Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/3/2013 11:38 PM
                     Adult Mini Meet 10/19/13 - 10/19/2013                     
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Julie            27 UNAT                             27.55  
  2 Coviello, Rachel I        26 GSM                              29.57  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Coviello, Rachel I        26 GSM                              32.70  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Julie            27 UNAT                             35.20  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Julie            27 UNAT                           1:16.78  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 DeGraw, Deborah           44 UNAT                             31.92  
  2 Nagy, Heather             44 GSM                              32.79  
                       8.41                                        
  3 Elbrecht, Vicki J         43 GSM                              43.75  
  4 Lovett, Trish             44 UNAT                           1:04.17  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 DeGraw, Deborah           44 UNAT                           1:13.08  
  2 Elbrecht, Vicki J         43 GSM                            1:37.04  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Heather             44 GSM                              41.44  
  2 Elbrecht, Vicki J         43 GSM                            1:02.48  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Heather             44 GSM                              43.70  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Nagy, Heather             44 GSM                              40.25  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                             30.85  
                       1.08                                        
  2 Ciccone, Lisa             47 UNAT                             57.83  
                      38.48                                        
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                             36.44  
  2 Ciccone, Lisa             47 UNAT                           1:05.70  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                             43.52  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                             36.60  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ciccone, Lisa             47 UNAT                           5:11.47  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ditommaso, Laurie         51 GSM                              28.11  
  2 Sierke, Sue               52 GSM                              39.88  
  3 Ceravolo, Suzanne         50 UNAT                             40.35  
  4 Donnelly, Jeanne          54 UNAT                             45.85  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ceravolo, Suzanne         50 UNAT                           1:25.99  
  2 Todeshini, Megg G         53 UNAT                           1:29.95  
  3 Sierke, Sue               52 GSM                            1:30.65  
  4 Donnelly, Jeanne          54 UNAT                           1:37.27  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ditommaso, Laurie         51 GSM                              33.19  
  2 Lim, Molly                50 UNAT                             39.52  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Molly                50 UNAT                           1:30.78  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ditommaso, Laurie         51 GSM                              35.96  
  2 Lim, Molly                50 UNAT                             43.79  
  3 Todeshini, Megg G         53 UNAT                             46.94  
  4 Sierke, Sue               52 GSM                              55.97  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sierke, Sue               52 GSM                            1:02.02  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ditommaso, Laurie         51 GSM                              29.17  
  2 Lim, Molly                50 UNAT                             39.51  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        59 UNAT                             44.56  
 -- Keegan, Cindy A           57 NEM                                 DQ  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubek, Celeste A        59 UNAT                           1:42.43  
 -- Keegan, Cindy A           57 NEM                                 DQ  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Keegan, Cindy A           57 NEM                                 DQ  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Keegan, Cindy A           57 NEM                                 DQ  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Morey, Marie              61 UNAT                           1:23.86  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kleeman, Sally A          60 GSM                              48.49  
  2 Morey, Marie              61 UNAT                           2:32.30  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kleeman, Sally A          60 GSM                            1:46.07  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             75 ADMS                           1:48.57  
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             75 ADMS                             56.73  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             75 ADMS                           1:59.00  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Manjikian, Raffi          26 UNAT                             56.64  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Manjikian, Raffi          26 UNAT                           2:34.11  
 -- Fouladkhah, Aliyar        29 CONN                                DQ  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, Ryan            26 UNAT                                DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Mitchell, Ryan            26 UNAT                                DQ  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Fouladkhah, Aliyar        29 CONN                                DQ  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Fouladkhah, Aliyar        29 CONN                                DQ  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Richardi, Andrew D        31 UNAT                                DQ  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         30 UNAT                             33.02  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         30 UNAT                             37.58  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Richardi, Andrew D        31 UNAT                                DQ  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Yasinskas, Joseph         30 UNAT                           2:37.49  
 -- Richardi, Andrew D        31 UNAT                                DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, David            38 UNAT                             24.84  
  2 Bitsaktsis, Constantine   38 UNAT                             25.97  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bitsaktsis, Constantine   38 UNAT                             57.94  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, David            38 UNAT                           1:12.06  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, David            38 UNAT                           2:22.20  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Joe C           49 GSM                              28.56  
  2 Foulks, Preston S         45 METR                             33.38  
 -- Faria, Jose J             47 UNAT                                DQ  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Joe C           49 GSM                            1:04.39  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Faria, Jose J             47 UNAT                                DQ  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Joe C           49 GSM                              39.93  
  2 Foulks, Preston S         45 METR                             40.86  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Foulks, Preston S         45 METR                           1:35.26  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Faria, Jose J             47 UNAT                                DQ  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Recchia, Michael          54 BERK                             27.92  
  2 Krippahne, Daniel G       54 UNAT                             29.39  
  3 Sowa, John R              50 UNAT                             30.53  
  4 Scanlon, Patrick R        52 UNAT                             34.00  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Recchia, Michael          54 BERK                           1:03.70  
  2 Scanlon, Patrick R        52 UNAT                           1:18.46  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Recchia, Michael          54 BERK                             37.04  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            51 XCEL                             36.07  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Cataldo, Keith            51 XCEL                           1:20.18  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Krippahne, Daniel G       54 UNAT                             30.99  
  2 Sowa, John R              50 UNAT                             42.53  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Krippahne, Daniel G       54 UNAT                           3:07.55  
  2 Sowa, John R              50 UNAT                           3:24.14  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Bosland, Richard G        55 UNAT                                DQ  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Will            58 UNAT                             31.77  
 -- Bosland, Richard G        55 UNAT                                DQ  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Will            58 UNAT                           2:53.59  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Langham, Peter D          62 GSM                              31.71  
  2 Van Sleeuwen, Adrian      61 UNAT                             31.78  
  3 Eyring, Edward J          64 GSM                              34.95  
  4 Trott, Leslie             62 UNAT                             35.10  
 -- Levine, Steven M          60 GSM                                 DQ  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Langham, Peter D          62 GSM                            1:13.82  
  2 Eyring, Edward J          64 GSM                            1:18.27  
 -- Trott, Leslie             62 UNAT                                DQ  
 -- Levine, Steven M          60 GSM                                 DQ  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Rich D           60 GSM                              39.74  
  2 Van Sleeuwen, Adrian      61 UNAT                             40.90  
  3 Eyring, Edward J          64 GSM                              54.29  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Rich D           60 GSM                            1:31.77  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Casanova, Andre P         61 UNAT                             39.62  
  2 Langham, Peter D          62 GSM                              43.27  
  3 Van Sleeuwen, Adrian      61 UNAT                             43.70  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Casanova, Andre P         61 UNAT                           1:29.60  
 -- Langham, Peter D          62 GSM                                 DQ  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Sleeuwen, Adrian      61 UNAT                             40.78  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          67 GSM                              35.42  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          67 GSM                            1:24.75  
 -- Seidman, Lawrence B       66 GSM                                 DQ  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Heyman, Kenneth R         65 GSM                              39.12  
  2 O'Hara, Edward F          67 GSM                              53.51  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Heyman, Kenneth R         65 GSM                            1:27.93  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Hara, Edward F          67 GSM                              51.12  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Seidman, Lawrence B       66 GSM                                 DQ  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           78 GSM                              39.64  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           78 GSM                            1:29.29  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Haas, William R           78 GSM                              48.64  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           80 GSM                              50.34  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           80 GSM                            1:00.18  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Hemecker, Ralph           80 GSM                            2:25.06  
 
Men 85-89 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Siskind, Isaac            85 GSM                            1:21.84  
 
Men 85-89 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Siskind, Isaac            85 GSM                            5:49.74  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 10                    
 
  1. Unattached                          156   2. Garden State Masters                144
  3. Berkeley Aquatic Masters             12   3. Adirondack Masters                   12
  5. Metro Masters Swim Club               8   5. Excel Swimming                        8