Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/27/2012 01:24 AM
              Thanksgiving Classic II - 11/10/2012 to 11/11/2012               
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Melissa A          24 Pennypack Aquati-8     30.50      30.07  
 
Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiker, Christine J       24 Pennypack Aquati-8   1:02.91    1:04.35  
 
Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Melissa A          24 Pennypack Aquati-8     39.00      38.68  
 
Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiker, Christine J       24 Pennypack Aquati-8     31.66      32.32  
 
Women 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Melissa A          24 Pennypack Aquati-8   1:22.00    1:20.45  
 
Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krupa, Melissa A          24 Pennypack Aquati-8   1:24.00    1:21.09  
 
Women 18-24 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swiker, Christine J       24 Pennypack Aquati-8   2:36.50    2:36.17  
 
Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Kaitlyn M          27 UNAT                   40.32      35.55  
 
Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary E        29 UNAT                 1:18.00    1:17.71  
 
Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Kaitlyn M          27 UNAT                 3:20.00    2:49.67  
 
Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary E        29 UNAT                 7:08.00    5:50.66  
 
Women 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary E        29 UNAT                26:14.00   22:24.56  
   10:26.28                                                        
 
Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Kaitlyn M          27 UNAT                   41.32      42.83  
 
Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary E        29 UNAT                   58.00      40.07  
 
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidy, Kaitlyn M          27 UNAT                 1:27.10    1:27.66  
 
Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary E        29 UNAT                 3:45.00    3:12.95  
 
Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jessica A          34 Spring Valley YM-8     33.00      31.89  
 
Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, Carrie C          33 Spring Valley YM-8   1:04.76    1:05.89  
  2 McMeen, Lyndsay C         32 Garden State Mas-7   1:05.33    1:08.56  
  3 Drysdale, Heather         30 UNAT                 1:22.00    1:18.76  
 
Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jessica A          34 Spring Valley YM-8   2:39.26    2:38.78  
 
Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8   6:30.00    5:42.64  
 
Women 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jessica A          34 Spring Valley YM-8  13:00.00   11:44.25  
  2 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8  14:30.00   11:45.17  
 
Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, Carrie C          33 Spring Valley YM-8  20:49.70   20:30.01  
  2 Johnson, Rebekah Z        31 Greater Philadel-8  26:30.00   23:49.94  
      39.77   44.66   47.06   47.34   47.65   47.84   47.74   47.65
      47.52   47.72   48.02   47.86   48.01   48.47   47.89   48.12
      48.10   48.12   48.73   48.16   48.19   48.45   48.29   48.39
      48.72   48.43   49.09   48.60   49.01   46.34                
 
Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8     40.00      37.50  
  2 Smith, Jessica A          34 Spring Valley YM-8     38.00      38.91  
 
Women 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, Carrie C          33 Spring Valley YM-8   1:18.55    1:18.98  
  2 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8   1:26.00    1:22.22  
  3 Johnson, Rebekah Z        31 Greater Philadel-8   1:40.00    1:29.94  
 -- McMeen, Lyndsay C         32 Garden State Mas-7   1:12.59         DQ  
 
Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Jessica A          34 Spring Valley YM-8   3:04.90    2:55.44  
  2 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8   3:10.00    2:55.61  
 
Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drysdale, Heather         30 UNAT                   56.00      46.34  
 
Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay C         32 Garden State Mas-7   1:26.37    1:27.87  
 
Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, Carrie C          33 Spring Valley YM-8     32.92      33.85  
  2 McMeen, Lyndsay C         32 Garden State Mas-7     32.93      35.54  
  3 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8     47.00      42.63  
  4 Johnson, Rebekah Z        31 Greater Philadel-8     50.00      43.02  
 
Women 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Povlosky, Stephanie L     32 Spring Valley YM-8   4:00.00    3:29.73  
 
Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay C         32 Garden State Mas-7   1:11.60    1:17.80  
 
Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay C         32 Garden State Mas-7   2:35.57    2:41.38  
  2 Johnson, Rebekah Z        31 Greater Philadel-8   3:30.00    3:17.94  
 
Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Megan L            38 Pennypack Aquati-8  25:45.00   24:00.16  
      40.91   46.16   46.51   47.39   44.09   51.91   48.73   48.84
      47.58   48.69   49.06   45.48   50.73   49.41   48.54   49.01
      49.33   47.88   48.53   49.57   48.44   49.05   48.58   47.99
      49.00   48.87   48.50   48.28   47.95   45.15                
 
Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Erika M             42 UNAT                   45.00      36.50  
 
Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Erika M             42 UNAT                 1:30.00    1:22.24  
  2 Baylor, Isolde A          42 UNAT                 1:26.00    1:30.23  
 
Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Erika M             42 UNAT                 3:00.00    2:59.67  
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Postma, Terri             43 UNAT                   44.00      43.57  
  2 Baylor, Isolde A          42 UNAT                 1:00.00      53.55  
 
Women 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Postma, Terri             43 UNAT                 3:30.00    3:27.63  
  2 Baylor, Isolde A          42 UNAT                 4:00.00    4:04.15  
 
Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baylor, Isolde A          42 UNAT                 1:00.00      56.64  
 
Women 40-44 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Postma, Terri             43 UNAT                 3:30.00    3:28.62  
 
Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kain, Erika M             42 UNAT                 1:30.00    1:33.36  
 
Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baylor, Isolde A          42 UNAT                 4:00.00    3:55.46  
 
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rager, Kim                46 UNAT                   33.78      33.45  
  2 Inverso, Kim M            47 Colonials 1776-8       49.15      41.32  
 
Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martonosi, Margaret R     48 Jersey Area Mult-7   1:18.97    1:18.21  
  2 Shepard, Pamela T         47 Pennypack Aquati-8   1:37.00    1:37.25  
 
Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inverso, Kim M            47 Colonials 1776-8     4:51.44    4:34.95  
 
Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        49 Garden State Mas-7   5:50.00    5:24.73  
  2 Martonosi, Margaret R     48 Jersey Area Mult-7   5:59.47    6:04.13  
  3 Shepard, Pamela T         47 Pennypack Aquati-8   7:39.62    7:39.41  
 
Women 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        49 Garden State Mas-7  12:00.00   11:03.52  
 
Women 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        49 Garden State Mas-7  22:20.00   20:59.20  
    9:51.37                                                        
  2 Martonosi, Margaret R     48 Jersey Area Mult-7  23:24.50   22:57.28  
   10:43.04                                                        
 
Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rager, Kim                46 UNAT                   36.56      38.93  
 
Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rager, Kim                46 UNAT                 1:16.83    1:24.59  
 
Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepard, Pamela T         47 Pennypack Aquati-8     53.00      53.27  
 
Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        49 Garden State Mas-7   3:32.00    3:24.75  
  2 Shepard, Pamela T         47 Pennypack Aquati-8   4:14.41    4:13.93  
 
Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rager, Kim                46 UNAT                   42.00      40.40  
  2 Martonosi, Margaret R     48 Jersey Area Mult-7     38.82      40.93  
  3 Shepard, Pamela T         47 Pennypack Aquati-8     55.00      58.91  
 
Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monaghan, Ann             46 Colonials 1776-8          NT    1:18.18  
 
Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca B        49 Garden State Mas-7   3:20.00    3:03.72  
 
Women 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cialdella-Morehead, Lorn  48 Berkeley (Nj) Aq-7   6:10.00    6:00.95  
  2 Monaghan, Ann             46 Colonials 1776-8     6:05.00    6:04.93  
  3 Kalibat, Rebecca B        49 Garden State Mas-7   7:00.00    6:23.33  
 
Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voorhees, Carolyn C       51 North Baltimore-9      28.87      28.44  
  2 Goffi, Judy T             52 Ywca Masters of-8      45.00      42.15  
 
Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voorhees, Carolyn C       51 North Baltimore-9    1:05.86    1:06.20  
  2 Saillot, Anne-France A    50 Berkeley (Nj) Aq-7   1:14.16    1:18.78  
 
Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swanson, Vibeke L         51 Colonials 1776-8     5:15.51    4:57.71  
  2 Saillot, Anne-France A    50 Berkeley (Nj) Aq-7   6:00.63    6:20.26  
 
Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swanson, Vibeke L         51 Colonials 1776-8     1:13.31    1:12.20  
  2 Saillot, Anne-France A    50 Berkeley (Nj) Aq-7   1:34.47    1:33.02  
 
Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goffi, Judy T             52 Ywca Masters of-8    3:42.00    3:40.42  
 
Women 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swanson, Vibeke L         51 Colonials 1776-8     3:12.21    3:03.74  
 
Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voorhees, Carolyn C       51 North Baltimore-9      31.10      31.88  
  2 Saillot, Anne-France A    50 Berkeley (Nj) Aq-7     37.61      39.45  
 
Women 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saillot, Anne-France A    50 Berkeley (Nj) Aq-7   3:20.00    3:45.25  
 
Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voorhees, Carolyn C       51 North Baltimore-9    1:17.51    1:16.70  
  2 Goffi, Judy T             52 Ywca Masters of-8    2:00.00    1:52.05  
 
Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swanson, Vibeke L         51 Colonials 1776-8     2:43.34    2:39.86  
 
Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woods, Tina N             55 Colonials 1776-8     1:28.68    1:30.37  
  2 Jacobs, Annamae C         55 Colonials 1776-8     1:26.59    1:47.38  
 
Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craffey, Joan P           59 Asphalt Green Ma-6        NT   11:46.84  
 
Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Craffey, Joan P           59 Asphalt Green Ma-6  22:15.00   22:04.77  
   10:17.95                                                        
  2 Keisling, Christine M     56 Spring Valley YM-8  23:12.79   23:20.85  
   11:01.09                                                        
  3 Woods, Tina N             55 Colonials 1776-8          NT   24:34.91  
   11:38.30                                                        
 
Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keisling, Christine M     56 Spring Valley YM-8     43.00      42.17  
 
Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Annamae C         55 Colonials 1776-8     2:07.20    2:10.45  
 
Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keisling, Christine M     56 Spring Valley YM-8     45.20      45.51  
  2 Craffey, Joan P           59 Asphalt Green Ma-6     50.15      48.62  
 
Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keisling, Christine M     56 Spring Valley YM-8   1:39.50    1:42.06  
 
Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keisling, Christine M     56 Spring Valley YM-8     36.63      37.50  
  2 Jacobs, Annamae C         55 Colonials 1776-8       52.92      56.68  
 
Women 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Annamae C         55 Colonials 1776-8     4:15.32    4:22.84  
 
Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jacobs, Annamae C         55 Colonials 1776-8     3:54.42         DQ  
 
Women 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keisling, Christine M     56 Spring Valley YM-8   6:42.58    6:47.33  
 
Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         60 Berkeley (Nj) Aq-7     35.55      34.57  
 
Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson, June F            64 Garden State Mas-7   1:24.30    1:24.92  
 
Women 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         60 Berkeley (Nj) Aq-7   2:48.00    2:58.26  
 
Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson, June F            64 Garden State Mas-7   6:49.43    6:57.59  
 
Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carson, June F            64 Garden State Mas-7     49.20      48.55  
 
Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remak-Ziff, Heidi         60 Berkeley (Nj) Aq-7   1:37.90    1:34.20  
 
Women 80-84 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldbaum, Joan B          81 Colonials 1776-8     4:51.32    4:59.24  
 
Women 80-84 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldbaum, Joan B          81 Colonials 1776-8     2:40.46    2:48.68  
 
Women 80-84 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldbaum, Joan B          81 Colonials 1776-8     2:35.10    2:35.61  
 
Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Nicholas M         21 Pennypack Aquati-8     58.25      59.61  
  2 Givens, Garrick M         20 UNAT                 1:00.00    1:00.38  
 
Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Givens, Garrick M         20 UNAT                   34.00      32.03  
 
Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Nicholas M         21 Pennypack Aquati-8     27.38      28.29  
 
Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unangst, Ted              31 Fins Aquatics Cl-8   1:01.81    1:00.88  
 
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unangst, Ted              31 Fins Aquatics Cl-8   5:01.00    4:59.87  
 
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unangst, Ted              31 Fins Aquatics Cl-8     35.88      32.19  
 
Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unangst, Ted              31 Fins Aquatics Cl-8   2:46.00    2:37.06  
 
Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Kurt            39 Garden State Mas-7     58.20      57.44  
 
Men 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas J       35 Colonials 1776-8    18:51.28   19:33.60  
 
Men 35-39 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas J       35 Colonials 1776-8          NT    2:35.09  
 
Men 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Kurt            39 Garden State Mas-7   2:23.50    2:40.31  
 
Men 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas J       35 Colonials 1776-8     5:18.67    5:35.63  
 
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8     30.00      26.67  
 
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rees, Greg                43 Spring Valley YM-8     57.95      56.01  
  2 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8   1:01.00    1:00.10  
 
Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolman, Mark              42 Colonials 1776-8     2:18.26    2:10.20  
  2 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8   2:35.00    2:21.04  
 
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8   5:30.00    5:16.49  
 
Men 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolman, Mark              42 Colonials 1776-8    10:10.10    9:54.50  
  2 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8  12:00.00   11:01.99  
 
Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrish, Robert J         44 Garden State Mas-7  21:59.00   22:12.62  
 
Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rees, Greg                43 Spring Valley YM-8   1:05.15    1:03.70  
  2 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8   1:18.00    1:18.36  
 
Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8   3:00.00    3:01.03  
 
Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8     34.00      34.94  
  2 Barrish, Robert J         44 Garden State Mas-7     37.50      38.31  
 
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rees, Greg                43 Spring Valley YM-8     27.30      26.74  
  2 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8     30.00      29.74  
  3 Barrish, Robert J         44 Garden State Mas-7     33.00      33.69  
 
Men 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolman, Mark              42 Colonials 1776-8     1:06.47    1:05.54  
 
Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolman, Mark              42 Colonials 1776-8     1:11.96    1:07.40  
  2 Sangmeister, Gary W       41 Spring Valley YM-8   1:10.00    1:09.65  
 
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menninger, John R         48 Garden State Mas-7   1:07.00    1:05.08  
  2 Toy, Raymond              45 Central Maryland-9   1:08.47    1:09.03  
  3 Haftkowycz, Mark          45 Garden State Mas-7   1:30.00    1:11.65  
  4 Sowa, John R              49 UNAT                 1:16.00    1:23.66  
 
Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9   2:09.50    2:10.78  
 
Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9   4:40.00    4:48.86  
  2 Toy, Raymond              45 Central Maryland-9   6:14.91    6:27.22  
 
Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hubert, Craig J           48 Jersey Area Mult-7  10:30.00   10:48.13  
  2 Case, Christopher H       47 UNAT                12:45.00   12:20.92  
 
Men 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9  19:00.00   18:53.05  
  2 Hubert, Craig J           48 Jersey Area Mult-7        NT   20:41.53  
  3 Case, Christopher H       47 UNAT                24:35.00   23:23.54  
   10:59.74                                                        
  4 Toy, Raymond              45 Central Maryland-9  27:02.29   25:52.25  
      38.91   45.18   48.20   47.77   47.56   48.46   48.26   53.39
      49.55   52.18   52.60   52.34 1:02.03   43.84   52.79   53.68
      53.41   54.40   54.91   54.53   53.66   54.32   54.70   54.76
      55.03   54.38   54.09   55.46   52.51   49.35                
  5 Sowa, John R              49 UNAT                      NT   28:51.53  
   13:57.82                                                        
 
Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toy, Raymond              45 Central Maryland-9   1:29.59    1:29.36  
 
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9     34.00      33.81  
  2 Hubert, Craig J           48 Jersey Area Mult-7     35.50      37.57  
  3 Menninger, John R         48 Garden State Mas-7     37.50      38.98  
  4 Haftkowycz, Mark          45 Garden State Mas-7     50.00      40.33  
 
Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9   1:13.40    1:14.16  
  2 Hubert, Craig J           48 Jersey Area Mult-7   1:19.00    1:22.37  
 
Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9   2:45.00    2:45.32  
 
Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menninger, John R         48 Garden State Mas-7     32.10      33.42  
  2 Toy, Raymond              45 Central Maryland-9     33.39      33.68  
 
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connors, Jeffrey          49 UNAT                 1:20.00    1:17.73  
 
Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9   1:06.00    1:05.81  
  2 Hubert, Craig J           48 Jersey Area Mult-7   1:15.00    1:16.90  
  3 Connors, Jeffrey          49 UNAT                 1:19.00    1:18.47  
 
Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael P            45 Maryland Masters-9   2:25.00    2:29.81  
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             54 Garden State Mas-7     27.27      27.50  
  2 Morozin, Joseph H         52 Pennypack Aquati-8     29.00      27.85  
  3 Murphy, Matthew G         50 Garden State Mas-7     29.25      30.00  
  4 Lavitt, Michael O         54 Berkeley (Nj) Aq-7     41.76      41.09  
 
Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed M             54 Garden State Mas-7   1:05.50    1:03.76  
  2 Murphy, Matthew G         50 Garden State Mas-7   1:06.00    1:07.27  
 
Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borchers, Ron             53 UNAT                 2:18.00    2:14.57  
  2 Tsuzuki, Ed M             54 Garden State Mas-7   2:30.30    2:28.62  
 
Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavitt, Michael O         54 Berkeley (Nj) Aq-7  16:00.00   15:51.54  
 
Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corl, Mark T              53 Jersey Area Mult-7  21:00.00   21:22.37  
   11:10.32                                                        
  2 Freund, Chip              50 Garden State Mas-7  22:12.00   22:24.65  
   10:37.56                                                        
 
Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavitt, Michael O         54 Berkeley (Nj) Aq-7   2:00.00    1:54.08  
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Matthew G         50 Garden State Mas-7     33.25      33.64  
 -- Ellis, Joel               54 UNAT                   31.70         DQ  
 
Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borchers, Ron             53 UNAT                 1:13.00    1:10.38  
  2 Morozin, Joseph H         52 Pennypack Aquati-8   1:15.00    1:11.92  
  3 Murphy, Matthew G         50 Garden State Mas-7   1:17.15    1:18.18  
 
Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Craig W          59 Colonials 1776-8     1:05.10    1:05.35  
  2 Recine, Michael T         59 UNAT                 1:09.21    1:09.66  
  3 Fanelli, Michael          58 Arena Club Maste-9   1:17.50    1:24.04  
 
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher E     56 UNAT                 4:47.00    4:54.07  
  2 Stevens, Craig W          59 Colonials 1776-8     5:15.59    5:15.96  
 
Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher E     56 UNAT                10:14.00   10:16.17  
 
Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibson, Christopher E     56 UNAT                19:24.00   19:17.36  
  2 Fanelli, Michael          58 Arena Club Maste-9  23:15.50   22:59.34  
   10:54.91                                                        
 
Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          58 Arena Club Maste-9   1:35.50    1:38.38  
 
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Craig W          59 Colonials 1776-8       50.20      45.31  
 
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8       30.00      30.01  
  2 Ryan, James               60 Garden State Mas-7     35.00      32.28  
 
Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8     1:05.00    1:03.80  
  2 Allred, David F           62 Garden State Mas-7   1:11.00    1:10.10  
  3 Ryan, James               60 Garden State Mas-7   1:19.00    1:11.74  
 
Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8     2:25.00    2:20.75  
 
Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8     5:10.00    4:59.62  
  2 Ryan, James               60 Garden State Mas-7   5:25.00    5:27.51  
 
Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8    10:40.00   10:20.46  
  2 Ryan, James               60 Garden State Mas-7  11:20.00   11:11.55  
 
Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8    20:30.00   19:46.06  
  2 Ryan, James               60 Garden State Mas-7  22:07.00   21:06.94  
 
Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAdams, Robert W         63 UNAT                 2:14.10    2:13.03  
 
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               60 Garden State Mas-7     42.00      41.57  
 
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8     1:30.00    1:26.71  
  2 Ryan, James               60 Garden State Mas-7   1:40.00    1:39.97  
 
Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jack R            61 Colonials 1776-8     3:15.00    3:12.62  
 
Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAdams, Robert W         63 UNAT                 1:10.66    1:11.12  
 
Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               60 Garden State Mas-7   1:30.00    1:30.20  
 
Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               60 Garden State Mas-7   3:16.00    3:13.47  
  2 Allred, David F           62 Garden State Mas-7   3:15.00    3:24.16  
 
Men 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, James               60 Garden State Mas-7   7:30.00    6:47.27  
 
Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander, Rick           68 Garden State Mas-7     30.63      29.84  
  2 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8     34.80      33.41  
  3 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6     34.00      37.96  
 
Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8   1:14.00    1:13.08  
 
Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8   2:43.00    2:36.34  
 
Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8   5:50.00    5:43.06  
 
Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6  12:20.00   12:06.71  
 
Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6  22:59.00   22:59.20  
   10:39.28                                                        
 
Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8     40.00      39.16  
 
Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8   1:32.00    1:30.05  
  2 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6   1:39.00    1:41.12  
 
Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8   3:20.00    3:15.12  
 
Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              65 Pennypack Aquati-8     44.00      43.21  
  2 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6     48.00      49.50  
 
Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6   3:39.00    3:43.79  
 
Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich F         66 Asphalt Green Ma-6     49.00      50.68  
 
Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tulenko, Tom              70 Colonials 1776-8     1:14.00    1:16.83  
  2 Katz, Jerry A             74 Garden State Mas-7   1:19.72    1:21.42  
 
Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tulenko, Tom              70 Colonials 1776-8     2:52.00    2:50.96  
 
Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tulenko, Tom              70 Colonials 1776-8     6:12.00    6:10.37  
 
Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tulenko, Tom              70 Colonials 1776-8    13:10.00   12:40.38  
 
Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tulenko, Tom              70 Colonials 1776-8    24:50.00   23:54.49  
   11:06.76                                                        
  2 Koop, Douglas A           71 Adirondack Maste-3  26:50.32   27:17.44  
   12:40.15                                                        
 
Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loewe, Raymond D          70 UNAT                   40.00      41.85  
  2 Katz, Jerry A             74 Garden State Mas-7     47.78      45.57  
 
Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Jerry A             74 Garden State Mas-7     39.41      41.90  
 
Men 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koop, Douglas A           71 Adirondack Maste-3   3:47.63    3:51.43  
 
Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Tulenko, Tom              70 Colonials 1776-8     1:35.00         DQ  
 
Men 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8       55.00      54.31  
 
Men 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8     2:05.00    1:58.04  
 
Men 75-79 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8     4:25.00    4:17.22  
 
Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8     1:00.00    1:08.59  
 
Men 75-79 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8     2:15.00    2:25.63  
 
Men 75-79 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8     4:50.00    5:28.46  
 
Men 75-79 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladfelter, David D       76 Colonials 1776-8     2:30.00    2:50.39  
 
Men 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            81 Colonials 1776-8     2:20.00    2:19.88  
 
Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischl, Robert            81 Colonials 1776-8     2:33.00    2:31.22  
 
Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pennypack Aquatic & Fitness Cl-8  'A'                  NT    2:05.33  
     1) Moore, Nicholas M M21           2) Swiker, Christine J W24        
     3) Platt, Jay R M65                4) Meyer, Megan L W38