Licensed to New Jersey LMSC - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/19/2013 11:14 PM
              Thanksgiving Classic III - 11/16/2013 to 11/17/2013              
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Sarah               24 Fins Aquatics Cl-8     29.00      28.55   20  
  2 Mastrangelo, Laura        24 Pennypack Aquati-8     33.45      30.87   17  
 
Women 18-24 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mastrangelo, Laura        24 Pennypack Aquati-8   2:27.37    2:28.97   20  
 
Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franco, Nicole            24 Pennypack Aquati-8     42.33      42.80   20  
 
Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Sarah               24 Fins Aquatics Cl-8     31.50      29.29   20  
  2 Franco, Nicole            24 Pennypack Aquati-8     38.36      38.91   17  
 
Women 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Sarah               24 Fins Aquatics Cl-8   1:03.10    1:05.74   20  
 
Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mastrangelo, Laura        24 Pennypack Aquati-8   1:30.30    1:16.50   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather           26 Fins Aquatics Cl-8     29.45      28.51   20  
  2 Krupa, Melissa            25 Pennypack Aquati-8     31.00      29.82   17  
  3 Chialastri, Kate          26 Fins Aquatics Cl-8     30.00      30.02   16  
 
Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather           26 Fins Aquatics Cl-8   1:03.85    1:01.64   20  
  2 Schroll, Elizabeth        25 Pennypack Aquati-8   1:06.00    1:07.54   17  
 
Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather           26 Fins Aquatics Cl-8        NT    2:18.04   20  
 
Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Priscilla         25 Binghamton Univ-4    2:12.00    2:11.59   20  
 
Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather           26 Fins Aquatics Cl-8        NT    4:51.30   20  
 
Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather           26 Fins Aquatics Cl-8   4:58.37    4:43.29   20  
 
Women 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mohorn, Heather           26 Fins Aquatics Cl-8  15:00.00    9:47.47   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krupa, Melissa            25 Pennypack Aquati-8     39.00      38.26   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Lisal              28 Fins Aquatics Cl-8   1:15.00    1:13.28   20  
  2 Schroll, Elizabeth        25 Pennypack Aquati-8   1:12.00    1:15.86   17  
 
Women 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Priscilla         25 Binghamton Univ-4    2:30.00    2:28.96   20  
  2 Chialastri, Kate          26 Fins Aquatics Cl-8   3:30.00    2:42.99   17  
 
Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moran, Lisal              28 Fins Aquatics Cl-8     38.85      38.21   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroll, Elizabeth        25 Pennypack Aquati-8     32.00      33.22   20  
 
Women 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chialastri, Kate          26 Fins Aquatics Cl-8   2:23.81    2:26.97   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krupa, Melissa            25 Pennypack Aquati-8   1:23.00    1:20.04   20  
 
Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schroll, Elizabeth        25 Pennypack Aquati-8   2:45.00    2:42.49   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeLaRosby, Lindsay        30 Hoboken Masters-7      33.45      31.18   20  
  2 Whitty, Jackie            30 Garden State Mas-7     32.10      32.08   17  
 
Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7   2:26.26    2:28.65   20  
 
Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary          30 UNAT                25:00.00   23:05.83   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitty, Jackie            30 Garden State Mas-7     35.35      35.10   20  
  2 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7     33.78      36.71   17  
 
Women 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7   1:12.59    1:16.47   20  
 
Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitty, Jackie            30 Garden State Mas-7   2:40.00    2:43.87   20  
 
Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7     37.43      38.67   20  
 
Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7   1:21.13    1:24.73   20  
 
Women 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7   2:57.28    3:01.29   20  
 
Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMeen, Lyndsay           33 Garden State Mas-7   1:11.49    1:15.65   20  
  2 DeLaRosby, Lindsay        30 Hoboken Masters-7    1:45.00    1:21.60   17  
 
Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merkel, Rosemary          30 UNAT                 3:30.00    3:12.49   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takenaka, Mieko           36 UNAT                   36.00      31.78   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jessica            35 Spring Valley YM-8   1:10.00    1:09.94   20  
 
Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jessica            35 Spring Valley YM-8   5:32.00    5:40.25   20  
  2 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  6:09.15    5:56.04   17  
 
Women 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10 12:16.61   11:58.74   20  
 
Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10 21:58.92   21:24.92   20  
  2 Meyer, Megan              39 Pennypack Aquati-8  23:35.00   23:48.01   17  
 
Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takenaka, Mieko           36 UNAT                   45.00      39.34   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jessica            35 Spring Valley YM-8   1:24.00    1:25.43   20  
  2 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  1:27.41    1:26.33   17  
 
Women 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  2:26.48    2:56.98   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jessica            35 Spring Valley YM-8     44.00      43.84   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  1:42.10    1:38.16   20  
 
Women 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  3:26.44    3:19.20   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  1:23.89    1:29.77   20  
 
Women 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Jessica            35 Spring Valley YM-8   3:02.00    3:01.88   20  
  2 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  3:05.17    3:06.57   17  
 
Women 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon         37 National Capital-10  6:25.66    6:17.45   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Kelly              42 Pennypack Aquati-8   1:28.68    1:27.49   20  
  2 Baylor, Isolde            43 UNAT                 1:30.30    1:35.47   17  
 
Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Jennifer         41 Connecticut Mast-5   2:31.24    2:41.96   20  
 
Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Jennifer         41 Connecticut Mast-5   5:25.77    5:31.72   20  
 
Women 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrish, Jodi             42 Jersey Area Mult-7  23:59.00   22:59.13   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        43 Garden State Mas-7     34.00      34.47   20  
  2 Alemy, Beth               42 Garden State Mas-7     37.50      38.67   17  
 
Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        43 Garden State Mas-7   2:40.00    2:55.59   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baylor, Isolde            43 UNAT                   54.00      52.62   20  
  2 Jones, Kelly              42 Pennypack Aquati-8     52.79      54.66   17  
 
Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alemy, Beth               42 Garden State Mas-7   1:28.51    1:29.12   20  
 
Women 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baylor, Isolde            43 UNAT                 4:05.00    4:07.79   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Jennifer         41 Connecticut Mast-5     41.50      38.79   20  
  2 Baylor, Isolde            43 UNAT                   58.00      55.38   17  
 
Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        43 Garden State Mas-7   1:17.00    1:17.08   20  
  2 Alemy, Beth               42 Garden State Mas-7   1:21.25    1:22.56   17  
  3 Madonia, Jennifer         41 Connecticut Mast-5   1:23.32    1:24.48   16  
 
Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        43 Garden State Mas-7   1:17.00    1:18.85   20  
  2 Alemy, Beth               42 Garden State Mas-7   1:20.11    1:19.73   17  
 
Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baylor, Isolde            43 UNAT                 3:55.00    3:58.78   20  
 
Women 40-44 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Michelle        43 Garden State Mas-7   6:10.00    5:58.43   20  
 
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                   34.40      33.40   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Pam              48 Pennypack Aquati-8   1:37.25    1:36.53   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8          NT    2:25.97   20  
 
Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8     4:54.54    4:53.61   20  
  2 Shepard, Pam              48 Pennypack Aquati-8   7:39.41    7:33.46   17  
 
Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                   40.66      39.60   20  
 
Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Pam              48 Pennypack Aquati-8     53.27      53.94   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8          NT    1:29.58   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8     3:08.30    3:02.90   20  
  2 Shepard, Pam              48 Pennypack Aquati-8   4:13.93    4:11.11   17  
 
Women 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8          NT    1:17.45   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8     2:42.24    2:39.54   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connell, Gloria         48 UNAT                 2:00.00    1:27.79   20  
 
Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hug, Laurie               48 Colonials 1776-8     2:42.24    2:41.53   20  
 
Women 45-49 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cialdella-Morehead, Lorn  49 Berkeley (Nj) Aq-7   6:05.00    6:00.22   20  
 
Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca          50 Garden State Mas-7  21:59.20   20:42.00   20  
 
Women 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalibat, Rebecca          50 Garden State Mas-7   6:45.60    6:18.95   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Tina               56 Colonials 1776-8     1:28.68    1:24.15   20  
 
Women 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7   2:32.00    2:33.04   20  
  2 Woods, Tina               56 Colonials 1776-8     3:07.22    3:04.76   17  
 
Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7        NT    5:16.11   20  
 
Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7        NT   10:40.27   20  
 
Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Tina               56 Colonials 1776-8    12:56.61   13:27.01   20  
 
Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7  20:40.00   20:07.95   20  
 
Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7     39.00      39.11   20  
  2 Jacobs, Annamae           56 Colonials 1776-8       57.62    1:02.60   17  
 
Women 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7   2:55.00    2:54.12   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Tina               56 Colonials 1776-8     1:47.00    1:55.50   20  
 
Women 55-59 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7   1:22.00    1:24.56   20  
  2 Jacobs, Annamae           56 Colonials 1776-8     2:15.32    2:10.23   17  
 
Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, Annamae           56 Colonials 1776-8     1:41.00    2:01.02   20  
 
Women 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Tina               56 Colonials 1776-8     3:49.27    3:41.61   20  
 
Women 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steadman Martin, Nancy    59 Garden State Mas-7   6:10.00    6:07.05   20  
  2 Jacobs, Annamae           56 Colonials 1776-8     7:54.93    8:44.40   17  
 
Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6        NT      37.46   20  
 
Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6   1:17.65    1:17.99   20  
 
Women 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6        NT    2:53.41   20  
 
Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6        NT    5:52.25   20  
 
Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           64 Berkeley (Nj) Aq-7   7:30.00    7:48.48   20  
 
Women 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6        NT   11:49.39   20  
 
Women 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6  22:16.32   22:08.43   20  
 
Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craffey, Joan             60 Asphalt Green Ma-6     45.62      46.74   20  
 
Women 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           64 Berkeley (Nj) Aq-7   4:30.00    4:25.03   20  
 
Women 60-64 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           64 Berkeley (Nj) Aq-7        NT    2:05.16   20  
 
Women 60-64 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vellucci, Marie           64 Berkeley (Nj) Aq-7   4:30.00    4:23.50   20  
 
Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              65 New England Mast-2     36.80      36.47   20  
 
Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              65 New England Mast-2   1:23.82    1:23.28   20  
 
Women 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              65 New England Mast-2   6:39.48    6:44.08   20  
 
Women 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              65 New England Mast-2  13:44.00   13:35.37   20  
 
Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              65 New England Mast-2     49.00      48.31   20  
 
Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carson, June              65 New England Mast-2   1:44.51    1:48.10   20  
 
Women 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jane                70 Asphalt Green Ma-6        NT    3:19.14   20  
 
Women 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jane                70 Asphalt Green Ma-6        NT    6:46.89   20  
 
Women 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jane                70 Asphalt Green Ma-6        NT   13:46.30   20  
 
Women 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jane                70 Asphalt Green Ma-6  28:30.50   25:46.23   20  
 
Women 75-79 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            79 Garden State Mas-7  38:00.00   34:45.26   20  
 
Women 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            79 Garden State Mas-7   1:05.00    1:02.27   20  
 
Women 75-79 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            79 Garden State Mas-7   5:25.00    5:25.30   20  
 
Women 75-79 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moeller, Janet            79 Garden State Mas-7   1:05.00    1:12.29   20  
 
Women 80-84 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waldbaum, Joan            82 Colonials 1776-8     2:15.40    2:18.10   20  
 
Women 80-84 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waldbaum, Joan            82 Colonials 1776-8     1:12.36    1:21.42   20  
 
Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicholas           22 Pennypack Aquati-8     26.78      26.91   20  
 
Men 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicholas           22 Pennypack Aquati-8     59.50    1:06.79   20  
 
Men 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nicholas           22 Pennypack Aquati-8   1:15.00    1:10.56   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miskovic, Radenko         33 Chelsea Piers Ma-6     58.00      59.04   20  
  2 Unangst, Ted              32 Fins Aquatics Cl-8   1:01.00    1:03.09   17  
  3 King, Matthew             31 South Jersey Aqu-8   1:00.00    1:05.07   16  
 
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boris, Joseph             34 Spring Valley YM-8   4:58.51    5:06.24   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Matthew             31 South Jersey Aqu-8   1:15.00    1:14.67   20  
  2 Miskovic, Radenko         33 Chelsea Piers Ma-6   1:11.00    1:18.08   17  
  3 Boris, Joseph             34 Spring Valley YM-8   1:14.44    1:18.69   16  
  4 Unangst, Ted              32 Fins Aquatics Cl-8   1:12.00    1:20.30   15  
 
Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miskovic, Radenko         33 Chelsea Piers Ma-6     38.00      36.84   20  
  2 King, Matthew             31 South Jersey Aqu-8     38.50      37.10   17  
  3 Boris, Joseph             34 Spring Valley YM-8     36.20      40.40   16  
 
Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boris, Joseph             34 Spring Valley YM-8   3:00.93    3:03.36   20  
 
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Unangst, Ted              32 Fins Aquatics Cl-8     33.00      32.71   20  
 
Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Matthew             31 South Jersey Aqu-8   2:40.00    2:34.57   20  
  2 Boris, Joseph             34 Spring Valley YM-8   2:33.32    2:37.78   17  
  3 Unangst, Ted              32 Fins Aquatics Cl-8   2:40.00    2:40.98   16  
 
Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gorman, Dave              37 UNAT                   28.00      29.35   20  
 -- Ahlgren, Kyle             38 National Capital-10    36.00         DQ  
 
Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Chris               39 Spring Valley YM-8     57.00    1:02.41   20  
 
Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gorman, Dave              37 UNAT                 2:18.00    2:32.58   20  
 
Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8          NT    5:06.22   20  
 
Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8     4:55.00    5:05.21   20  
  2 Ahlgren, Kyle             38 National Capital-10  6:04.71    6:08.09   17  
 
Men 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8          NT   10:23.92   20  
 
Men 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahlgren, Kyle             38 National Capital-10 12:25.00   12:21.88   20  
 
Men 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8    19:00.00   19:45.57   20  
  2 Ahlgren, Kyle             38 National Capital-10 23:25.46   23:42.70   17  
 
Men 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahlgren, Kyle             38 National Capital-10  1:38.19    1:35.51   20  
 
Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kesler, Patrick           38 Garden State Mas-7     30.74      31.37   20  
  2 Derr, Chris               39 Spring Valley YM-8     37.00      39.68   17  
 
Men 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8     2:55.00    3:10.46   20  
 
Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Marc             39 Nyc Hydras-6           29.43      29.83   20  
  2 Derr, Chris               39 Spring Valley YM-8     35.00      32.97   17  
 
Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Marc             39 Nyc Hydras-6         1:10.20    1:08.13   20  
 
Men 35-39 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8     2:35.00    2:36.98   20  
  2 Madonia, Marc             39 Nyc Hydras-6         2:34.85    2:48.15   17  
 
Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Marc             39 Nyc Hydras-6         1:12.90    1:11.77   20  
 
Men 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patterson, Thomas         36 Colonials 1776-8     2:35.00    2:38.85   20  
  2 Madonia, Marc             39 Nyc Hydras-6         2:45.47    2:40.38   17  
  3 Derr, Chris               39 Spring Valley YM-8   3:00.00    2:43.98   16  
 
Men 35-39 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madonia, Marc             39 Nyc Hydras-6         5:37.34    5:45.58   20  
  2 Ahlgren, Kyle             38 National Capital-10  7:45.00    7:10.40   17  
 
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary         42 Spring Valley YM-8   1:01.00      59.49   20  
 
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary         42 Spring Valley YM-8   5:17.00    5:14.78   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary         42 Spring Valley YM-8     35.00      34.38   20  
 
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sangmeister, Gary         42 Spring Valley YM-8     30.00      29.11   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koloski, Steve            48 Pennypack Aquati-8     32.00      31.08   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William            49 Jersey Area Mult-7     57.70      57.07   20  
  2 Hiltabiddle, Steve        47 Colonials 1776-8     1:30.00      58.60   17  
  3 Haftkowycz, Mark          46 Garden State Mas-7   1:08.00    1:08.24   16  
  4 Pickul, George            45 South Jersey Aqu-8   1:22.00    1:15.47   15  
 
Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, William            49 Jersey Area Mult-7   2:09.10    2:07.48   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        47 Colonials 1776-8       33.00      31.64   20  
  2 Koloski, Steve            48 Pennypack Aquati-8     39.00      36.17   17  
 
Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickul, George            45 South Jersey Aqu-8   1:36.66    1:34.30   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haftkowycz, Mark          46 Garden State Mas-7     39.50      37.27   20  
  2 Barrish, Robert           45 Jersey Area Mult-7     37.50      38.18   17  
  3 Pickul, George            45 South Jersey Aqu-8     52.17      44.09   16  
 
Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickul, George            45 South Jersey Aqu-8   3:35.34    3:35.33   20  
 
Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        47 Colonials 1776-8       28.00      27.22   20  
  2 Segal, William            49 Jersey Area Mult-7     28.50      28.15   17  
  3 Menninger, John           49 Garden State Mas-7     33.42      32.61   16  
  4 Barrish, Robert           45 Jersey Area Mult-7     32.50      33.81   15  
  5 Haftkowycz, Mark          46 Garden State Mas-7     38.00      36.50   14  
 
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        47 Colonials 1776-8     1:04.00    1:04.65   20  
 
Men 45-49 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Menninger, John           49 Garden State Mas-7   3:20.00    3:05.37   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        47 Colonials 1776-8     1:09.00    1:06.57   20  
  2 Koloski, Steve            48 Pennypack Aquati-8   1:22.00    1:22.00   17  
 
Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiltabiddle, Steve        47 Colonials 1776-8     2:38.00    2:31.93   20  
  2 Pickul, George            45 South Jersey Aqu-8   3:22.20    3:09.45   17  
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borchers, Ron             54 UNAT                   30.00      28.17   20  
  2 Murphy, Matthew           51 Garden State Mas-7     30.00      29.44   17  
  3 Matz, Michael             52 Pennypack Aquati-8     30.42      30.90   16  
 
Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Matthew           51 Garden State Mas-7   1:07.27    1:05.91   20  
  2 Sowa, John                50 UNAT                 1:23.66    1:21.52   17  
  3 Calabrese, Russell        51 Chelsea Piers Ma-6   1:40.00    1:48.46   16  
 
Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borchers, Ron             54 UNAT                 2:15.00    2:15.80   20  
  2 Murphy, Matthew           51 Garden State Mas-7   2:29.00    2:31.30   17  
 
Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowa, John                50 UNAT                      NT    6:52.49   20  
 
Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowa, John                50 UNAT                      NT   13:53.64   20  
 
Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowa, John                50 UNAT                28:51.53   26:04.35   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matz, Michael             52 Pennypack Aquati-8     35.11      36.16   20  
  2 Leddy, Mike               54 Garden State Mas-7     38.30      37.57   17  
 -- Cataldo, Keith            51 Excel Swimming-6       45.00         DQ  
 
Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matz, Michael             52 Pennypack Aquati-8   1:19.34    1:20.52   20  
  2 Cataldo, Keith            51 Excel Swimming-6     1:35.00    1:32.28   17  
 
Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leddy, Mike               54 Garden State Mas-7     35.90      35.89   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leddy, Mike               54 Garden State Mas-7   1:20.25    1:18.51   20  
  2 Morozin, Joe              53 Pennypack Aquati-8   1:25.00    1:24.33   17  
  3 Cataldo, Keith            51 Excel Swimming-6     1:30.00    1:30.69   16  
 
Men 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leddy, Mike               54 Garden State Mas-7   3:10.00    2:57.01   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matz, Michael             52 Pennypack Aquati-8     33.54      31.08   20  
  2 Murphy, Matthew           51 Garden State Mas-7     33.64      32.42   17  
  3 Cataldo, Keith            51 Excel Swimming-6       36.00      36.65   16  
  4 Leddy, Mike               54 Garden State Mas-7     36.95      36.97   15  
  5 Sowa, John                50 UNAT                   45.00      56.04   14  
 
Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morozin, Joe              53 Pennypack Aquati-8   1:15.00    1:15.01   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borchers, Ron             54 UNAT                 1:11.00    1:10.84   20  
  2 Murphy, Matthew           51 Garden State Mas-7   1:18.18    1:17.31   17  
  3 Leddy, Mike               54 Garden State Mas-7   1:20.00    1:18.19   16  
  4 Cataldo, Keith            51 Excel Swimming-6     1:22.00    1:23.05   15  
 
Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sowa, John                50 UNAT                 3:30.00    3:46.53   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               55 Garden State Mas-7     28.28      27.49   20  
  2 Fisher, Warren            57 Colonials 1776-8       30.00      29.68   17  
  3 Goran, Steven             55 Team New York Aq-6     49.65      56.00   16  
 
Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsuzuki, Ed               55 Garden State Mas-7   2:30.30    2:32.15   20  
 
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, John            58 Chelsea Piers Ma-6   5:19.50    5:19.33   20  
  2 Walker, Kevin             55 UNAT                 5:47.00    5:51.10   17  
 
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          59 Arena Club Maste-9        NT    6:01.28   20  
 
Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          59 Arena Club Maste-9        NT   12:15.56   20  
 
Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Kip               57 Peddie Aquatic A-7  10:16.17   10:11.11   20  
  2 Goran, Steven             55 Team New York Aq-6  20:21.10   22:42.26   17  
 
Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Kip               57 Peddie Aquatic A-7  19:17.36   19:18.47   20  
  2 Fanelli, Michael          59 Arena Club Maste-9  24:20.40   23:18.51   17  
  3 Tsuzuki, Ed               55 Garden State Mas-7  23:23.23   23:26.99   16  
 
Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Warren            57 Colonials 1776-8       34.50      36.30   20  
  2 Goran, Steven             55 Team New York Aq-6   1:11.75    1:22.95   17  
 
Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fanelli, Michael          59 Arena Club Maste-9   1:40.40    1:37.27   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doyle, Benn               55 Garden State Mas-7     33.50      33.65   20  
  2 Keyser, Brian             57 Colonials 1776-8       34.00      36.18   17  
 
Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keyser, Brian             57 Colonials 1776-8     1:17.00    1:20.99   20  
 
Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doyle, Benn               55 Garden State Mas-7   2:42.50    2:43.42   20  
  2 Keyser, Brian             57 Colonials 1776-8     2:55.00    3:01.80   17  
 
Men 55-59 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, John            58 Chelsea Piers Ma-6   2:59.10    2:50.78   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goran, Steven             55 Team New York Aq-6   2:27.59    2:38.67   20  
 
Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Kevin             55 UNAT                 3:20.00    3:20.66   20  
  2 Fanelli, Michael          59 Arena Club Maste-9   3:32.20    3:23.78   17  
 
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8       30.00      30.06   20  
  2 Levine, Steven            61 Garden State Mas-7     33.16      32.22   17  
  3 Wein, Arthur              63 Garden State Mas-7     33.50      32.53   16  
  4 Ryan, James               61 Garden State Mas-7     36.93      32.76   15  
  5 Cynamon, Sam              63 Garden State Mas-7     34.00      34.42   14  
 
Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8     1:04.00    1:05.17   20  
  2 Allred, David             63 Garden State Mas-7   1:10.80    1:12.03   17  
  3 Levine, Steven            61 Garden State Mas-7   1:19.19    1:16.88   16  
  4 Pierson, Dave             61 Ocean County Mas-7   1:13.50    1:16.93   15  
 
Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8     2:22.00    2:22.37   20  
  2 Levine, Steven            61 Garden State Mas-7   2:49.31    2:57.62   17  
 
Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8     5:01.01    5:01.57   20  
  2 Ryan, James               61 Garden State Mas-7   5:39.21    5:27.01   17  
  3 Levine, Steven            61 Garden State Mas-7   6:22.22    6:43.84   16  
 
Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, James               61 Garden State Mas-7        NT    5:27.52   20  
 
Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8    10:22.00   10:19.43   20  
  2 Ryan, James               61 Garden State Mas-7  11:22.16   11:16.25   17  
  3 Levine, Steven            61 Garden State Mas-7  13:04.40   13:19.46   16  
 
Men 60-64 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Needham, John             60 Westchester Mast-6        NT   10:53.14   20  
  2 Ryan, James               61 Garden State Mas-7        NT   11:08.64   17  
 
Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8    20:00.00   19:46.11   20  
  2 Needham, John             60 Westchester Mast-6  20:00.00   20:37.20   17  
  3 Ryan, James               61 Garden State Mas-7  22:30.16   21:04.95   16  
  4 Sweeney, Paul             62 Colonials 1776-8    21:49.00   21:34.89   15  
  5 Levine, Steven            61 Garden State Mas-7  25:30.30   25:36.43   14  
 
Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              63 Garden State Mas-7     44.00      40.81   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allred, David             63 Garden State Mas-7   1:35.00    1:33.42   20  
 
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierson, Dave             61 Ocean County Mas-7     40.50      41.44   20  
  2 Ryan, James               61 Garden State Mas-7     46.00      43.04   17  
 
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8     1:27.00    1:27.19   20  
  2 Cynamon, Sam              63 Garden State Mas-7   1:40.00    1:41.31   17  
 -- Wein, Arthur              63 Garden State Mas-7   1:43.00         DQ  
 
Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Jack              62 Colonials 1776-8     3:15.00    3:11.21   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wein, Arthur              63 Garden State Mas-7   1:28.50    1:29.37   20  
  2 Cynamon, Sam              63 Garden State Mas-7   1:35.00    1:37.42   17  
 
Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allred, David             63 Garden State Mas-7   3:27.00    3:24.01   20  
 
Men 60-64 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, James               61 Garden State Mas-7   7:15.40    6:50.24   20  
 
Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               69 Garden State Mas-7     27.26      29.11   20  
  2 Alexander, Richard        69 Garden State Mas-7     30.00      31.08   17  
  3 Zakim, Jack               68 Garden State Mas-7     32.00      31.13   16  
  4 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8     35.00      33.83   15  
  5 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6     38.00      37.16   14  
 
Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   1:19.00    1:07.61   20  
  2 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8   1:16.00    1:14.18   17  
 
Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seidman, Lawrence         66 Garden State Mas-7        NT    1:15.53   20  
 
Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   2:30.00    2:27.37   20  
  2 Zakim, Jack               68 Garden State Mas-7   2:33.00    2:36.81   17  
  3 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8   2:44.00    2:39.74   16  
 
Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8   5:50.00    5:41.93   20  
  2 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6   5:55.00    5:50.67   17  
 
Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6        NT    6:04.39   20  
 
Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6        NT   12:12.83   20  
 
Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6  11:50.00   12:05.88   20  
 
Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7  20:45.00   20:04.76   20  
  2 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6  22:59.20   22:41.53   17  
  3 Wallace, Richard          66 Garden State Mas-7  25:00.00   24:08.37   16  
 
Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander, Richard        69 Garden State Mas-7     35.00      36.23   20  
  2 Dragon, Jim               69 Garden State Mas-7     36.94      37.28   17  
  3 Zakim, Jack               68 Garden State Mas-7     37.50      38.04   16  
  4 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8     41.00      39.39   15  
 
Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   1:30.00    1:27.34   20  
  2 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8   1:35.00    1:31.58   17  
 
Men 65-69 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   3:30.00    3:02.81   20  
  2 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8   3:25.00    3:13.66   17  
  3 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6   3:25.00    3:30.28   16  
 
Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               69 Garden State Mas-7     34.88      37.19   20  
  2 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6     49.50      48.09   17  
 
Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   1:34.00    1:30.57   20  
 
Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   3:20.00    3:16.34   20  
  2 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6   3:45.00    3:36.52   17  
 
Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dragon, Jim               69 Garden State Mas-7     29.18      31.58   20  
  2 Alexander, Richard        69 Garden State Mas-7     33.16      33.46   17  
  3 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8     41.00      41.59   16  
  4 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6     51.00      51.78   15  
 
Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   1:30.00    1:17.18   20  
  2 Seidman, Lawrence         66 Garden State Mas-7   1:29.45    1:33.57   17  
 
Men 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   2:55.00    2:49.63   20  
  2 Platt, Jay                66 Pennypack Aquati-8   3:25.00    3:20.11   17  
 
Men 65-69 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McElroy, Frank            65 Garden State Mas-7   6:15.00    5:58.10   20  
  2 Bernstein, Rich           67 Asphalt Green Ma-6   7:03.00    7:22.59   17  
 
Men 70-74 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koop, Douglas             72 Adirondack Maste-3        NT   15:15.72   20  
 
Men 70-74 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koop, Douglas             72 Adirondack Maste-3  27:17.40   28:42.14   20  
 
Men 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koop, Douglas             72 Adirondack Maste-3   3:51.40    4:07.44   20  
 
Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               75 Garden State Mas-7     35.00      35.29   20  
  2 Thayer, George            77 Oregon Masters-37      38.00      38.71   17  
 
Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               75 Garden State Mas-7   1:21.42    1:23.29   20  
 
Men 75-79 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               75 Garden State Mas-7   3:10.00    3:23.17   20  
 
Men 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         77 Colonials 1776-8    10:00.00   10:03.98   20  
 
Men 75-79 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         77 Colonials 1776-8    21:00.00   21:27.19   20  
 
Men 75-79 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thayer, George            77 Oregon Masters-37      46.00      46.78   20  
 
Men 75-79 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         77 Colonials 1776-8     2:00.00    2:04.28   20  
 
Men 75-79 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thayer, George            77 Oregon Masters-37    4:02.00    3:51.55   20  
  2 Gladfelter, David         77 Colonials 1776-8     4:30.00    4:38.91   17  
 
Men 75-79 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               75 Garden State Mas-7     44.67      45.86   20  
 
Men 75-79 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         77 Colonials 1776-8     5:15.00    5:15.01   20  
 
Men 75-79 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katz, Jerry               75 Garden State Mas-7     42.75      42.49   20  
 
Men 75-79 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gladfelter, David         77 Colonials 1776-8     2:40.00    2:45.77   20  
 
Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Demas, Nickolas           83 Garden State Mas-7     37.28      38.23   20  
 
Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Head, Brian               80 Adirondack Maste-3   2:25.10    2:14.50   20  
 
Men 80-84 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Head, Brian               80 Adirondack Maste-3        NT    2:47.06   20  
 
Men 80-84 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Head, Brian               80 Adirondack Maste-3   6:34.10    5:46.49   20  
 
Men 80-84 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Head, Brian               80 Adirondack Maste-3   5:57.10    5:54.45   20  
 
Women 100-119 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fins Aquatics Club-8  'A'                         4:16.00    4:11.63   40  
     1) Moran, Lisal W28                2) Chialastri, Kate W26           
     3) Mohorn, Heather W26             4) Ryan, Sarah W24                
 
Women 100-119 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fins Aquatics Club-8  'A'                         2:08.00    2:08.64   40  
     1) Ryan, Sarah W24                 2) Moran, Lisal W28               
     3) Chialastri, Kate W26            4) Mohorn, Heather W26            
 
Women 100-119 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fins Aquatics Club-8  'A'                         4:39.00    4:40.96   40  
     1) Ryan, Sarah W24                 2) Moran, Lisal W28               
     3) Chialastri, Kate W26            4) Mohorn, Heather W26            
 
Women 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennypack Aquatic & Fitness Cl-8  'A'             2:25.00    2:27.89   40  
     1) Schroll, Elizabeth W25          2) Franco, Nicole W24             
     3) Jones, Kelly W42                4) Shepard, Pam W48               
 
Men 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennypack Aquatic & Fitness Cl-8  'A'             2:15.00    2:21.34   40  
     1) Koloski, Steve M48              2) Morozin, Joe M53               
     3) Matz, Michael M52               4) Platt, Jay M66                 
 
Men 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garden State Masters-7  'A'                       5:10.00    5:03.67   40  
     1) Seidman, Lawrence M66           2) Wein, Arthur M63               
     3) Cynamon, Sam M63                4) Zakim, Jack M68                
 
Men 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garden State Masters-7  'A'                       2:15.00    2:35.90   40  
     1) Zakim, Jack M68                 2) Wein, Arthur M63               
     3) Cynamon, Sam M63                4) Seidman, Lawrence M66