Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 4/8/2013 07:58 PM
                     Adult Mini Meet 03/16/13 - 3/16/2013                      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Pearson, Sian             22 UNAT                           2:02.55  
                                                      31.28        
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Pearson, Sian             22 UNAT                           5:23.59  
                      32.47                                        
  2 Freund, Chris             20 GSM                            6:31.46  
                      40.32                                        
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chris             20 GSM                            1:14.37  
                      37.81                                        
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chris             20 GSM                              32.16  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Modrov, Priscilla A       25 HOBO                           1:59.42  
                                                      30.37        
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Modrov, Priscilla A       25 HOBO                           2:17.77  
                                                      31.99        
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Christy            32 UNAT                             28.48  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Walls, Christy            32 UNAT                           1:04.48  
                      34.07                                        
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovett, Trish             43 UNAT                           1:05.72  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Schon, Cheri A            47 UNAT                           3:31.31  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Schon, Cheri A            47 UNAT                           9:45.05  
                    5:02.36                                        
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                             40.78  
  2 Schon, Cheri A            47 UNAT                             53.00  
  3 Ciccone, Lisa             46 UNAT                           1:05.88  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                           1:31.51  
                      46.77                                        
  2 Ciccone, Lisa             46 UNAT                           2:23.33  
                    1:16.81                                        
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                           1:43.23  
                      58.37                                        
  2 Schon, Cheri A            47 UNAT                           2:04.11  
                    1:05.05                                        
  3 Ciccone, Lisa             46 UNAT                           2:24.47  
                    1:15.70                                        
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                49 UNAT                             42.47  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sierke, Sue               51 GSM                              40.14  
  2 Bell, Patti               50 UNAT                             46.13  
  3 Donnelly, Jeanne          53 UNAT                             46.57  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sierke, Sue               51 GSM                            1:29.66  
                      46.57                                        
  2 Bell, Patti               50 UNAT                           1:44.68  
                      55.71                                        
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sierke, Sue               51 GSM                            3:11.51  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Patti               50 UNAT                             58.28  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Jeanne          53 UNAT                           1:57.27  
                    1:02.35                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        58 UNAT                             45.05  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        58 UNAT                           1:43.48  
                      53.83                                        
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        58 UNAT                           9:40.56  
                      54.41                                        
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jack              18 GSM                            2:14.40  
                                                      35.56        
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jack              18 GSM                            5:54.93  
                      34.93                                        
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kneidl, Tyler             27 UNAT                           7:28.89  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kneidl, Tyler             27 UNAT                           3:02.64  
                                                      45.42        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Richardi, Andrew D        31 UNAT                             26.24  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lockard, Gregory Jr M     31 TNYA                             57.62  
                      29.66                                        
  2 Camacho, David            32 UNAT                           1:06.12  
                      34.79                                        
 -- Richardi, Andrew D        31 UNAT                               DFS  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Camacho, David            32 UNAT                           7:01.85  
                      42.01                                        
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Richardi, Andrew D        31 UNAT                           1:02.41  
                      33.30                                        
  2 Lockard, Gregory Jr M     31 TNYA                           1:06.11  
                      35.78                                        
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Richardi, Andrew D        31 UNAT                           2:35.39  
                                                      36.33        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Jose            39 UNAT                             29.22  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Jose            39 UNAT                           1:04.32  
                      33.20                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          35 GSM                            1:56.96  
                                                      30.31        
  2 Calderon, Jose            39 UNAT                           2:28.32  
                                                      38.75        
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Jose            39 UNAT                           7:11.26  
                      42.20                                        
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          35 GSM                              26.92  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, Robert J          35 GSM                            2:11.88  
                                                      32.41        
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, John             40 UNAT                           3:15.96  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Daniel             47 UNAT                           2:10.67  
                                                      33.52        
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Daniel             47 UNAT                             31.19  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Daniel             47 UNAT                           1:05.08  
                      31.46                                        
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          51 GSM                              26.07  
  2 Freund, Chip              50 GSM                              29.24  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chip              50 GSM                            6:36.73  
                      40.74                                        
  2 Sowa, John R              50 UNAT                           8:00.07  
                      46.94                                        
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, George          51 GSM                              33.30  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Chip              50 GSM                              32.29  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sowa, John R              50 UNAT                           3:25.24  
                                                      43.24        
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lockard, Gregory Sr L     57 UNAT                           1:07.15  
                      34.59                                        
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lockard, Gregory Sr L     57 UNAT                           1:07.51  
                      34.68                                        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Steven M          60 GSM                              29.76  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Allred, David F           62 GSM                            1:06.30  
                      33.73                                        
  2 Levine, Steven M          60 GSM                            1:07.61  
                      35.33                                        
  3 Eyring, Edward J          63 GSM                            1:20.09  
                      40.68                                        
 -- Langham, Peter D          61 GSM                                DFS  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Allred, David F           62 GSM                            2:34.27  
                                                      40.25        
  2 Eyring, Edward J          63 GSM                            2:47.69  
                                                      42.80        
  3 Langham, Peter D          61 GSM                            2:50.52  
                                                      48.68        
 -- Carlson, Rich D           60 GSM                                DFS  
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Rich D           60 GSM                            6:50.09  
                      37.80                                        
  2 Eyring, Edward J          63 GSM                            7:38.60  
                      42.53                                        
  3 Langham, Peter D          61 GSM                            7:51.08  
                      41.60                                        
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Rich D           60 GSM                            1:36.83  
                      49.15                                        
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Casanova, Andre P         61 UNAT                           1:31.16  
                      48.66                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          66 GSM                              35.84  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          66 GSM                            1:21.53  
                      42.38                                        
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          66 GSM                              55.45  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           77 GSM                              39.26  
  2 Lengle, Larry E           79 GSM                              43.96  
  3 Hemecker, Ralph           79 GSM                              46.68  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lengle, Larry E           79 GSM                            1:38.32  
                      51.73                                        
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           77 GSM                            3:34.00  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           77 GSM                              49.42  
  2 Hemecker, Ralph           79 GSM                            1:00.63  
 
Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul J             82 BERK                           9:04.30  
                      53.02                                        
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kiell, Paul J             82 BERK                           1:41.99  
                      51.33                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 10                    
 
  1. Unattached                          151   2. Garden State Masters                122
  3. Berkeley Aquatic Masters              8   3. Hoboken Masters                       8
  5. Team New York Aquatics                6