      44.40  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allred, David F           61 GSM                  1:01.10    1:02.02  
                      31.95                                        
  2 Ferriter, James           63 UNAT                 1:05.00    1:04.78  
                      34.04                                        
  3 Langham, Peter D          61 GSM                       NT    1:12.74  
                      37.22                                        
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAdams, Robert W         63 UNAT                   49.74      54.87  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAdams, Robert W         63 UNAT                 1:57.39    2:09.82  
                    1:02.66                                        
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allred, David F           61 GSM                    41.90      44.07  
  2 Langham, Peter D          61 GSM                       NT      44.25  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAdams, Robert W         63 UNAT                 1:02.14    1:05.31  
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allred, David F           61 GSM                  3:30.00    3:21.40  
                                                      45.89        
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                    31.00      30.99  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                  1:07.30    1:09.17  
                      35.15                                        
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopkins, Bob              70 GSM                    35.50      36.62  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           79 GSM                    49.58      43.86  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           79 GSM                  1:03.00      56.16  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           79 GSM                  2:22.00    2:23.37  
                    1:18.77